Virtalähde CoolBox DG-PWS800-85B 800 W ATX Musta
Kuvaus
CoolBox DeepPower BR-800 virtalähde on tehokas ja kestävä ratkaisu vaativiin tietokonekokoonpanoihin, erityisesti pelijärjestelmiin ja työasemiin, joissa tarvitaan vakautta ja energiatehokkuutta. Se tarjoaa 800 W tehon, varmistaen luotettavan virransyötön myös suurimmalla kuormituksella – ihanteellinen järjestelmiin, joissa on tehokkaita näytönohjaimia ja useita oheislaitteita. 80 Plus Bronze -sertifikaatti takaa yli 80 % energiatehokkuuden, mikä vähentää energiankulutusta ja tekee käytöstä ympäristöystävällisempää ja taloudellisempaa. Vakio ATX-muoto takaa yhteensopivuuden useimpien koteloiden ja emolevyjen kanssa, mikä helpottaa päivityksiä ja uusien PC-projektien rakentamista. Varustettu 6 SATA-liitännällä kiintolevyille ja SSD-levyille sekä 24-napaisella ATX-liittimellä, mahdollistaen joustavan ja turvallisen sisäkomponenttien hallinnan. 140 mm:n erittäin hiljainen tuuletin automaattisella lämpötilansäädöllä pitää lämpötilat optimaalisina ja melutason alhaisena, tarjoten miellyttävän työympäristön myös raskaassa käytössä. Aktiivinen PFC-tekniikka vakauttaa virransyötön, korjaa mahdollisia vaihteluita ja suojaa herkkiä komponentteja. Tyylikäs musta muotoilu sisältää virtakytkimen turvalliseen ja helppoon käyttöön, ja integroidut sähköiset suojaukset (OVP, OPP, SCP jne.) turvaavat kokoonpanon jännitepiikkejä ja oikosulkuja vastaan. Perinteinen (ei-modulaarinen) kaapelointi korostaa luotettavuutta ja tekee asennuksesta helppoa yhteensopiviin koteloihin. CoolBox DeepPower BR-800 on monipuolinen ja tehokas valinta käyttäjille, jotka arvostavat laatua, turvallisuutta ja yhteensopivuutta tietokoneensa virtalähteessä.
  • Form factor: ATX
  • Teho: 800 W
  • Liitännät:
    • ATX 24 pin x 1
    • SATA x 6
    • MOLEX x 4
    • Molex FDD x 1
    • PCIe 8 pin x 2
    • 24 PIN x 1
    • PCI Express
    • PCI Express x 2
    • Molex 4-pin x 4
  • Lämpötila: 0ºC-40ºC
  • Jännite:
    • 100-240 V
    • 100 - 240 V
  • Sertifikaatti: 80 Plus Bronze
  • Mitat noin: 15,8 x 15 x 8,5 cm
  • Tyyppi: Virtalähde
  • Pistokkeellinen tuote: Kyllä
  • Tulpan tyyppi: EU-pistoke
  • Virtalähde:
    • Sähköerkko
    • CA-kaapeli
  • Väri: Musta
  • Ominaisuudet: Virtakytkin
  • Vuosi: 2018
  • Liittimet: Levykeyksikkö
  • Yhteensopivuus: ATX
  • Taajuus: 50 - 60 Hz
  • Melutaso: 25 dB
  • Paino: 2,1 Kg
  • Sisältää: Käyttöohje
CoolBox DeepPower BR-800. Kokonaisteho: 800 W, AC-syöttöjännite: 100 - 240, AC-syöttötaajuus: 50 - 60. Tuulettimen halkaisija: 14 cm, Tuulettimien määrä: 1 tuuletin(ta), Tuulettimen sijainti: Yläreuna. Emolevyn virtaliitin: 20+4 pin ATX. Tarkoitus: PC/palvelin, Virransyöttöyksikön mitat: ATX, Melutaso: 25 dB. Tuotteen väri: Musta
  • Kokonaisteho: 800 W
  • AC-syöttöjännite: 100 - 240
  • AC-syöttötaajuus: 50 - 60
  • Maksimi tulovirta (@110V): 8 A
  • Maksimi tulovirta (@220V): 4 A
  • Power Factor Correction (PFC) tyyppi: Aktiivinen
  • Yhdistetty teho (+3.3V): 132 W
  • Yhdistetty teho (+12V): 684 W
  • Yhdistetty teho (+5V): 132 W
  • Yhdistetty teho (-12V): 6 W
  • Yhdistetty teho (+5Vsb): 12,5 W
  • Suurin lähtövirta (+3.3V): 18 A
  • Suurin lähtövirta (+12V1): 22 A
  • Suurin lähtövirta (+12V2): 22 A
  • Suurin lähtövirta (+12V3): 22 A
  • Suurin lähtövirta (+12V4): 22 A
  • Suurin lähtövirta (+5V): 18 A
  • Suurin lähtövirta (-12V): 0,5 A
  • Suurin lähtövirta (+5Vsb): 2,5 A
  • Tehokkuus: 85%
  • Virtalähteen suojausominaisuudet: Yliteho, Ylijännite, Oikosulku, Alijännite
  • Virtasignaalin etäisyyden viive: 100 - 500 ms
  • Tuulettimen halkaisija: 14 cm
  • Tuulettimien määrä: 1 tuuletin(ta)
  • Tuulettimen sijainti: Yläreuna
  • Jäähdytyksen tyyppi: Aktiivinen
  • Emolevyn virtaliitin: 20+4 pin ATX
  • Peripheral (Molex) virtaliittimet (4-pin): 4
  • SATA-virtaliittimiä: 6
  • PCI Express-virtaliittimiä (6+2 pin): 2
  • Suorittimen virtaliitin (4+4 pin): Kyllä
  • Levykeaseman virtaliitin: 1
  • PCI Express-liitin: Kyllä
  • Diskettiaseman liitin: Kyllä
  • Tarkoitus: PC/palvelin
  • Virransyöttöyksikön mitat: ATX
  • Melutaso: 25 dB
  • ATX versio: 2.31
  • On/off-kytkin: Kyllä
  • Keskimääräinen vikaantumisaika: 100000 h
  • Tuotteen väri: Musta
  • Käyttölämpötila: 0 - 40 °C
  • Paino: 2,1 kg
  • 80 PLUS certification: 80 PLUS Bronze
  • RoHS-direktiivin noudattaminen: Kyllä
  • Sertifiointi: CE, WEEE
  • Pakkaustyyppi: Laatikko
  • Käyttöopas: Kyllä
  • Sisältää johdot: AC
Jos olet aikeissa laajentaa dropshipping-kauppasi katalogia markkinoiden uusimmilla IT ja elektroniikka, osta Virtalähde CoolBox DG-PWS800-85B 800 W ATX Musta tukkuhintaan BigBuylta ja saat kattavan verkkovalikoiman virtalähteet tukkuhintaan.