Share This Article
Iepriekšējos rakstos mēs esam diskutējuši par galvenajiem iemesliem, kādēļ uzņēmumi nolemj aktivizēt reklāmas kampaņas Facebook vai Twitter. Lai gan daudzi sliecas uzskatīt Pinterest par mazāk svarīgu sociālo tīklu, tā nozīmīgumu nevajadzētu novērtēt par zemu. Jau vairāk nekā 70 miljoni cilvēku lieto šo sociālo tīklu ikdienā, 80% no kopējā lietotāju skaita ir sievietes.
Bet kā Pinterest darbojas uzņēmumu labā? Pinterest piedāvā daudzveidīgas izvēles un unikālu iespēju pozicionēt jūsu e-komercijas vietni, radot lielāku pamanāmību. Tomēr, kā jau tas attiecināms uz visiem sociālajiem tīkliem, lai lietotāji mūs sadzirdētu un mēs varētu savu saziņu pacelt augstākā līmenī, mums ir jāīsteno nemitīgas reklāmas kampaņas. Tas nozīmē nodrošināt to, ka jūsu pini ir izvietoti tieši tur, kur jūsu mērķauditorija tos redzēs, toties tas nozīmē, ka klienti varēs ātrāk ar jums mijiedarboties.
Veicot reklamēšanu Pinterest, vienmēr būtu jānodrošina, ka pini, kas redzami lietotājiem, atbilst viņu interesēm un aktivitātēm kurās viņi līdz šim ir tikuši iesaistīti. Ja šī segmentācija nav tikusi pienācīgi īstenota, lietotāji, lai gan nevar padarīt neredzamus jūsu reklamētos pinus, bet var paslēpt tos, kas viņiem nepatīk, vai neatbilst viņu interesēm.
Kāds ir jūsu Pinterest reklāmas kampaņas galvenais mērķis?
Pirmkārt, jums ir jānosaka, kāds ir jūsu Pinterest reklāmas kampaņas galvenais mērķis. Jums būtu jāizvēlas viens no piedāvātajiem 3 mērķiem:
- Iesaistīšanās: Ja jūs lūkojaties pēc veiksmīgas sadarbības un jebkāda veida mijiedarbības pateicoties jūsu reklamētajam pinam, jums noderēs, piemēram, atkārtotie pini (re-pins) vai klikšķi. Šādā gadījumā jūs maksāsiet par katru notikušo sadarbību.
- Datplūsma: Kad lietotājs uzklikšķinās uz jūsu reklamētā pina, datplūsma automātiski tiks novirzīta uz jūsu mājaslapu.
- Pamanāmība: Reklamējiet savu pinu, lai prezentētu savu zīmolu nozīmīgakajai mērķauditorijai.
Kā izveidot reklamētu pinu
Lai izveidotu reklamētu pinu, jums būs nepieciešams izveidot jūsu uzņēmuma profilu. Ja jums tāda nav, jūs varat izveidot vai nu jaunu profilu vai arī pārvērst jūsu esošo profilu uzņēmuma profilā.
1. Tad virzieties uz augšu pa kreisi līdz Pinterest mājas lapas sākumam, novietojiet kursoru uz taustiņa Ads un izvēlieties pārskata funkciju. Tad Pinterest jums parādīs izvēles paneli vai Ads pārvaldītāju, līdzīgi kā tas ir Facebook. Tagad jūs varat uzsākt radīt un konfigurēt jūsu Pinterest reklāmas kampaņas!
2. Pirmā lieta, kas jums jāizlemj, kā mēs jau zināma mērā esam diskutējuši, ir jūsu kampaņas galvenais mērķis. Lai veiktu reklamēšanu Pinterest, ir būtiski zināt, kā izveidot reklamētu pinu, noteikt iesaistīšanās mērķi un tādējādi palielināt lietotāju mijiedarbību ar jūsu piniem. Un ja jūs vēlaties savai mājaslapai nodrošināt tiešo apmeklētāju plūsmu, tas būs tikpat vienkārši kā izvēlēties opciju Novirziet datplūsmu uz jūsu mājaslapu.
