Share This Article
Vai jums ir nepieciešams uzlabot jūsu mājaslapas pozicionējumu? Ja tā. jūs noteikti vēlēsieties uzzināt, kas ir SEO tagi un visus galvenos plāna punktus kā tos optimizēt.
META birkas ir būtiskas mājaslapas optimizēšanā. Šie parametri tiek izmantoti, lai raksturotu jūsu mājaslapu un meklētājlaukos par to pārraidītu informāciju, kā arī lai būtu iespējams atlasīt un attēlot rezultātus.
Tieši tādēļ tas ir tik svarīgi. Ja jūsu mājaslapas meta birkas ir veiksmīgi optimizētas, jūsu mājaslapa tiks pozicionēta citu populārāko rezultātu vidū Google, Bing vai citā meklētājlaukā. Šie ir pamata mehānismi SEO uzbūvē, tādēļ tiem jādarbojas pareizi.
Kuri tagi mums jāoptimizē, lai uzlabotu mājaslapas SEO?
Pastāv divi galvenie tagi, kuri, lai gan pašā mājaslapā nebūs redzami, tomēr ir paši svarīgākie, lai veiktu pareizu pozicionēšanu Google: galvenie virsraksti un apraksts.
Virsraksta tagi
Vissvarīgākais SEO tags, ko jāņēm vērā optimizējot SEO jūsu mājaslapā, ir virsraksts. Tas ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, ko Google ņem vērā, lai noteiktu, kādu saturu konkrētā mājaslapa pārraida, tādēļ, veicot, pozicionēšanu, tas ir ļoti būtisks. Virsraksts uzrādās pārlūka meklētājlogā vai meklētājcilnē un meklēšanas rezultātos.
Padomi veiksmīgai virsrakstu optimizēšanai:
- Mājaslapā katram virsrakstam katrā lapā ir jābūt atšķirīgam
- Vietnes optimizācijas pamatā jums ir jāiekļauj atslēgas vārds, kam jābūt noteiktam jau iepriekš, veicot atslēgas vārdu izpēti. Pozicionēšanas process tiks pabeigts pateicoties izvēlētajam atslēgas vārdam. Attiecībā uz virsrakstu, jums jāatceras, ka katrā mājaslapas lapā ir jābūt atšķirīgam atslēgas vārdam.
- Tas nedrīkstētu pārsniegt 70 rakstzīmes, ja tas būs garāks, tas uzrādīsies saīsinātā veidā.
- Attiecībā uz lapas saturu, tam jābūt dabiskam un aprakstošam. Jums nevajadzētu censties apvienot vairākas tēmas vienā, lai tikai, piemēram, būtu iespējams ievietot atslēgas vārdu “ar apaviem”.
- Atslēgas vārdiem nevajadzētu tikt ļaunprātīgi izmantotiem. Google par to var piemērot sodu, turklāt lietotājos tas izraisa neuzticēšanos.
- Ja mājaslapā ticis iekļauts zīmols vai nosaukums, to ieteicams novietot beigās, atdalītu no atslēgas vārdiem ar defisi vai vertikālo joslu. Piemēram, nosaukums varētu būt: “Vecas un lietotas grāmatas. Labākās Cenas | Servantesa grāmatu veikals”
Meta apraksts
Lietotāji šo SEO tagu uzskata par mājaslapas kopsavilkumu, tādēļ tam jābūt uzrakstītam veidā, kas lasītājiem šķistu piesaistošs un aicinošs, ietverot kāda veida aicinājumu uz rīcību.
Turklāt šis apraksts var būt izšķirošs faktors attiecībā uz klikšķu skaitu. Lai gan attiecībā uz mājaslapas pozicionēšanu tas nav kritiskais faktors, fakts, ka tas tiešā veidā ietekmē klikšķu skaitu, nozīmē, ka tam ir liela ietekme.
Attiecībā uz virsrakstu, šis tags netiek attēlots redzamajā saturā, bet meklēšanas rezultātos zem virsraksta.
Šis SEO tags nereti izraisa diskusijas. Iemesls tām ir tāds, ka dažkārt Google neņem vērā meta aprakstu un uzrāda rezultātos kādu no tekstiem no jūsu mājaslapas, jo uzskata, ka apmeklētājiem šis saturs varētu būt piemērotāks.
Padomi veiksmīgai meta aprakstu optimizācijai:
- Aprakstiem jābūt reālistiskiem, jo aprakstam ir konspektīvi jāparāda, ko persona patiesībā varēs izlasīt atverot lapu. Ja tas netiks veikts, tas atstās procentuāli negatīvu iespaidu uz atkārtotu lapas apmeklējumu.
- Lai iegūtu vairāk klikšķus nekā citi labāk pozicionēti rezultāti, mums ir jārada efektīgs apraksts. Lasītāja mudināšanai mēs varam tajā iekļaut arī aicinājumu uz rīcību. Tas uzlabos arī VKS, jeb vidējo klikšķu skaitu.
