Share This Article
Prikazovanje oglaševanja v iskalnikih je samo eno od dejanj, ki ga lahko izvedete s pomočjo AdWords. V tej objavi vas bomo naučili ključne dejavnike za to vrsto kampanje.
Google AdWords je storitev, ki vam omogoča ustvarjanje in upravljanje oglaševalskih kampanj na spletu. Kljub temu, da ta vrsta kampanje običajno spominja na oglase, ki se prikazujejo v Google iskanju, obstaja širok nabor vrst oglasov in celotno omrežje lokacij, kjer je vaša kampanja lahko prikazana.
Izraz “iskalni oglasi” se ekskluzivno uporablja za kampanje in oglase, ki so konfigurirane, da se aktivirajo v Google iskanjih in/ali ostalih spletnih portalih, ki uporabljajo enake algoritme in nudijo podobne iskalne storitve. V tej objavi bomo obdelali dejavnike, katere treba upoštevati, medtem ko nastavljamo oglaševanje v iskalniku, obenem pa bomo dali na stran vse ostale vrste oglasov in kampanj, ki jih je možno ustvariti s pomočjo Google AdWords.
Nastavljanje kampanj
Za zagon kampanje je prva stvar, ki jo moramo storiti to, da smo pozorni na konfiguracijo od trenutka, ko na njej začnemo delati. Prvi korak je izbira vrste kampanje. V tem primeru bomo morali izbrati možnost “preišči samo omrežje” ali pa možnost “preišči s prikaznim izborom.” Razlika med tema dvema možnostma je, da vam prva omogoča oglaševanje samo v iskalnikih, druga pa omogoča kombinacijo te vrste oglasa z različico s prikaznim omrežjem.
Naslednji korak je izbira, ali boste vključili tisto, kar Google imenuje “partnerji iskalnih omrežij” za lokacije vaših oglasov. Ti partnerji so spletne strani z iskalnimi storitvami, ki uporabljajo podoben algoritem, katerega je priskrbel Google in je zmožen prikazovati oglase. Primeri tovrstnih strani so Ask.com in URAOL.com.
Ujemanje ključnih besed
Ključne besede so tiste, ki so na voljo za licitacijo in tiste, ki aktivirajo naše oglase, ko jih nekdo išče. Ujemanje se nanaša na želeno stopnjo natančnosti, ki določa ali bo iskanje aktiviralo oglase,ali ne. Če na primer ključno besedo nastavimo kot “kupujte parfume”, bi prav tako vprašali, ali želimo, da se naši oglasi pojavijo, ko nekdo išče sopomenke, kot so “kupujte kolonjske vode” ali “najdite parfume”. Ali želimo, da se prikažejo, ko je vrstni red besed spremenjen, torej ko nekdo išče “parfumi za kupiti”? Ali želimo vključiti variante ednine in množine? Določanje vsega tega bo specificiralo vrsto ujemanja.
Vrste ujemanja:
- Široko ujemanje: to je nastavljeno kot privzeta vrednost. Ko ima beseda široko ujemanje, se aktivira vsakič, ko nekdo išče podobne izraze, ki vsebujejo ključno besedo ali ustrezno sopomenko. Če imamo na primer ključno besedo “parfum”, bodo oglasi bili prikazani vsakič, ko bo nekdo iskal “kupi parfum”, “kolonjska voda” ali “znamke parfumov.” Pomembno je upoštevati, da bo široko ujemanje razvidno v smislu, da bo vse prikazano (ključna beseda “Seat Ibiza” bi na primer prav tako generirala rezultate za otok Ibiza).
- Široko spremenjeno ujemanje: če ga želite aktivirati, morate dodati “+” na začetek vsake ključne besede. Ko izberete tako vrsto ujemanja, bodo vaše ključne besede aktivirale oglase, ko se izvršijo iskanja, ki vsebujejo omenjeno ključno besedo (ne sopomenke) ali rahlo variacijo ključne besede (ednina, množina, itd.), ne glede na vrstni red, po katerem se je iskalo. Na primer: ključna beseda s spremenjenim širokim ujemanjem je lahko + kupujte + parfume. To bi aktiviralo oglase, ko nekdo išče izraze, kot so “kupujte parfume”, “kupuje parfume na spletu” ali “nakup parfumov na spletu.”
