Share This Article
Google Analytics iestatīšana Jūsu tīmekļa vietnē vai tiešsaistes biznesā ir viegla. Tie ir vienkārši 6 soļi, kuri tiks izklāstīti šajā rakstā.
Google Analytics ir tīmekļa analītikas rīks, ko ir radījis amerikāņu tehnoloģiju gigants Google, ļaujot izmērīt, izsekot un analizēt Jūsu tīmekļa vietnē notiekošo. Lai gan minētais instruments ir bez maksas, tas ir neapšaubāmi viens no visvairāk attīstītākajiem rīkiem tirgū un lielākā daļa uzņēmumu to izmanto savu tīmekļa vietņu analīzei. No iegūtajiem datiem Jūs varat redzēt, kā lietotāji mijiedarbojas ar Jūsu mājaslapu vai tiešās piegādes veikalu. Tiek piedāvāta dažāda un izsmeļoša informācija.
Šī nav pirmā reize, kad tiek runāts par Google Analytics. Ir ieteicams, ka pirms šī rīka uzstādes, Jūs iepazīstaties ar padziļinātu informāciju. Kas ir Google Analytics?
Šī rīka piesaiste Jūsu biznesam ir diezgan vienkārša. Šajā rakstā tiks izskaidroti 6 soļi, kas jāveic, lai iestatītu Google Analytics.
1. solis: Izveidot Google Analytics kontu
Kā jau iepriekš minēts, tā izveide un iestatīšana ir bez maksas. Viss, kas Jums nepieciešams, ir e-pasta adrese, kas būtu saistīta ar Jūsu izveidoto kontu.
Ir divu veidu e-pasta konti, ko varat izmantot, lai veiktu pirmo soli:
- Gmail konts: tas ir vieglākais veids, kā izveidot Analytics kontu. Ja tiešsaistes veikala ietvaros Jums jau ir izveidota Gmail e-pasta adrese, tad Jums ir jādodas uz Google Analytics tīmekļa lapu – izmantot savu e-pasta adresi un paroli, lai pierakstītos.
- Cita domēna konts: ja vēlaties saistīt Google Analytics kontu ar Jūsu tiešsaistes veikala domēna e-pasta adresi (piemers@domainexample.lv), tad atcerieties, ka e-pasta kontam ir jābūt saistītam ar Gmail jau iepriekš. Tātad, ja Jūsu e-pasta adrese nav izveidota caur G Suite, sistēma neļaus Jums piekļūt Analytics.
Kad ir ievadīts pareizais e-pasta konts, Jūs varat piekļūt Analytics, uzklikšķinot uz “Reģistrēties” pogu.
2. solis: Sākotnējā uzstādīšana: Google Analytics
Šī procesa laikā būs jāsniedz atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
- Kas ir jāuzrauga tiešsaistē: Vai Jūs vēlaties zināt datus par tīmekļa vietnēm vai mobilajām lietojumprogrammām? Konfigurācijas abiem būs. Gadījumā, ja Jūs vēlaties izveidot Google Analytics tīmekļa vietnei vai e-komercijai, Jums būs jāaizpilda šāda informācija.
- Konta nosaukums: tas ir galvenais punkts, kad runa ir par Jūsu Analytics konta organizāciju. Ja Jums, lietojot tikai vienu tīmekļa vietni, ir nepieciešams viens Google Analytics konts, tad kā nosaukumu variet izmantot šīs vietnes nosaukumu. Ja Jūs pārvaldāt vairākus kontus, tad nosaukumam būtu jābūt vispārinātam.
- Mājaslapas nosaukums: šis ir otrais punkts Jūsu Google Analytics konta organizācijā. Tas var būt Jūsu tīmekļa vietnes nosaukums vai cits, kas Jums palīdzēs veikt organizāciju.
- Mājaslapas URL: pirmkārt, pārbaudiet, vai Jūsu mājaslapa sākas ar “http: //” vai ”https: //”. Jums būs jāizvēlas viena no opcijām, ko sniegs pirmās nolaižamās izvēlnes. Kad tas ir izdarīts, vienkārši ievadiet tīmekļa vietnes adresi.
- Kategorija: No nolaižamās izvēlnes piedāvātajiem variantiem Jums ir jāizvēlas industrija vai profesionālā nozare, kas ir vispiemērotākā Jūsu mājaslapai.
- Pārskatu laika josla: Izvēlieties vispiemērotāko opciju, lai apkopotu reāla laika datus no Google. Tai būtu jābūt tādai pašai, kādā tīmekļa vietne tiek pārraudzīta.
Kad esat pareizi aizpildījuši šos datus, turpiniet, noklikšķinot uz pogas, kas ļaus izveidotu Jūsu Google Analytics lokalizācijas ID.
3. solis: Izsekošanas koda iegūšana
Nospiežot pogu un piekrītot Google lietošanas noteikumiem un nosacījumiem, notiks pāradresācija uz lapu, kas izskatās šādi:
Tiklīdz kā Google sniedz Jums šo kodu, atlasiet un nokopējiet to.
4. solis: Google Analytics izsekošanas koda ievietošana
Šī ir delikātākā Google Analytics iestatīšanas procesa daļa, ja Jums nav iepriekšējas pamatzināšanas darbā ar HTML kodu.
Google Analytics izsekošanas kods ir jāievieto vai jāielīmē tieši pirms mājaslapas HTML koda beigu/noslēdzošā taga. Ja Jūs izmantojat CMS programmatūru, kā, piemēram, WordPress, šim nevajadzētu radīt grūtības. Ir veidnes vai spraudņi (plugins), kas ļauj šo izdarīt vienkāršoti, bez iedziļināšanās un koda maiņas.
Ja Jums ir BigBuy tiešsaistes veikals un vēlaties ievietot Analytics kodu, pārejiet uz nākamo soli:
5. solis: Google Analytics ievietošana Presashop tiešsaistes veikalos
BigBuy tiešās piegādes veikali ir izstrādāti, lietojot labāko un pieejamāko e-komercijas vadības tehnoloģiju: PrestaShop.
Analytics kods var tikt ievietos PrestaShop divos veidos:
- Pašrocīgi: kods ir jāpievieno Jūsu PrestaShop galvenes faila veidnē, pirms noslēdzošā taga.
- Caur Analytics moduli: ja vēlaties spert šo soli, ir jāizmanto PrestaShop paredzētu ad-hoc Google Analytics moduli. Viss, kas Jums jādara, ir jālejupielādē moduli un jāseko norādījumiem.
6. solis: Google Analytics datu salīdzināšana un interpretēšana
Gatavs! Analytics ir konfigurēts, un Jūs varat sākt iegūt patiesi noderīgus datus, kas palīdzēs Jums izprast savu lietotāja uzvedību. Nākamajā raksta tik aplūkots, kādi ir vissvarīgākie dati un kuri ir labākie mērinstrumenti interneta veikala darbības uzlabošanai citiem veikaliem.