Share This Article
Veidojot e-pasta dizainu, tiek izmantoti gan labi, gan slikti prakses piemēri, kā arī ik pa laikam klajā nākošie modeļi. Izskatīsim dažus no tiem.
E-pasta mārketings, vispārīgi definējot, ir izplatīšanas un reklamēšanas stratēģija, izmantojot elektronisko pastu, uzsākot reklāmas kampaņas vai dibinot biznesa kontaktus. E-pasta mārketingam var būt daudz dažādu mērķu: uzlabot produkta atpazīstamību, reklamēt produktus un piedāvājumus vai ielūgt klientus uz pasākumu.
Taču kā lai mēs šos mērķus sasniedzam? Pastāv daudzi mainīgie apstākļi un apsvērumi, kas būtu jāņem vērā veidojot efektīvu E-biznesa e-pasta mārketinga stratēģiju, bet šodien mēs runāsim par vienu no vissvarīgākajiem redzamajiem mūsu plāna elementiem: e-pasta dizainu.
Zemāk mēs jums piedāvāsim dažādus apsvērumus, ko būtu jāņem vērā veidojot efektīvu e-pasta dizainu.
Galvenie e-pasta dizaina apsvērumi
Nav viena ideāla veida kā veidot e-pasta dizainu, bet noteikti ir vairums noderīgu apsvērumu, ko ņemt vērā sākot to veidot:
- Kādu mērķi mēs vēlamies sasniegt ar mūsu e-pasta dizainu?
- Kā mūsu klienti uztver mūsu kompāniju?
- Kādus mehānismus e-pasta atvēršanai klienti izmanto? Šo pēdējo aspektu mums palīdzēs saprast e-pasta analīze.
Pēc tam, kad esam ņēmuši vērša šos trīs apsvērumus, mums ir jāpdomā par tehniskākiem aspektiem, kas tiek iekļauti e-pasta vai informatīvā ziņojuma dizainā.
- Platums un garums: Atkarībā no tā, cik daudz informācijas jūs vēlaties iekļaut savā informatīvajā ziņojumā, mainīsies arī jūsu e-pasta garums. Standarta platums ir aptuveni 600px. Pārsniedzot šo platumu, pastāv risks, kas e-pasts jūsu klientu e-pasta iesūtnē parādīsies izjauktā veidā.
- Elementu izkārtojums: Satura izkārtojumam ir jābūt atspoguļotam vienkāršā veidā un jābūt loģiski strukturētam. Turklāt, jums vajadzētu domāt par e-pastu kā par informācijas kapsulām (vai moduļiem), kas var tikt sadalīti kvadrātos, taisnstūros un kolonnās.
- Vispārīgie elementi: E-pasta dizainā būtu nepieciešams iekļaut šādus elementus:
- Temats: Veido pirmo iespaidu par jūsu ziņojumu. Lai gan tas nav 100% saistāms ar e-pasta dizainu, atvēlot rindu tematam, varēsiet būt droši, ka klienti, pirms atvērs e-pastu, būs sagatavojušies par ko būs stāsts. Šajā rakstā iekļauti padomi kā izvēlēties temata nosaukumu, lai jūs varētu iegūt pamatzināšanas, kā ar temata izvēli veiksmīgi piesaistīt lasītāju.
- Galvene: Šeit jābūt konsekventam ziņojumam, vienmēr jāparādās tiešās piegādes veikala nosaukumam un logotipam. Konkrētā e-pasta ziņojumā šie dati var tik apvienoti ar īpašu virsrakstu vai attēlu, bet vienmēr ir jāievēro vienots stils.
- Noslēgšana/Kājene: Vienmēr iekļaujiet korporatīvo informāciju, kuru jūs vēlaties izcelt: adresi, galveno e-pasta adresi, tālruņa numuru, sociālos tīklus, saiti uz tiešsaistes veikalu un/vai blogu (ja jums tāds ir). Taču, neskatoties uz visu citu, vissvarīgākais elements ir iespēja klientiem sevi izslēgt no jūsu datu bāzes. Lai gan mums tas nepatīk, saskaņā ar likumu mums ir jādod klientiem iespēja izslēgt sevi no mūsu datu bāzes, ja viņi vairs nav ieinteresēti saņemt mūsu e-pastus.
- Saite “skatīt pārlūkprogrammā”: Tā ir parasta saite, kas bieži novietota augšējā sadaļā un atver šo pašu e-pastu tīmekļa pārlūkā. Tās nolūks ir ātri atrisināt problēmas, kas saistītas ar neprecīzu ziņojuma attēlošanu, vai attēliem, ko nav iespējams augšuplādēt.
Kā izveidot efektīvu e-pasta dizainu
Tā kā nu mēs esam pazīstami ar e-pasta dizaina pamatelementiem, mūsu kampaņas veiksme būs cieši saistīta ar to, kā mēs šos elementus e-pastā spēsim ieviest un apvienot, lai e-pasts lietotājiem kļūtu gan saistošs, gan noderīgs.
