Share This Article
Šajā MailChimp lietošanas gidā mēs mācīsimies, kā konfigurēt kampaņas pamatparametrus, kā arī kā analizēt svarīgus datus.
MailChimp ir lielisks rīks, kas palīdz mums efektīvi pārvaldīt galvenās e-pasta mārketinga aktivitātes: dizainēt elektroniskus biļetenus, izsūtīt lielu apjomu e-pasta ziņojumus un analizēt sniegumu.
Šajā iepazīstināšanas rakstā mēs mācīsiemies kā konfigurēt MailChimp kampaņu pamatparametrus, kā arī datus, kuros jums būs nepieciešams ieskatīties, analizējot to sniegumu.
MailChimp e-pasta izkārtojums
Pirmā lieta, kas mums jāzina ir tāda, ka ar MailChimp palīdzību mēs varam izveidot mūsu jaunumu vēstules trīs dažādos veidos: manuāli, automātiski vai izmantojot iepriekš dizainētu veidni. Aplūkosim atšķirības:
- Manuāli: veidojot dizainu ar Photoshop. Šim dizainam jābūt pielāgotam HTML kodam, lai atšķirīgi e-pastu pārvaldītāji spētu nolasīt to saturu.
- Automātiski: Lietojot MailChimp piedāvātās veidnes jaunumu vēstuļu izkārtojumā. Ja jūsu zināšanas par dizainu un HTML izkārtojumu nav pietiekamas, mēs iesakam izmantot šo variantu jūsu e- mārketinga stratēģijā.
- Lietojot iepriekš dizainētas veidnes: platformās vai vietnēs kā ThemeForest, kur mēs varam atrast lielu daudzumu iepriekš dizainētu veidņu, kas pielāgotas MailChimp.
Ar MailChimp palīdzību mēs varam radīt pilnībā pielāgotas veidnes, kas atbilst mūsu vajadzībām, kā arī izmantot visa veida elementus: attēlus, tekstus, ievietot saites uz sociālajiem tīkliem, video un GIFus. Šīs veidnes var tikt lieliski pielāgotas arī visa tipa mobilajām ierīcēm, tāpēc mums nav jāuztraucas par problēmām, kas saistītas ar pielāgošanās traucējumiem, jo tās jau ir sagatavotas šim mērķim.
1. Izvēlēties kampaņas tipu, kuru vēlaties izplatīt
Pastāv četri kampaņu tipi, bet šeit minēti divi, kas varētu būt visinteresantākie, pateicoties to īpašajām pazīmēm un sasniegtajiem rezultātiem:
- Parastā kampaņa: kampaņa kas veidota ar MailChimp rīkiem un bāzēta uz HTML.
- A/B pārbaudes kampaņa: ar šī veida kampaņu mēs sūtīsim ļoti līdzīgus e-pastus, bet izmainīsim pāris detaļas (piemēram, CTA pogas krāsu, kopiju, kas tiek pievientoa attēlam, un to, vai mēs produktam pievienojam cenu vai nē). Doma ir mainīt tikai vienu elementu vienā reizē, lai mēs varētu objektīvi analizēt, kurš dizains darbojas vislabāk. Dažreiz ar ko tik vienkāršu kā CTA novietošanu vienā vai otrā pusē, e-pasta kampaņas rezultāti var būtiski atšķirties.
2. Sastādiet saņēmēju sarakstu
Ir ļoti svarīgi korekti aizpildīt visus laukumus, veiksmīgi pozicionējot kampaņu. No sākuma mēs sastādām sarakstu ar adresātiem, kam mēs vēlamies nosūtīt jaunumu vēstules. Šie saraksti var tikt filtrēti vairākos veidos.
3. Ievadiet MailChimp kampaņas svarīgāko informāciju
Lai gan ir ļoti būtiski aizpildīt ar informāciju visus četrus laukumus, kas atrodas attēlā, vissvarīgākie ir šie divi:
- E-pasta temats: rakstā par to, kā izveidot efektīvu e-pastu, mēs diskutējām par to, kā izvēlēties vislabāko iespējamo nosaukumu temata ailei.
- Sūtītāja vārds: izsūtīto e-pastu autora identitātei ir jābūt īstai. Šī un cita noderīga informācija var tikt atrasta arī mūsu rakstos par to, kā panākt, lai jūsu sūtītie e-pasti nonāktu vēlamo saņēmēju iesūtnes, nevis mēstuļu kastītēs.
4. Izvēlieties e-pasta veidnes stilu
Lai gan vēlāk tā bez problēmām var tikt pārveidota, ir svarīgi izvēlēties standarta veidni, kas var tikt pielāgota mūsu vajadzībām. Pelēkie laukumi var tikt pārvērsti galvenēs vai attēlos un līnijām jāsasaucas ar tekstu.
