Share This Article
E-pasta mārketings ir viens no vissenākām un joprojām aktuālām mārketinga stratēģijām. Šeit mēs Jums piedāvāsim dažus risinājumus efektīvo un veiksmīgo e-tirdzniecības stratēģiju izstrādāšanā.
Mūsdienās, ja Jums ir e-konts, ir diezgan nereāli būt par neiesaistītam jebkādā e-pasta mārketinga darbībā e-tirdzniecības vietnē. Piedāvājumi, akcijas, korporatīva informācija… Šo e-pastu saturs var būt izstrādāts jebkāda veidā. E-pasta mārketings ir viens no visizmantojām tiešsaites mārketinga nozarē un tā vēl joprojām turpinā pastāvēt kā viens no visefektīvākiem un veiksmīgākiem kanāliem sakarā ar sarunu izveidošanos jebkurā tiesšaites uzņēmējdarbībā.
Saskaņā ar pētījumu “e-pasta mārketinga 2016.gadā pašreizējais stāvoklis” no platformas Newsletter2Go, 98% atbildētāju apgalvo kā nākotnē gribēšot paaugstināt investīcijas e-pasta mārketingā savai e-tirdzniecības vietnei. Cits ļoti interesants ADigital pētījums sakarā ar e-pasta mārketingu e-tirdzniecībai ir nosaukts “Pētījums par e-pasta mārketingu izmantošanu un uztveri Spānijā”. Ceturtdaļa no intervēto norāda, ka pateicoties e-pasta mārketingam, viņu tiešsaites pārdošanas līmenis ir paaugstinājusies no 10 līdz 20%.
Īsumā, kā mēs jau minējam iepriekš, tagad e-pasta mārketings ir daudz vairāk nekā agrāk izmantojams e-tirdzniecībā, tas paliek par visgalvenāko un nepieciešamo kanālu jebkādā tiešsaites e-tirdzniecības mārketinga stratēģijā. Jebkurā gadījumā, mūsu efektīvai un veiksmīgai stratēgijas izpildīšanai, mums ir jāseko līdzi vadlīnijām, kuri mums palīdzēs pievērst lietotāju uzmanību, ka arī novērst mūsu e-pasta vēstules no nokļūšanām mēstulē.
Šajā rakstā mēs Jums dosim vadlīniju virkni, ar ko palīdzību Jūs varētu izsekot līdzi e-pasta mārketinga kampaņas palaišanā. Vai Jūs esat gatavi? Lūdzu, turpiniet lasot…
Pielāgošana jaunajām tendencēm
Tiešsaites mārketings ir pastāvīgi attīstītais temats. Tam ir jāmudinā mums būt pašreizējo nozares jaunievedumu un tendenču kursā, ka arī pastāvīgi pielāgojot mūsu stratēgijas un darbības. Ciktāl tas skar e-pasta mārketingu, mēs varētu izcelt nākamajam gadam šīs trīs visgalvenākas tendences:
- Biļeteni kustībā: 2015.gadā sāka parādīties pirmie biļeteni ar animētiem GIF’iem, attiecībā uz mijiedarbību bija radīta liela ietekme un labi rezultāti. Pateicoties vispārējai e-pasta platformu attīstībai, 2017.gadā ārvien vairākiem korporatīviem e-pastiem būs pieejami animēti/kustīgi elementi, vai GIF’i, prezentācijas vai ievietoti video materiāli. Tomēr, daži e-pastu lasītāji vēl joprojām nav labi izlasījuši tos un tie tikai parāda viņiem fiksētu attēlu. Ņemiet vērā, tādā gadījumā e-pasti nezaudē nekādu no nozīmēm.
- Vienkāršs un atsaucīgs dizains: ir labi zināms, ka ārvien vairāk lietotāju pārbauda savu e-pastu caur mobilo telefonu. 2017.gadā ceļš līdz panākumam nozīmēs biļetenu veidošana vispirms ar mobilo telefonu, pēc tam ar PC datora palīdzību.
- Personalizācija: e-pasta mārketingā pastāv ārvien vairāk instrumentu, kuri palīdz personalizēt e-pastus, lai lietotājs saņēma tikai to, ko vajad vai kas ir nepieciešams.
Sadaliet Jūsu datu bāzi
Kā mēs minējam iepriekšējās rindkopās, personalizācija, ne tikai ziņojumu izmantošanā, bet arī kontenta veidā, ir viena no visgalvenākiem faktoriem e-pasta mārketinga stratēģijas izstrādāšanā e-tirdzniecībai. Šajā sakarā, tam ir jēga piedāvāt kontentu katrai lietotāju grupai balstoties uz viņu interesēm un vajadzībām.
