Share This Article
Eden od osnovnih vidikov upravljanja z e-poslovanjem je analiziranje obiskov in obnašanja uporabnikov. Z Google Analytics lahko vemo vse, kar se zgodi v naši trgovini. Privzeto nam Google Analytics nudi veliko količino podatkov, ki so povezani z učinkovitostjo vaše spletne trgovine. Vendar pa, če želite vedeti in zbirati te podatke, ki vam bodo omogočili vedeti več o dobičkonosnosti in obnašanju vaših potencialnih kupcev v povezavi z izdelki vaše e-trgovine, boste morali uporabiti nekaj posebnih funkcij.
V tej objavi vas bomo naučili, kako uporaben je lahko izboljšan pogled e-poslovanja ter korake za začetek zbiranja teh podatkov, poleg tega pa tudi priti do vseh možnih informacij o vaši spletni trgovini.
Kako konfigurirati e-poslovanje v Analyticsu
Če želite aktivirati možnost konfiguracije elektronskega poslovanja, potrebujemo samo dostop do Google Analyticsa. V našem administratorskem razdellku moramo iti na stolpec, ki nam kaže možnost konfiguracije elektronskega poslovanja. Možnost za omogočanje e-poslovanja se bo neposredno prikazala, mi pa moramo poskrbeti samo za to, da je aktivna. V tem istem razdelku je možno omogočiti izboljšano konfiguracijo e-poslovanja. Ta funkcija vam omogoča pridobitev več informacij o dobičkonosnosti vaše spletne trgovine. Zaradi njene kompleksnosti, priporočamo uporabo te konfiguracije samo naprednim uporabnikom, ki že imajo izkušnje z nadziranjem dobičkonosnosti svoje lastne trgovine.
Ko boste enkrat vse to konfigurirali v lastnem sistemu Analytics (kot smo prejšnjikrat že razložili), je zadnji korak uporaba JavaScript kode, ki jo priskrbi Google na domenskih straneh, kjer se nahaja vaša spletna trgovina. To opravilo je morda zelo lahko za računalniške programerje ali osebe, ki imajo osnovno znanje programiranja. Obstaja pa polni dodatek v Googlovem centru za pomoč uporabnikom, ki vsebuje informacije o tem, kako namestiti to kodo v Analyticsu in kako prepoznati vsak izdelek.
Kaj se lahko izvaja s konfiguracijo e-poslovanja?
Ko boste aktivirali izboljšano elektronsko poslovanje, lahko pridobite vse razpoložljive informacije glede različnih faktorjev, ki lahko vplivajo na dobičkonosnost vašega posla. Enostavno lahko tudi dostopate do podatkov, kot je povprečen znesek vsake prodaje, podrobno število prodanih izdelkov, podatki o kategorijah izdelkov in ostalih pomembnih splošnih pokazateljev, kot je skupna prodaja posameznega izdelka, posamezne kategorije ali skupna vsota trgovine.
Po drugi strani lahko pridobite več informacij glede nakupovalnih navad vaših potencialnih strank. Tudi z najbolj prodajanimi izdelki se lahko pojavijo določeni zapleti ali faktorji, ki lahko odvrnejo od nakupa. Osredotočiti se moramo na uporabniško izkušnjo, saj lahko neposredno vpliva na končno odločitev. Če imamo vse podatke, ki nam omogočajo, da vzpostavimo vse nakupovalne trende vsakega izdelka, ki nam pomaga ponavljati in posnemati najboljšo prakso. V nasprotju s tem lahko natančno preučimo faktorje, ki ogrožajo ostale izdelke in to pomaga razumeti, kaj ne smemo delati med pripravo izdelkov.
Kako uporabiti podatke?
Google Analytics je bil ustvarjen z namenom, da ponuja vse možne podatke s ciljem, da lahko osebe, ki so odgovorne za vsako posamezno spletno trgovino, sprejmejo svoje najboljše odločitve na podlagi statistike. Brez pomena pa je začeti zbirati podatke, če kasneje iz teh informacij nismo sposobni pridobiti najboljših rezultatov. V zvezi s tem mora vsaka trgovina in vsak lastnik vedeti, katerim postopkom je najbolje slediti. Vendar pa je očitno, da moramo biti pozorni na način, s katerim vsi različni izdelki in kategorije vplivajo na globalno donosnost posla in da ugotovimo, zakaj nekateri izdelki delujejo dobro, drugi pa ne. Ko bomo enkrat nastavili e-poslovanje v Analyticsu, nam morajo pridobljeni podatki pomagati razumeti in zaznati faktorje, ki zahtevajo izboljšave in prednosti pred konkurenco, preden se z njo soočimo.
Vsaka trgovina je svet in vsakdo bo moral ugotoviti najboljši način za ustvarjanje več posla na podlagi ciljnih strank, ponujenih izdelkov, kakovosti podobnih izdelkov, lokacije, metode nakupa… In veliko drugih faktorjev, ki vplivajo na končno donosnost posla. Vendar pa je jasno, da moramo ponuditi dober izdelek po dobri ceni, nakupovalna izkušnja pa mora biti enostavna in prijetna.
Skratka, da bi odkrili in bi imeli pri roki vse informacije o izdelkih, je bistvena nastavitev e-trgovine v storitvi Google Analytics. Če želite iz vaše dropshipping trgovine pridobiti najboljše rezultate, morate o njej vedeti vsako podrobnost. Če to želite pridobiti, ni boljšega načina, kot da se prelevite v spletnega analitika oziroma strokovnjaka in se naučite razumeti, kaj se dogaja v vaši spletni trgovini z vašimi uporabniki, ki v njej nakupujejo. Vse te informacije so vam lahko na voljo, zahvaljujoč konfiguraciji e-posla, ki ga omogoča Google Analytics.