3. Nākamais solis arī ir ļoti līdzīgs kā Facebook vai Twitter: izvēlieties nosaukumu, nosakiet kampaņas sākuma un beigu datumu un nosakiet ikdienas budžetu. Kad būsiet nospiedis turpināšanas pogu, sistēma jums vaicās, vai vēlaties pievienot papildus informāciju par jūsu reklāmas kampaņu, kā, piemēram, noteikt savu mērķauditoriju uz kuru vēlaties koncentrēties, jūsu mērķauditorijas intereses, lokalizāciju, valodas, ierīces un tā tālāk. Papildus šīm funkcijām jums ir iespēja arī pievienot atslēgas vārdus, lai labāk definētu jūsu pinu. Kā to izdarīt, mēs sīkāk pastāstīsim nākamajos plāna punktos.
4. Kad būsiet pabeidzis šo darbību kopmu, jums tiks nekavējoties uzrādīts jūsu izveidotais pinu saraksts un jūs varēsiet izvēlēties pinu, kuru vēlēsieties izmantot savā reklāmas kampaņā. Ja jums jau ir prātā, kuru pinu vēlaties izmantot, jūs varat to sameklēt tieši caur meklētājodziņu, lai paplašinātu jūsu darbības procesu.
Vēl viens variants ir no sākuma noskaidrot, uz kura no jūsu piniem ir ticis visvairāk klikšķināts vai re-pinnots pēdējo 30 dienu laikā un izvēlēties reklamēt to. Tas jau iepriekš nodrošinās, ka kampaņa būs veiksmīga. Pēc pina izvēles, pievienojiet nosaukumu un atrašanās vietas URL, pārliecinoties, ka tas norāda uz speciālo lapu, uz kuru jūs vēlaties aizvest lietotājus, nevis uz vispārīgo mājaslapu. Tas ievērojami uzlabos CTR un popularitātes lēcienu.
5. Tagad izvēlēties tos tematus, kas ir visbūtiskākie jūsu mērķauditorijai. Šis reklamētā pin izveides posms ir ļoti būtisks veicot reklamēšanu Pinterest, jo veiksmīga izvēle jums palīdzēs ātri sasniegt klientus un sazināties ar jūsu mērķauditoriju. Tādēļ galvenais mērķis tagad ir izvietot jūsu reklamēto pinu Pinterest kategorijās, kuras šie lietotāji pamanīs veicot meklēšanu. Ļoti būtiski! Pārliecinieties, ka izvēlieties tikai tās intereses, kas ir būtiskas konkrētajam pinam, nevis vispārīgās intereses visai mērķauditorijai. Esiet ļoti precīzi!
6. Tad izvēlieties atslēgas vārdus, ko vēlaties pievienot savam reklamētajam pinam, lai tas uzrādītos ikreiz, kad lietotāji Pinterest meklēs ar atslēgas vārdu saistītu preci. Kā jau iepriekš minējām, pareiza atslēgas vārdu izvēle ir būtiska, lai kampaņa sasniegtu gaidītos rezultātus. Tas ir svarīgi arī lai sazinātos ar klientiem iepirkšanās procesā, jo Pinterest darbojas tāpat kā jebkurš cits meklētājlauks. Šajā brīdī Pinterest sniedz jums arī kādus būtiskus atslēgas vārdus, saistībā ar tiem, kas tika iepriekš ievadīti, lai jūs tos varētu pievienot.
7. Kad jūs esat iestatījis intereses un atslēgas vārdus, ir laiks segmentēt kampaņu un izvēlēties datus, kas ir ļoti būtiski, lai kampaņa būtu veiksmīga: ģeogrāfiskās atrašanās vietas, kur reklamētie pini parādīsies, valoda (s), ierīces (mobilais tālrunis, plaukstdators un/vai PC) un dzimums (vīrietis, sieviete vai abi) kuram jūs vēlaties tos adresēt.
