Share This Article
Uzziniet, kādas atšķirīgas lojalitātes programmas pastāv, kuras no tām varat pielietot savā e-komercijā, lai uzlabotu attiecības ar jūsu klientiem, un izmantojiet tās!
Daudzi uzņēmēji ir apmierināti piesaistot jaunus klientus, bet nerūpējas par lojalitāti. Tā ir nopietna kļūda, jo būt lojāliem pret klientiem ir lētāk, nekā tos no jauna piesaistīt. Tas, protams, nenozīmē, ka tas ir viegli.
Var gadīties, ka, ja ilgāku laika periodu mēs neesam bijuši lietas kursā par visām pūlēm, ko varējām ieguldīt biznesā, tas mūsu e-komercijā var maksāt zaudētu lojalitātes programmu. Dažas rīcības izmaksā vairāk un citas ir daudz vienkāršākas. Atzīmēsim pāris punktus, ko paturēt prātā, rūpējoties par mūsu lojalitātes programmu. Ja ievērosim kaut vienu no šī plāna punktiem, tas būs pietiekami, lai mēs spētu pārliecināties kā ir stiprinājusies klientu uzticība un kā mēs varam paaugstināt iespēju, ka klienti mūsu veikalā veiks pirkumu.
Klientu serviss, uzņēmuma seja
Fiziski eksistējošā veikalā, klients var izbaudīt vairākus uzņēmuma ieguldījumus: ja šī sfēra ir spīdoša, ja pārdevēju asistenti ir laipni, un ja produkti tiek atspoguļoti korekti… Iepirkšanās pieredze pati pastāsta jums daudz par uzņēmumu. Tas pats attiecas arī uz e-komerciju: klients izveido secinājumus par uzņēmumu saskaņā ar tā e-komerciju, produktiem noliktavā, aprakstu saturiem… Ja mēs šeit nesaskatām analoģiju, mēs varam palaist garām tādu svarīgu punktu kā klientu serviss.
Izveidot lojalitātes programmu, kas ieceltu pēcpārdošanas servisu slavas zenītā, ir ļoti svarīgi. Tādi uzņēmumi, kā, piemēram, Amazon, piesaista klientus ar klientu servisa kvalitāti, piedāvājot sazvanīties un atvieglojumiem, ja klienti atgriež preci.
Personalizējiet mijiedarbību
Kā jau mēs esam diskutējuši iepriekš šajā rakstā vai e-komercijas jaunumu vēstulēs, ir ļoti svarīgi izveidot mijiedarbību ar mūsu lietotājiem.
Kad mēs runājam par “personalizēšanu”, mēs runājam, no vienas puses, par klienta saukšanu vārdā, bet arī par tāda satura piedāvāšanu, kas klientam šķiet interesants. Ja, piemēram, mums ir dzīvnieku produktu veikals, laba doma būtu uzsvērt atšķirības starp suņu un kaķu produktiem, lai mēs kaķu saimniekiem nenosūtītu suņu produktus, vai kaķu produktus suņu saimniekiem. Mēs koncentrēsimies uz komunikāciju un mūsu lojalitātes programmu, lai katrs lietotājs saņemtu noderīgu informāciju, kas pielāgota tieši viņam. Tas palielinās mūsu iesaistīšanos un lojalitāti mūsu tiešsaistes veikalā.
Izmantojiet sociālos medijus un komunicējiet ar savu auditoriju
Ne īpaši daudzas kompānijas izmanto Facebook komerciāliem nolūkiem kā pamata sociālo tīklu, bet skaidrs ir tas, ka tieši sociālie tīkli vislabāk var izpaust lojalitāti pret klientiem. Ja mēs savai auditorijai sociālajos tīklos piedāvājam interesantu saturu, klienti nesekos mūsu vietnei tikai tāpēc, ka ir abonējuši mūsu kanālu, bet gan ar patiesu interesi. Bieži vien saturu nav nepieciešams radīt mums pašiem, nav nepieciešams runāt arī par zīmolu. Pietiek ar to, ka saturs ir personisks un palīdz mums komunicēt ar klientiem.
Tādā pašā veidā sociālie tīkli turpina būt par klientu servisa kanālu. Vērtējiet to pozitīvi vai negatīvi, bet daži lietotāji jums pastāstīs labas atsauksmes par savu pieredzi (un tie, kam būs slikta pieredze, pastāstīs pat vēl vairāk) vai runās par savu pieredzi saistībā ar zīmolu. Tomēr, tas atļauj daudziem no viņiem uzdot jautājumus vai paust bažas, tāpēc ir svarīgi vienmēr būt klientiem pieejamiem.
Konkursi ir vēl viens veids kā komunicēt ar savu auditoriju un likt viņus interesēties par jūsu produktiem; tie rada arī aktivitāti sociālajos tīklos un cilvēku aktivitātē, tāpēc mēs tos varam iekļaut gan savā lojalitātes programmā, gan jaunu klientu piesaistīšanā.
Atlaides un kuponi lojalitātes programmā
Ja mēs vēlamies būt lojāli savai auditorijai, atlaides un kuponi ir laba izvēle, ja vien tie tiek piedāvāti kā ekskluzīvi vai arī top pieejami klientiem tikai pēc pirkuma veikšanas, vai pēc kāda konkrēta iepirkšanās perioda, vai īpašā gadalaikā vai klientu dzimšanas dienās… Lojalitātes programmas ir balstītas uz atlaižu vai kuponu sūtīšanu klientiem ar mērķi apbalvot klientus par to lojalitāti, pastāv arī tādas lojalitātes programmas, kas aicina uzkrāt punktus vai atlaides, palielinot klientu apmierinātību un iespēju, ka viņi veiks atkārtotu pirkumu.
No otras puses, klientu piesaistīšanai tiek izmantotas arī tādas atlaides, kuras, lai gan arī nodrošina klientu plūsmu uz mūsu mājaslapu, nesaskan ar lojalitātes stratēģiju.
Privātās vai ekskluzīvās pārdošanas
Mūsdienu tirgū kļūšana par VIP klientu jau ir tikusi ļoti demokratizēta, taču klienti joprojām priecājas par šādu iespēju. Īstenojot lojalitātes programmu, kas savlaicīgi apbalvo lojālos klientus ar agrāku vai privātu jaunu produktu pārdošanu, tiešā veidā prasa laika, bet ne budžeta plānošanu.
Pastāvīgas lojalitātes programmas izplānošana ir ļoti būtiska, lai uzlabotu mūsu tiešsaistes biznesu, bet neaizmirstiet to, ka, lai vai cik lētāka tā izrādītos ekonomiskā ziņā, tā prasīs laiku, ziedošanos un pūles, kā, piemēram, CRM vai satura, kas attīsta sadarbību ar mūsu klientiem, attīstīšanu. Lai to izstrādātu, mums būs jāieklausās mūsu klientos un jānoskaidro viņu vēlmes. Tikai tādā veidā mēs varēsim izstrādāt programmu, kas palielinās apmeklējumu skaitu, tirdzniecības plūsmu un pārdošanas apjomu mūsu tiešsaistes veikalā.