Share This Article
Izveidot savu tiešsaistes veikalu no paša sākuma ir patiess izaicinājums, taču aizvien vairāk cilvēku izvēlas uzsākt pārdošanu internetā. 2016. gada otrajā pusē Nacionālā Tirgus un Konkurences Komisija (NTKK) reģistrēja tiešsaistes darījumiem reģistrēja 20,3% pieaugumu, salīdzinājumā ar tādu pašu laika posmu pirms gada. Ja mēs pārvērstu šo procentuālo attiecību eiro valūtā, mums sanāktu gandrīz 6 biljoni, kas iztērēti tiešsaistē. Tendence nerāda nekādas zīmes, ka tuvākajā nākotnē tā varētu kristies, un aizvien vairāk cilvēku vēlas iemācīties, kā izveidot savu tiešsaistes veikalu soli pa solim.
Kā tiešās piegādes sniedzējs, mēs BigBuy strādājam ar simtiem klientu, kas ir savu e-komerciju īpašnieki un mēs zinām viņu vajadzības un to, ar kādām problēmām viņi ikdienā saskaras. Lai atbalstītu viņus visos ar e-komerciju saistītajos uzdevumos, mēs esam sagatavojuši šo gidu, kurā mēs pārskatām galvenās šaubas, kas var rasties jūsu ikdienas dzīvē, kad jūs nolemsiet dibināt savu tiešsaistes veikalu. Aiziet!
Tiešsaistes veikala izveidošana soli pa solim
1. SOLIS: Nosakiet savu biznesa modeli
Daudzi cilvēki, kas nolemj izveidot tiešsaistes veikalu, izlaiž šo soli, bet mēs esam to iekļāvuši, jo to tiešām būtu nepieciešams veikt. Ja jūs vēlaties iegūt peļņu un uztverat savu e-komerciju nopietni, pirmā lieta, ko nepieciešams veikt, ir noteikt jūsu biznesa modeli. Neziniet, kā to izdarīt? Neuztraucieties. Biznesa modeļa noteikšana ir tikpat vienkārša kā Canvas izveide. Canvas ir viena lapa, kas norāda galveno informāciju par to, kā jūsu e-komercija darbosies, lai parādītu jums ceļu un pirmās darbības, kas jāveic. Jautājums ir, kāda veida biznesa modelis e-komercijā var darboties? Lai gan pateicoties digitālajai revolūcijai, kļūst iespējams īstenot aizvien vairāk, mēs esam identificējuši 3 galvenos veidus:
- B2C (Bizness Klientam): Tas ir visizplatītākais modelis, kurā jūs veicat pārdošanu gala klientam. “Asos”, “Medium Market”, vai “El Corte Inglés”, ir patiesi nodevušies B2C e-komercijām. Gandrīz visa pieejamā literatūra, ko jūs atradīsiet par e-komerciju saistībā ar tiiešsaistes mārketingu, koncentrēsies uz šī veida modeli.
- B2B (Bizness Biznesam): B2B tiešsaistes veikals veic pārdošanu citām kompānijām. Piemēram, BigBuy, ir B2B. Mēs veicam pārdošanu vairumā un meklējam klientus, kuri turpretī vēlas pārdot saviem klientiem.
- C2C (Klients Klientam): C2C modelis praktiski neeksistēja līdz laikam, kad parādījās internets. Šis biznesa modelis, dēvēts arī par P2PC (Kolēģis Kolēģim) tiek izmantots tādās kompānijās kā Airbnb vai BlaBlaCar, kas aicina sadarboties individuāļus un parasti par katru transakciju iekasē komisijas maksu.
Kāda veida bizness būs jūsu e-komercija? Neatkarīgi no tā, vai jūs pārdodiet produktus vai pakalpojumus, jūs varat piekopt gan B2C, gan B2B modeli (vai pat abus) vai vienkārši aicināt klientus komunicēt vienam ar otru un kļūt par C2C.
Šajā posmā jums būs jāsper vairāki soļi, bet vissvarīgākā lieta ir tā, kā jūs gūsiet ienākumus. Jums ir jāsaprot, ar kādām izmaksām jūsu veikalam būs jārēķinās, cik daudz jūs plānojat pārdot un kad jums būtu jāsasniedz vēlamais “break even”, jeb lūzumpunkts, (tas ir brīdis, kad, beidzot, uzņēmumam vairs nav zaudējumu un tas sāk iegūt peļņu).
