Share This Article
Runājot par tiešsaistes reklamēšanas aizraujošo pasauli un visām sociālo tīklu piedāvātajām iespējām, teikt, ka Google ir karalis, nozīmētu nepateikt neko jaunu. Ne tikai tādēļ, ka Google ir gandrīz pilnībā monopolizējusi tiešsaistes reklāmas tirgu, bet arī tāpēc, ka tā piedāvā vairākus un plašākus formātus un sistēmas, lai ikviens tīmekļa uzņēmums varētu sevi reklamēt.
Google Shopping ir viena no mazāk lietotajām e-komercijas metodēm, bet tā ir ļoti efektīva. To, kas ir Google Shopping, mēs jau skaidrojām citā rakstā, bet šodien mēs parunāsim par dažiem risinājumiem, kā atšķirt mūsu kampaņas no konkurentu kampaņām, ar mērķi padarīt mūsu reklāmas piesaistošākas, lai tās radītu lielāku pārdošanas apjomu.
Pirms sākam iedziļināties šajos padomos un trikos, ir svarīgi uzsvērt, ka izmantot Google Shopping nav tas pats, kas izmantot AdWords. Ir detaļas, kas rada atšķirību, tādēļ, ja mēs plānojam investēt gan Google Shopping, gan AdWords, mēs nevarētu pielietot vienu un to pašu rīcību attiecībā uz abiem. Tagad mēs pārskatīsim dažus trikus, kā izveidot veiksmīgu Google Shopping kampaņu.
Veiciet tirgus izpēti
Ja mēs nezinām, kā darbojas tirgus vai mūsu pārdodamā produkta komplekts, mēs nekad neizveidosim īsto Google Shopping kampaņu. Lai iegūtu visu mums nepieciešamo informāciju, mums būs jāveic padziļināta tirgus analīze, kurā mēs izsvērsim visus iespējamos mainīgos apstākļus.
Veikt pilnu tirgus analīzi nav sarežģīti, taču tas prasa laiku. Turpinājumā par atslēgas punktiem:
- Google rezultāti: veiciet vispārīgus un padziļinātākus pētījumus par produktiem, ko vēlaties izcelt savā Google Shopping kampaņā. Atkarībā no rezultātiem, jūs redzēsiet un zināsiet, vai likmju likšana attiecībā uz šiem vārdiem būs ienesīga vai nē.
- Konkurences cenas: jums vajadzēs izskatīt arī tās cenas, kuras piedāvā jūsu konkurenti. Ja jūs pamanāt, ka tās ir zemākas, nekā jūsu, tad loģiski, ka par šo produktu mūsu Google Shopping kampaņā nebūtu vērts solīt. Bet, atkarībā no galējām cenām, tās bieži vien nav tādas pašas, kā tās, ko, jūsuprāt, klienti ir gatavi maksāt, tas var izraisīt revanšu jūsu labā.
- Reklamētāju skaits: izpētot visus Google Shopping rezultātus, jūs varat redzēt arī to, cik jūsu konkurenti sola par līdzīgiem vārdiem, ko jūs vēlaties lietot. Šaubu gadījumā vienmēr izvēlieties tādus produktus, ko citi reklamētāji reklamē mazāk, tad jums būs lielākas izredzes pārdot.
- Reklamētāju kvalitāte: visbeidzot, cits aspekts, ko atcerēties, ir, kāda veida konkurenti ievieto reklāmas. Ja rezultāti uzrāda milzīgu, atpazīstamu veikalu, tad ir ļoti maz ticams, ka jūs varēsiet piesaistīt klientus, tādēļ mēs iesakam neizšķiest laiku un investīcijas šiem konkrētajiem produktiem.
Izvēlieties pārdodamos produktus, ņemot vērā konkurenci
Šis otrais triks ir ļoti saistīts ar to, ko mēs runājām iepriekšējā sadaļā. Veiksmes atslēga būs konkurencs un tirgus izpēte, ko mēs veiksmīgi veicām, izvēloties, kurus produktus mēs plānojam pārdot Google Shopping un vai tie potenciāli var vai nevar tikt pārdoti. Labu rezultātu iegūšanai ir būtiski izvēlēties labu Google Shopping datu plūsmu.
Nostipriniet jūsu produktu atslēgas vārdus
Kad esam veikuši savu izvēli, ir laiks korekti optimizēt Google Shopping kampaņu, lai tā parādītos iespējami vairāk meklēšanas rezultātos.