5. MailChimp e-pasta izkārtojums
Šis rīks ļauj mums apskatīt jaunumu vēstules tā, it kā mēs būtu to saņēmēji. Mēs varam veikt papildus pārbaudi, izsūtot vēlamos e-pastus un priekšskatīt, kā tie izskatītos, pirms mēs tos nosūtām. Ievērojiet, ka augšējā galvenē ir divas noklusējuma frāzes: viena pa kreisi (“Izmantojiet šo laukumu, lai apskatītu īsu jūsu e-pasta priekšskatījumu”) tad jums būs jāmaina un jāpievieno frāze, kas veic jūsu satura konspketu, un otra (“Apskatiet šo e-pastu jūsu pārlūkā”), arī tai būtu jātiek pārveidotai un iztulkotai atbilstošajā valodā, gadījumos, ja jūsu saņēmēji nerunā angļu valodā.
Rediģēšana un izkārtošana ir ļoti vienkārša, tās sastāv tikai no moduļu ievilkšanas īstajā vietā, kurā jūs vēlaties, lai tie atrodas. Kad tie ievietoti e-pastā, varat tos rediģēt, dzēst, dubultot. Katra veida modulis jums piedāvā atšķirīgas opcijas, bet tie visi ir ļoti intuitīvi un jums nebūs grūti pierast pie šīs dizaina sistēmas izmantošanas.
6. Pabeidziet un nosūtiet
Mēs tuvojamies pēdējam MailChimp lietošanas gida solim. Jūs varat veikt e-pastu izsūtīšanu jebkurā laikā, kad izkārtojums ir pabeigts, vai izveidot plānu, kurā dienas laikā vislabāk veikt izsūtīšanu. Pirms galīgo e-pastu izsūtīšanas ir ietecams veikt sūtīšanas pārbaudi, un atcerieties, ka, ja jūs nolemsiet e-pastus izsūtīt vēlāk, jums būs iespēja tos labot jebkurā laikā pirms izsūtīšanas.
7. MailChimp e-pasta snieguma analīze
Viena no lielākajām šādu e-pasta mārketinga rīku kā MailChimp priekšrocība ir veikt diezgan padziļinātu jūsu izplatīto kampaņu analīzi.
“Ziņojumu” sadaļā mēs varam analizēt vairākas metrikas, kas palīdzēs mums analizēt mūsu nākotnes kampaņas, kad būsim iepazinuši mūsu adresātus labāk. Mēs varam redzēt mūsu e-pastu atvēršanas koeficientu, laiku, kad saņēmēji to ir atvēruši, cik reizes katrs lasītājs to ir skatījies, atteikuma koeficientu, kuras jaunumu vēstules sadaļas lasītas visvairāk un tā tālāk.
Dažas no būtiskākajām metrikām, ko analizēt, ir šādas:
- Atteikšanās saņemt jūsu ziņojumus: cilvēku skaits, kas ir dzēsuši sevi no jūsu adresātu saraksta. Jums būtu sev jāpajautā, ko jūs e-pastu izsūtīšanā darat nepareizi. Visticamāk, to saturs nebija interesants, vai saņēmēju datubāze nebija labi segmentēta.
- Dati par atteikumiem: tie parādās, kad e-pasts nevar tikt piegādāts uz adresi, vai nu tāpēc, ka tā nav derīga, vai tāpēc, ka sūtīšanas laikā ir radušās negaidītas kļūdas.
- Atvēršana: ļauj mums redzēt procentuālo attēlojumu un mūsu e-pasta saņēmēju skaitu, kas ir to atvēruši. Šajā punktā lielu lomu spēlē piesaistošs e-pasta temata nosaukums.
- Klikšķi: parāda, kuri lietotāji klikšķināja uz viena no linkiem, ko mēs ievietojām, salīdzinājumā ar visu lietotāju skaitu, kas atvēra mūsu vēstuli.
- Karstās mapes: tiek izmantotas lai analizētu, kurā atrašanās vietā atrodas klienti, kas klikšķinājuši uz vēstulēm, varam uzzināt, kuri ir mūsu e-pastu “karstie punkti”.
- Google Analytics: Lai veiktu kampaņu analīzi, MailChimp var tikt savienots ar Google Analytics, tāpat varam izsekot konversijas, kas sasniegtas pateicoties aktivitātēm e-pasta mārketinga kampaņā.
Mēs ceram, ka šis īsais MailChimp lietošanas gids ir palīdzējis jums sākt izpētīt aizraujošo e-pasta mārketinga pasauli. Mūsu galvenais padoms ir – sāciet pielietot zināšanas praksē un vienmēr analizējiet jūsu sasniegtos rezultātus.