Paskatīsimies uz parasto piemēru no tiešsaites vairumtirdzniecības veikala mājasdzīvniekiem. Viens veids mūsu datu bāzes sadalīšanai būtu izmantot piemērām sadalīšanu pēc dzīvnieka šķirnes vai saimnieka. Šajā daļā, iknedēļas biļetens par pēdējām izmaiņām produktu atjauninājumos kaķiem, būtu vislabāk piemērots un efektīvāks, nekā vispārējais ziņojums visai datu bāzei.
Izstrādājiet kampaņas
Vai Jūs zinājāt, ka 70% interneta lietotāju izmantoja kuponus vai atlaides, kurus viņi ir kadreiz saņēmuši caur e-pastu? Divi produkti par vienu cenu ir reklāmas kampaņas vai atlaides kuponi, parasti aizņem lielu panākumu starp klientiem, kaut gan viņas nav vienīgas, kuras rāda labu konversijas līmeni.
Ziņojums vai biļetens ir vēl viens no visbiežākām e-pasta mārketinga darbībām, izmantojamām e-tirdzniecībā. Tas ir e-pasts, kurš parasti ir veikts periodiski (iknedēļas, ik pa divām nedēļām, ikmēneša), un kurš bieži apvieno dažādus kontenta veidus, piemērām tādus kā veikala produktus, rakstus vai jauninājumus.
Pastāv bezgalīgs e-pasta marketinga darbību skaits, kurš var radīt ļoti labus rezultātus. Zemāk Jūs varat atrast dažus piemērus:
- Uzņemšanas kampaņas parakstītājiem.
- Svētku laika kampaņas (Ziemassvētki, Mātes diena, Melnā piekdiena vai piemērām mūsu tiešsaites vairumtirdzniecības veikala jubileja).
- Informatīvas kampaņas. Tas varētu būt, piemērām, lai paziņot mūsu tiešsaites veikala bloga vai jaunās sadaļas uzsākšanu.
- Ziņas: produkti, kolekcijas, pakalpojumi, utt.
- Padomus, kas saistīti ar nesen iegādātajiem produktiem.
- Dzimšanas dienas apsveikumi, svinībām, utt.
- Klientu atauksmes.
Ja Jūs gribēsiet uzzināt vairāk par dažādu e-pastu veidiem, laipni lūgti ieskatīties šajā citā rakstā mūsu BigBuy blogā, kur uzzināsiet par vairākām detaļām sakarā par interesējošu tēmu.
Noformulējiet Jūsu KPI’s un analizējiet Jūsu e-pasta mārketinga kampaņas panākumu
Kad Jūs esat izveidojuši Jūsu datu bāzes sadalīšanas sarakstu, noformulējiet Jūsu e-pasta kampaņas, izstrādājāt dažādus radošus elementus, pielāgojāt Jūsu ziņojumus, tad ir pienācis laiks uzsākt…un protams, izsekot rezultātiem.
Galu galā, ja Jūs neizsekosiet darbību rezultātiem, gatavojaties saņemt gandrīz neko no Jūsu e-pasta mārketinga stratēģijas. Ir diezgan dažādi KPI’s vai galvenie rādītāji e-tirdzniecības veikala e-pasta mārketinga stratēģijas panākuma vai neveiksmes novērtēšanai, kaut gan vislabākie būs tie, kuri labāk raksturo Jūsu uzņēmējdarbību.
Tagad mēs vēlētos izvērtēt vissvarīgākus:
- Atklāšanas līmenis: % no lietotājiem, kuri ir atvēruši Jūsu e-pastu.
- Atrakstītāju skaits: % no lietotājiem, kuri atteicās no Jūsu paziņojumiem.
- Atsitiena likme: % no neveiksmīgiem e-pastiem, vai tiem, kas vēl nav sasnieguši iesūtni.
- Uzklikšķināšanas likme: % no klikšķiem uz e-pastu (no kopējā e-pastu skaita, un no tiem, kas tika atvērti).
- Reklāmguvumu līmenis: % no reklāmguvumu (piemērā no pārdošanas) par kopējiem pārvadājumiem.
Vai Jums ir kādi jautājumi vai komentāri par to, kā īstenot e-pasta mārketinga stratēģiju Jūsu e-tirdzniecības vietnei vai vairumtirdzniecības veikalam? Mēs gaidam Jūsu komentārus!