- Ujemanje besednih zvez: če želite aktivirati to funkcijo, morate ključno besedo vnesti med narekovaje: “ključna beseda”. Ta sprememba aktivira oglase, ko uporabnikovo iskanje vsebuje navedeno ključno besedo z istim besednim vrstnim redom. Če sledimo zgornjemu primeru, bi ključna beseda “kupujte parfume” aktivirala oglase, ko nekdo išče izraze, kot so “kupujte parfume na spletu” ali “trgovina s parfumi.”
- Natančno ujemanje: če želite aktivirati to funkcijo, morate ključno besedo vnesti v oglate oklepaje: [ključna beseda]. Ta vrsta ujemanja povzroči, da se oglasi pojavijo samo takrat, ko nekdo išče točno določen izraz v oglatih oklepajih, in sicer v enakem zaporedju besed ali pa z rahlo variacijo, kot so tipkarske napake ali pravopisne napake. Ključna beseda [izdelki za lepoto] bi na primeru aktivirala oglase med iskanjem izrazov, kot so “izdelki za lepoto”, “izdelki za lepoto” ali “izdelki za lepoto”.
Ujemanja bi določili glede na uporabnikovo obnašanje, naš proračun in strategijo, ki jo uporabljamo.
Negativne ključne besede
Z nastavitvijo negativnih ključnih besed se izognemo prikazovanju oglasov, ko so za to iskani izrazi, in tudi če vsebujejo negativne ključne besede, ki smo jih navedli, to iskalca morda ne bo zanimalo, glede na to, kar ponujamo. Če imate na primer dropshipping trgovino z modnimi pripomočki, je ena od besed, ki jo lahko ponudite, “kupujte ure na spletu”. Vendar pa morajo negativne ključne besede, kot so “stena” ali “steklo”, biti nastavljene tako, da oglasom preprečijo prikazovanje, ko nekdo išče izraze, kot so “kupite stenske ure na spletu” ali “kupiti peščene ure na spletu”.
Razširitve oglasov
Oglase, ki so prikazane na iskalnikih lahko razdelimo na različne vrste. To je zato, če iskalni algoritem smatra, da je vaš oglas zadostno pomemben za uporabnikovo iskanje, samodejno ponudi več informacij na spodnjem delu oglasa, kot je bilo prej omenjeno. Te “dodatne” informacije, ki se včasih pojavijo poleg oglasov, se imenujejo “razširitve oglasov”.
Če jih želite ustvariti, morate iti na ustrezen odsek na AdWordsu. Razširitve so lahko različne vrste, Google pa bo prikazal eno vrsto ali drugo, odvisno od uporabnikovega iskanja, ali pa ne bo pokazal nobene, ki bi bila najbolj enostavna vrsta oglasa.
Obstajajo razširitve, ki se samodejno dodajo k vašemu oglasu. Google jih izvleče iz informacij na vaši lastni spletni strani in jih vgradi v oglase, s tem pa uporabnikom nudi dodatno vrednost, ki jo zahtevate. Vendar pa je veliko ostalih razširitev potrebno ročno dodati k kampanjam. Najbolj pogoste so:
- Razširitve za klic — poleg k oglasu doda telefonsko številko podjetja.
- Razširitve lokacije: doda lokacijo fizične trgovine ali kontaktni naslov podjetja, ki upravlja z oglasom.
- Povezave na strani: doda neposredne hiperpovezave do ostalih povezanih odsekov znotraj domene, ki je oglaševana.
- Predstavljena besedila: to vam omogoča označevanje besedila v oglasu, ki je izvlečeno neposredno iz same spletne strani.
Vključevanje razširitev za oglase se je pokazalo, da bistveno povečajo možnosti, da bo uporabnik kliknil na oglas. Zato vam priporočamo učinkovito delo s temi razširitvami in aktivacijo tistih, ki so najbolj za vaš posel najbolj koristne.
Če boste nastavili kampanjo v omrežju Google iskalnika z uporabo AdWordsa, so to najbolj pomembni faktorji, ki jih boste morali upoštevati. Ne pozabite, da poleg teh dejanj obstajajo še druge vrste kampanj, ki lahko prispevajo k pospeševanju količine posla v vaši dropshipping trgovini. Če želite vedeti več o tem, vas bomo v drugih objavah naučili, kako jih konfigurirati in implementirati.