Pārdodiet tiešsaistē, bez noliktavas
Kad kāds nolemj veidot tiešsaistes veikalu un analizē e-komercijas izmaksas un ienākumus, problēma, kas parasti uzrodas, ir – kas man būtu jādara ar noliktavu? Tā nav problēma, ja jūs pārdodat pakalpojumus, bet, ja jūsu e-komercija nodarbojas ar jebkāda veida produktu pārdošanu, viens aspekts, kas jāņem vērā, ir jūsu apgāde ar produktiem, uzglabāšana, un, protams, izsūtīšana. Ja šis aspekts jums sagādā lielākas galvassāpes nekā jebkas cits, iesakām jums uzzināt vairāk par tiešo piegādi. Šis izplatīšanas modelis ir balstīts uz ideju, ka tad, kad klients jūsu veikalā kaut ko iegādājas, jums nav jānodarbojas ar izsūtīšanu, to paveic vairumtirgotājs. Tas, īsumā, ietaupa pūles jūsu noliktavas pārvaldē un atļauj jums veltīt laiku pārdošanai. Lai nu kā, zemāk esošajā rakstā esam iekļāvuši plašākus skaidrojumus.
Šis posms ietver daudzus uzdevumus un mēs nebūtu spējīgi tos visus pamatīgi izpētīt: atrodiet dzīvotspējīgu tirgus nišu, kļūstiet par ārštata darbinieku (vai arī nē)… Mēs aplūkosim šos uzdevumus turpmākajos rakstos. Pa to laiku, pievērsīsimies vienai no aizraujošākajām daļām, veidojot jaunu e-komerciju: tās radīšanai.
2. SOLIS: Sava tiešsaistes veikala radīšana
Pieņemsim, ka jau esam apguvuši galvenos mūsu tiešsaistes veikala dibināšanas pamatus: esam apguvuši tirgus izpēti (tai nav jātiek iztirzātai plašāk kā par pāris padziļinātiem pētījumiem Google), mēs esam kļuvuši par pašnodarbinātajiem (vai arī esam atraduši alternatīvu), mēs esam meklējuši vairumtirgotāju, lai izveidotu mūsu noliktavu… Ja tas viss (un vēl pāris lietas) ir sagatavotas, mēs varam pievērsties mūsu tiešsaistes veikala izveidei.
Šis posms rakstā būs orientēts galvenokārt uz cilvēkiem, kas grasās izveidot savu e-komerciju no nulles, un kuri nav piesaistīti nevienam uzņēmumam. Tomēr, ja tehniskās norises nav jūsu stiprā puse un jūs vēlaties uzsākt pārdošanu cik ātri vien iespējams, jūs varat sākt meklēt tīmekļa vietņu dizaina izstrādes uzņēmumu, kas specializējas e-komercijā. Ja jūs turklāt vēlaties, lai jūsu uzņēmums veiktu tiešo piegādi, ir tādi piegādātāji kā BigBuy, kas jau piedāvā jums pilnībā konfigurētu un sinhronizētu tiešās piegādes veikalu ar vairumtirgotāju katalogu.
Pirmie soļi: atrodiet hostingu, domēnu un izvēlieties CMS.
E-komercijas izveides tehniskajai pusei nevajadzētu būt sarežģītai. Kā ar ikvienu tīmekļa vietni, pirmais darbs, kas jādara, ir jāatrod hostings un domēns (tā ir vieta, kur jūsu e-komercija tiks izvietota un nosaukumu, kādu plānojat piešķirt). Kad esat to izdarījis, jums vajadzētu izvēlēties satura pārvaldes sistēmu (CMS), kas vislabāk atbilst jūsu biznesam.
Ja CMS nav jūsu plānos, jūs vienmēr varat izveidot personalizētu tīmekļa vietni, bet tas ir smags darbs un, lai to paveiktu, jums ir jāpārzina daudz modernizētu programmu. Pastāvīgo pircēju tīmekļa vietnes parasti netiek ieteiktas, ja vien jūs neplānojat dibināt ļoti specifiska veida veikalu, kurā jums būs jāorganizē procesus, ko CMS nenodrošina. Mūsuprāt, šādas situācijas gadās ļoti reti un iepriekš dizainēta veidne būs daudz lētāka un atļaus jums izveidot mājaslapu daudz ātrāk. Pastāv daudzi e-komercijai derīgi CMS, bet katrs no tiem ir vislabāk piemērots konkrēta veida veikalam. Īsumā pārskatīsim dažus no vissvarīgākajiem:
- Woo Commerce: tas nav tas pats CMS, bet WordPress vietotne. Tas ir ļoti noderīgs un ļauj jums dibināt vienkāršus, bet ļoti efektīvus tiešsaistes veikalus.
- Shopify: Šī programmatūra ir ļoti vienkārši lietojama un nav nepieciešamas īpašas zināšanas vai informātikas prasmes programmēšanā. Turklāt, ir piejamas daudz veidnes, kas pielāgojas visa veida veikaliem.
- Prestashop: bez šaubām, tas ir vislabāk zināmais CMS e-komercijā.