- Jums jāiekļauj atslēgas vārds vai atslēgas vārdi, saskaņā ar kuriem mājaslapa tiek optimizēta, taču dariet to dabiskā veidā.
- Vislabākajā variantā jums būtu jāiekļaujas 150-155 rakstzīmēs, nekādā gadījumā nepārsniedzot 160, jo tādā gadījumā Google apraksta garumu saīsinās.
- Ir svarīgi nedublēt meta aprakstu (tas attiecas arī uz virsrakstu). Katrai mājaslapas lapai ir jāizveido jauns apraksts.
Citi SEO tagu veidi
Papildus virsrakstam un aprakstam, mums jāņem vērā arī galvenes. Šo elementu nodrošināšana ir viena no metodēm kā Google un lasītāji, kas apmeklē jūsu mājaslapu, tiek informēti par tās saturu un lapu tematiem, tādējādi tās popularizējot. Turklāt, tie ir arī ļoti nozīmīgi informatīvās struktūras izveidē.
Gadījumā, ja neesiet pārliecināts, kādas galvenes jums ir, jūs varat tās vienkārši aplūkot jebkurā teksta rediģētājā. Izveidojot mājaslapu un ierakstot sadaļas nosaukumu, vai izveidojot sadaļā bloga rakstu, jūs varat to atzīmēt kā 1. galveni, 2. galveni, 3. galveni un tā tālāk. Atkarībā no jūsu konkretizētās galvenes, jums parasti būs jāveic izmaiņas teksta formatējumā (1. galvene būs plašākā nekā nākamā galvene aiz tās).
Galvenā galvene (G1)
Galvene G1 Googlē ir vissvarīgākā un katrā lapā ir jābūt atsevišķi veidotai galvenei. Jums nevajadzētu būt izbrīnītam par šādu nosaukumu. Kā jau tas norādīts, nosaukums ir lapas kopsavilkums, kas ir galvenais mājaslapas optimizētājs meklētājlaukos. Tomēr G1 ir pirmie vārdi, ko apmeklētājs redz atverot vietni. Galvenei būtu jābūt optimizētai saskaņā ar atslēgas vārdiem, taču tā nedrīkst būt garāka par virsrakstu. Galvenei nebūtu vēlams būt vienādai ar virsrakstu.
Padomi G1 optimizēšanai:
- Galvenei lapā būtu jāatrodas cik augstu vien iespējams
- Vienā lapā ir jābūt vienai galvenei
- Jums vajadzētu dabiskā veidā iekļaut vārdu vai atslēgas vārdus, kas mājaslapas apmeklētājiem ir viegli izlasāmi
Nākošās galvenes (G2-G6)
Galvenes G2 līdz G6 Googlē un citos meklētājlaukos noder, lai saprastu lapas temata saturu. Turklāt šīs galvenes palīdz uzlabot lasīšanas pieredzi, jo tās veido strukturizētu satura izkārtojumu.
No otras puses, būtu jāatceras, ka atslēgas vārdu iesaistei nevajadzētu būt mākslīgai, atslēgas vārdiem jābūt saskaņotiem.
Attēlu optimizācija
Papildus SEO tagiem, mums mājaslapā būtu jāveic arī attēlu optimizācija. Visus attēlus, kas ir daļa no mūsu mājaslapas, analizē Google, tādēļ mums ir jāapsver, kādus attēlus ievietot.
Attēla nosaukums
Pirms jūs augšupielādējat attēlu, jums ir jānomaina tā nosaukums, lai tas būtu saskaņots ar lapu, kurā tiek ievietots. Piemēram, ja jūs augšupielādējat attēlu mājaslapas sadaļā, kurā tiek pārdotas kaklarotas, tad attēla nosaukums varētu būt “garā-sudraba-kaklarota”. Jums nekad nevajadzētu augšupielādēt attēlus ar noklusējuma nosaukumu, piem., “DC0089”, jo tas neveidos nekādu saikni ar SEO.
Vienmēr iekļaujiet mājaslapā atslēgas vārdus, kas būs saistīti ar attēla nosaukumu. Papildus tam, katrs vārds ir jāatdala ar defisi, kā norādīts piemērā.
Alternatīvais teksts
“Alt” SEO tags jeb alternatīvais teksts attēlos ir būtisks optimizācijas faktors. Tas ir teksts, kas parādās mājaslapā gadījumā, ja attēlu pārlūkā nav iespējams atvērt. Šim tekstam ir jāsatur atslēgas vārdi, kas raksturo attēla saturu, tādējādi sekmējot pozicionēšanu.
Papildus šiem diviem parametriem, jums ir jārēķinās arī ar attēla izmēru un izšķirtspēju. Iemesls ir fakts, ka tas tiešā veidā ietekmē jūsu mājaslapas ielādes ātrumu. Lēna mājaslapas ielāde negatīvi ietekmē SEO un lietotāju pieredzi.