8. Lai pabeigtu procesu, jums būs jāievada maksimālais samaksas apmērs, ko jūs esat gatavs iztērēt par savu piedāvājumu, tā būs maksa par iesaistīšanos (CPE), lai to veiktu, dodieties uz lapas augšpusi. Lai palīdzētu jums pieņemt šo lēmumu, Pinterest piedāvā jums sarakstu ar to, par ko maksā citi reklamētāji, kā arī pastāstīs, vai jūsu piedāvājums ir pārāk vājš, labs vai pietiekams. Citiem vārdiem sakot, Pinterest jūs informēs, kā izskatās jūsu piedāvājums salīdzinājumā ar citu reklamētāju piedāvājumiem. CPE ir Pinterest reklamēšanas sistēma, kas maksā ikreiz, kad lietotājs veic ar jūsu pinu saistītu aktivitāti, papildus vienkāršai reklāmas apskatei, vai uzklikšķināšanai uz reklamētā pina, piemēram, pievienojot “patīk”, komentāru, vai īsi uzkavējoties. Tā nav vienīgā Pinterest piedāvātā maksāšanas metode, bet tā ir metode, kas ierasti tiek izmantota reklamēšanā.
9. Visbeidzot, ievadiet visu maksājuma informāciju un izveidojiet norēķinu, ja jūs vēl neesat to veicis. Ļoti svarīgi! Pārskata lapa netiek nodrošināta, tāpēc pārliecinieties, ka jūsu kampaņa ir 100% pareiza, pirms spiest “Sūtīt”, jo jūs vairs nevarēsiet veikt izmaiņas savā sludinājumā, kad būsiet to nosūtījis. Jums vienmēr būs iespēja jebkurā laikā rediģēt noteiktas detaļas attiecībā uz jūsu kampaņu, ieskaitot kampaņas nosaukumu, noslēguma datumu un ikdienas izmakasas, kā arī noslēgt kampaņu.
Kā izveidot konversijas tagu, lai sekotu līdz sasniegtajam
Lai novērotu, optimizētu un analizētu reklāmas kampaņu Pinterest, un redzētu, cik veiksmīgs ir jūsu reklamētais pins, jūs varat iespējot reklāmguvumu uzskaiti. Lai to veiktu, jums būs nepieciešams kods vai konversijas tags jūsu mājaslapai, lai novērotu datplūsmas kāpumus un kritumus.
Šis konverijas kods palīdzēs jums konkrēti zināt, cik daudz cilvēki ir veikuši pirkumus jūsu e-komercijas vietnē pēc jūsu reklamētā pin apskates. Šis fakts ir ļoti svarīgs, lai būtu iespējams novērtēt, vai tiešām ir vērts investēt naudu reklamējot Pinterest.
Lai izveidotu šo konversijas tagu, dodieties uz augšu pa kreisi uz Pinterest mājaslapas sākumu, novietojiet kursoru uz izvēles pogas Ads un tad izvēlieties opciju Izekošana (Tracking). Tagad jūs varat pārvaldīt visus līdz šim izveidotos konversijas tagus un izveidot jaunus. Kad izveidosiet jaunu konversijas tagu, Pinterest uzrādīs koda fragmentu, ko jums būs jāiekopē mājaslapā, kuru vēlēsieties izsekot.
Iesakam jums apvienot Pinterest SEO stratēģiju ar reklamēšanu, lai jūsu e-komercijas vietne iegūtu pamanāmību, kā arī, lai piesaistītu lielāku datplūsmu ar dažādu kanālu palīdzību, tādējādi paaugstinot zīmola pamanāmību un cenšoties sasniegt plašāku mērķauditoriju.