- Magento: tas ir visvairāk lietotais CMS e-komercijās ar daudzām atsaucēm un plūsmu. Taču tā lietojamība nav tā labākā un mēs rekomendējam to tikai tad, ja jūs sagaidiet, ka jums būs vērā ņemams plūsmas un pārdošanas apjoms.
Kad esat izvēlējies savu CMS un esat atradis veidni, kas jums patīk, jums joprojām ir mazliet jāpārveido dizains, jākonfigurē apmaksas metodes, kontaktformas… zemāk ir pāris rakstu, kas jums var izrādīties noderīgi.
Neaizmirstiet SEO
Būtiska jūsu tiešsaistes veikala izveides daļa ir tas, ka tas ir sagatavots tikt atbilstoši pozicionēts Google.
Šodien, CMS un tā veidnes parasti tiek dizainētas, lai paaugstinātu pozicionējumu, bet pastāv noteikti uzdevumi, kas jāveic jums pašam.
SEO, kā jūs zināt (vai kā jūs drīz atklāsiet) ir gan vietnē, gan ārpusvietnes.
- Vietnes daļa ir saistīta ar jūsu mājaslapas darbību, tās struktūru un saturu (tādējādi jūs varat veltīt darbu tiešsaistes veikala optimizēšanai pāris pirmajās dienās.)
- Ārpusvietnes daļa ir vairāk saistīta ar plūsmu, ko jūs radat savai mājaslapai: tās kvalitāte, kur tā rodas, cik daudz cilvēku jūs iesaka… Ārpusvietnes daļai ir lielāks sakars ar to, kā jūs reklamējiet jūsu mājaslapu un varbūt mums pie tā vajadzētu atgriezties tikai 3. solī, bet tā kā mēs nevēlamies sarežģīt lietas, zemāk jūs atradīsiet lielisku izlasi ar rakstiem, kas veltīti SEO.
3. SOLIS: Padariet savu e-komerciju atpazīstamu
Kad jūsu e-komercija ir izveidota un gatava pārdot, ir laiks padarīt to atpazīstamu. Šī fāze ir atslēga jebkurā e-komercijā un daudzi blogi un kursi digitālajā mārketingā ir galvenokārt fokusēti, lai palīdzētu jums pavairot jūsu biznesa reklamēšanas kanālus. Nebūtu jēgas izveidot tiešsaistes veikalu, kuru nekad neviens neapmeklētu.
Acīmredzami, viena lieta ir skaidra: ja jūsu e-komercija nesaņem nekādu plūsmu, nebūs nekādas pārdošanas. Tāpēc tagad jūs varat reklamēt sevi meklēšanas tīklos, sociālajos medijos, medijos vai jebkur, kur ir jūsu klienti. Šī e-komercijas menedžēšanas fāze ir tāds kā “mugurkauls” un mūsu bloga lielākā daļa ir fokusēta uz to, lai palīdzētu jums cik vien iespējams. Mums ir vairāk nekā 20 rakstu, kas veltīti, lai atbalstītu jūs šajā posmā. Zemāk jūs varat redzēt kā mēs esam veikuši iedalīšanu kategorijās:
Kampaņas Google AdWords & Google Shopping
Google meklēšanas un attēlošanas tīkls, tāpat kā Google Shopping, ir kļuvuši par būtiskiem e-komercijas rīkiem (bieži vien pārspējot sociālos tīklus). Ja jūs labi konfigurējat un sagatavojat reklāmas, jūsu rezultāti būs nepārspējami.
Tomēr ir jāņem vērā viens aspekts, ko mēs nevaram pastumt malā: šāda veida reklamēšanai jātiek vienmēr apmaksātai, jo tikko kā mēs pārstāsim tajā investēt, mūsu reklāmas no kartes pazudīs. Šajā ziņā, paralēli investēšanai Google kampaņās, ir svarīgi attīstīt SEO stratēģiju. Ja mēs veiksmīgi pozicionēsim sevi Google, mūsu novērtējums nebūs atkarīgs no tā, vai mēs maksājam vai nē. Tas nav jautājums par vienas vai otras lietas izvēlēšanos, bet par zināšanām, kā tās līdzsvarot.
Neapstāsimies pie iesāktā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par AdWords un Google Shopping, piedāvājam jums rakstu izlasi, kurā jūs varētu būt ieinteresēts:
Par kampaņām AdWords: Meklēšanas tīkls un attēlošanas tīkls
-
Kā konfigurēt AdWords? Padomi, kas jāatceras – AdWords rokasgrāmata (II daļa)
-
Google AdWords meklēšanas kampaņas – AdWords rokasgrāmata (IV daļa)
Par Google Shopping
Parādiet sevi sociālajos tīklos
Iedziļinoties aizvien dziļāk sabiedrībā, kļūst saprotams, ka sociālie tīkli ir kļuvuši par daļu no mūsu ikdienas dzīves un kļuvuši par progresīviem uzņēmumu reklamēšanas rīkiem. Atkarībā no jūsu e-komercijas sektora un klientu veida, uz kuriem jūs mērķējat, jums vairāk var būt piemērots viens vai otrs tīkls. Ja jūs, piemēram, pārdodat sieviešu kurpes, ļoti piemērots būs Instagram. No otras puses, Linkedin nepavisam nebūs piemērots (ja vien jūs nevēlaties savai komandai nolīgt cilvēkus!)