Tā kā pastāv vairākas veiksmīgas e-pasta mārketinga kampaņas, praksē varam iedvesmoties arī no tām, bet ir arī tādi piemēri, kas laiku pa laikam atkārtojas. Lūk, aplūkosim dažus no tiem.
- Satura prezentēšanai izmantojiet tabulas. Dažas e-pasta mārketinga vadības programmas, kā, piemēram, Mailchimp, jau ir iekļāvušas šo funkciju. Tomēr, ja vēlaties izstrādāt e-pasta izklājumus paši, jums jāzin, ka noteikums #1 ir izmantot tabulas tādēļ, lai izvairītos no tā, ka jūsu e-pastā varētu trūkt kāds būtisks elements.
- Izvēlieties vienkāršus dizainus. Īsāk sakot, vienkāršs e-pasts ir veiksmīgs e-pasts. Vairāku iemeslu dēļ: salīdzinājumā ar sarežģītiem dizainiem, tie vienmērīgāk pielāgojas mobilajiem tālruņiem; nevienam e-pasta serverim nebūs problēmu tos attēlot; tie palīdz izvairīties no mēstuļu filtra (jo vairums mēstuļu ziņojumi satur spilgtas krāsas un elementus); un tie ļauj mūsu lietotājiem pilnībā izprast mūsu mērķus.
- Padomājiet ilgāk un padziļinātāk par jūsu “Aicinājumu uz Rīcību”: Lietotāji, īpaši tie, kas iepērkas tiešsaistē, lielākoties tiek pārliecināti ar tiešajiem ziņojumiem. Jūsu e-pasta dizains nebūs tik efektīvs, ja pozicionēsiet to kā produktu katalogu, neiekļaujot tāda ziņas, kā “Izmantojiet šo piedāvājumu, tas būs spēkā tikai 24 stundas”, vai “Iegādājieties tagad, pirms produkts tiek izpārdots”. Aicinājums uz Rīcību ir tiešais ziņojums, kurā jūs saviem klientiem variet pastāstīt tieši to, ko jūs no viņiem vēlaties.
- Lietojiet pārliecinošus attēlus: Tas šķiet pārspīlēti, bet tiešsaistes veikalā produkta attēls lielā mērā nosaka tā iespējas tikt pārdotam nākotnē. Atcerieties, ka mūsu klients izmantos šo attēlu, kad lems par labu vai sliktu šim pirkumam, tāpēc iekļaujot to e-pasta dizainā, tam būtu jāizskatās labi. Protams, nepārspīlējiet ar attēla kvalitāti, ja vēlaties, lai e-pasta izmērs paliktu pārvaldāms. Vislabākajā variantā, jums vajadzētu samazināt faila izmēru (ne fizisko izmēru) tik, cik tas iespējams. Ja jūs pamanāt, ka sāk mainīties izšķirtspēja, pārtrauciet samazināšanu.
Slikta prakse, no kuras mums vajadzētu mācīties
Protams, e-pasta dizaina izveidē pastāv arī neskaitāms daudzums sliktu piemēru. Mēs aplūkosim dažas no visizplatītākajām kļūdām:
• Nepiemēroti attēli: Lai gan tie pilnībā ir modē, GIFi nav 100% ieteicami, jo atšķirīgās e-pasta programmās tie var nedarboties. Kādam, kurš atvērs savu e-pastu Gmail programmā, nebūs nekādu problēmu, bet tie, kas izmantos programmu Office vai vēlēsies to uzlikt uz ekrāna, joprojām redzēs tikai nekustīgu attēlu.
• Pārmērīga attēlu ievietošana: Lai gan attēli var būt pārsteidzoši un satriecoši, pārpildot mūsu e-pasta dizainu ar pārāk daudz attēliem, nozīmē aizkavēt klientu un, kad viņš centīsies atvērt savu e-pastu, tas var novest pie tā, ka klients atteiksies gaidīt, kamēr ziņojums atvērsies. Turklāt, vairāki e-pasta serveru nodrošinātāji var nekavējoties bloķēt attēlus, un, klientam, atverot ziņojumu, ekrānā parādīsies tukšs laukums ( ja viņi nospiedīs taustiņu, kas atbloķē automātiski uznirstošos attēlus, viņi atkal varēs tos apskatīt, bet labāk būtu uz šo variantu nepaļauties.)
• Citas kļūdas: Mūsu rakstā par tipiskākajām kļūdām e-pasta mārketingā mēs dalāmies ar vairākiem sliktiem piemēriem. Lai gan tie nav pārāk cieši saistīti ar e-pasta dizainu, tomēr tie ir ļoti interesanti, ja vēlaties attīstīt efektīvu stratēģiju.