Lai to izdarītu, jums būs jānosaka, kas ir vispiemērotākie atslēgas vārdi, lai potenciālie klienti varētu atrast jūsu produktu Google Shopping un jāpielāgo tos galvenajam aprakstošajam tekstam, jeb virsrakstam un aprakstam.
Ja jūs rakstīsiet atslēgas vārdus gan virsrakstā, gan aprakstā, tad jūsu produkts tiks uzrādīts, veicot meklējumus. Bet, ja jūs tiešām vēlēsieties piesaistīt cilvēkus un potenciālo pārdošanas plūsmu, jums būs jābūt radošiem arī tekstu un attēlu izveidē.
Piemēram, mēs varam salīdzināt šos divus rezultātus, meklējot Google frāzi “iegādājieties austiņas”:
Aplūkojiet vērīgi šos divus variantus, kuru no tiem jūs izmantotu? Bet galvenokārt jums vajadzētu sev pajautāt, kāpēc. Kad esat to apsvēris, pirms rakstiet virsrakstus un aprakstus, jūs varat sev uzdot šādus jautājumus:
- Vai produkta attēls ir gan piesaistošs, gan aprakstošs?
- Vai produkta virsraksts atspoguļo to, kas ir produkts? (“Metāla austiņas ar mikrofonu” vai JBL by Harman T-110 Black”)
- Vai apraksts nodrošina noderīgu un aptverošu informāciju, pat ja tā ir tehniska?
- Un visbeidzot, vai mans PVP var sacensties ar maniem konkurentiem?
Aizpildiet datus
Jo pilnīgāku informāciju par saviem produktiem sniegsiet, jo ticamāk, ka tā parādīsies Google Shopping meklēšanas rezultātos. Kā minimums, jāsniedz detalizēta informācijai par šiem plāna punktiem:
- Virsraksts
- Apraksts
- Saite uz produktu
- Cena
- Pieejamība
- Zīmols
- Unikāls produkta identifikators vai GTIN
Iegūstiet pozitīvus viedokļus
Cits ļoti atšķirošs elements, kas var būt ļoti svarīgs, runājot par pārdošanas plūsmas izveidi, ir recenziju atspoguļošana un pozitīvu viedokļu saņemšana par jūsu produktu. Google Shopping kampaņās to ir svarīgi atcerēties.
Lietotājs vienmēr vairāk uzticēsies tiem produktiem, ko ir pārbaudījuši citi lietotāji, nekā pašai informācijai par produktu, tāpēc ir ieteicams pamudināt jūsu klientus pozitīvi novērtēt viņu iepirkšanās pieredzi jūsu tiešsaistes veikalā.
Pielāgojiet likmes, pamatojoties uz dienām un stundām
Ierasta kļūda ir izveidot mūsu Google Shopping kampaņu, uzstādīt to, lai tā darbojas katru dienu, visu diennakti, bet tad aizmirst to pārvaldīt. Ir ļoti svarīgi ievērot mūsu pircēju iepirkšanās tendences, īpaši tajās dienās un laikos, kad tie pie mums iepērkas, lai mēs varētu pielāgot savu kampaņu. Ir jāpiefiksē šie brīži, gan dienas, gan nedēļas griezumā, kad parādās vislielākā klientu aktivitāte.
Saskaņā ar pētījumiem, viens no produktīvākajiem nedēļas laikiem ir sestdienas rīti, īpaši ziemā, jo vasaras laikā klienti parasti izvēlas atrasties ārpus mājas. Arī darba dienās līdz pusdienlaikam ir tā saucamie karstie iepirkšanās periodi.
Analizējiet rezultātus un mēģiniet vēlreiz
Pirms sākam analizēt, iesakam kampaņas pirmajai versijai noritēt vismaz nedēļu, lai redzētu, kā tā ikdienā darbojas, un nepārtraukt to, ja vien mēs nepamanām būtisku problēmu, kuru mums būtu nekavējoties jāatrisina.
Protams, nekas no augstāk minētā mums nepalīdzēs, ja mēs aktivizēsim mūsu Google Shopping kampaņu un tad nepratīsim veikt pareizu rezultātu analīzi. Nonākot pie rezultātu izprašanas, loģika bieži vien nepalīdz saprast, kādēļ rezultāti nav tādi, kā cerējām. Tikai no mums ir atkarīgs pārdomāt, ievērot un analizēt visu, ko mēs darījām un iemeslus, kāpēc, mūsuprāt, kampaņa nebija veiksmīga un tad mēģināt vēlreiz.
Ja jūs ievērosiet visus mūsu padomus, jums būs lielāka iespēja īstenot sekmīgu Google Shopping kampaņu… tādēļ aiziet!