Vairāk nekā vienā šī bloga piemērā, mēs esam runājuši par to, kā iegūt maksimālo labumu no dažādiem sociālajiem tīkliem, un kā padarīt savu e-komerciju atpazīstamu tik daudz cilvēkiem, cik iespējams. Izmantojot sociālos medijos ir svarīgi paturēt prātā, ka jaunu sekotāju iegūšanai nevajadzētu kļūt par vienīgo mērķi. Būšana sociālajos tīklos nozīmē jūsu zīmola atpazīstamības vairošanu (ja jūsu mērķis ir no 100 sekotājiem Facebook iegūt 10 000, tad zīmola atpazīstamība ir acīmredzami jāpastiprina.) Tomēr šim uzlabojumam nav jēgas, ja pārdošana, kas veikta Facebook, nepalielinās proporcionāli. Galu galā, sociālie tīkli ir pārdošanas rīki, tāpat kā mājaslapas. Tas ir bezjēdzīgi, ja mums neizdodas pārvērst mšuu pūles ieguvumos.
E-pasta mārketings: Rīks pastāvīgai izmantošanai
Vai jūsu e-pasta aizņemtajām iesūtnēm tas patīk vai nē, e-pasta mārketings joprojām darbojas kā pārdošanas rīks. It īpaši e-komercijā. Tas ļauj mums informēt mūsu klientus (un potenciālos klientus) par mūsu produktu jaunumiem, mūsu piedāvājumiem un jebko citu, ko varam iedomāties.
Neskatoties uz to, ka to izmanto aizvien vairāk uzņēmumu, reti kurš no tiem pieņem priekšrocību, kas izriet no fakta, ka tas var būt personalizēta. Lai mūsu klienti nekļūtu garlaikoti un neatteiktos no mūsu jaunumu saņemšanas, ir būtiski personalizēt mūsu e-pastus un pielāgot tos, cik labi vien varam tam, ko klienti meklē. Segmentācija ir tiešsaistes mārketinga veiksmes atslēga, it īpaši e-pasta kampaņās.
4. SOLIS: Veiciet aprēķinus, analizējiet & veiciet izmaiņas
Viens no zelta likumiem, ko jums vajadzētu atkārtot atkal un atkal, dabojoties digitālajā mārketingā, ir pienākums attīstīt visu, kas ir padarīts. Laiks, kad uzņēmumi veica milzīgas, grūti aprēķināmas investīcijas TV un radio kampaņās, ir pagājis. Tagad viss ir mērāms kvantitātē un RIO ir rokas stiepiena attālumā.
Izveidojot tiešsaistes veikalu, analīze ir jāveic ikvienam jūsu kampaņas aprakstam, bet visticamāk vissvarīgākā informācija būs tā, kas atradīsies jūsu mājaslapā. Būtisks rīks tīmekļa vietņu analītiķiem ir Google Analytics: Tehnoloģijas gigants piedāvā bezmaksas programmu, kas ļauj jums kontrolēt visu, kas notiek jūsu mājaslapā.
Ikviena vērtīga e-komercija atzīst novērtēšanas svarīgumu attiecībā uz to, ko dara jūsu lietotāji. Šeit jūs varat atrast 5 rakstus, ar ko jūs varēsiet atjaunot savas analizēšanas prasmes.
5. SOLIS: Vienmēr ejiet līdzi laikam
Lai gan mēs šo padomu esam atstājuši beigām, ja jums ir e-komercija, tas nozīmē, ka tai jātiek vienmēr atjaunotai. Šī iemesla dēļ šim pēdējam solim būtu jātiek veiktam vienlaikus ar visiem citiem darbiem. Kad jūs veidojiet tiešsaistes veikalu, jūs kļūstat atkarīgs no jaunākajiem pieprasījumiem tirgū, kas modernizējas ar pilnu jaudu.
Lai to paveiktu, jūs varat abonēt mūsu blogu, sekot mums Twitter un atrast citas publikācijas, kas stāsta par jaunākajām tendencēm e-komercijā un digitālajā mārketingā. Uzņemieties risku un pamēģiniet jaunas iespējas izveidojot vienkāršas kampaņas, lai varētu aktlāt jaunus veidus kā sasniegt jūsu klientus, kā kļūt atpazīstamam un, protams, pārdot vairāk.