Share This Article
Uzziniet, kādi ir labākie KPI rādītāji e-komercijā, tas palīdzēs jums saprast arī jūsu tiešsaistes veikala sniegumu. Iegūstiet visu informāciju un pieņemiet labākos lēmumus.
Kad jums ir izdevies uzstādīt Google Analytics un uzsākt jūsu tiešsaistes veikala analīzi, jums ir jāzina, kur un kādus datus meklēt, lai uzzinātu, vai jūsu e-komercija ir ienesīga vai nē ( e-komercijas KPI). Labu lēmumu pieņemšanas atslēga ir konkrētu datu analīze, tā ļauj jums ieraudzīt, vai jūs īstenojat piemērotas darbības vai arī jums būtu jādodas pa citu ceļu.
Šajā rakstā mēs jums mācīsim, kas ir KPI, Key Performance Indicators angliski vai Efektivitātes Novērtējuma Rādītājs latviski, kas ikdienā jums būs jāpārvalda un jānovēro, lai palielinātu sava tiešsaistes veikala peļņu.
1. Veikala totālā klientu plūsma
Ikviena webmastera pamatuzdevums ir zināt vietnes sesiju skaitu un lietotāju skaitu, kas apmeklē jūsu vietni. Tomēr, lai arī cik noderīga un optimizēta jūsu tīmekļa vietne nebūtu, ja neveidosies klientu plūsma, jūs nevarēsiet veikt pārdošanu.
Uz totālo plūsmu mēs varam skatīties no dažādām dimensijām un tas jums ļaus izzināt mazliet vairāk. Piemēram, mēs varam iedalīt totālo plūsmu pilsētās vai arī varam salīdzināt jauno lietotāju veidoto totālo plūsmu, salīdzinājumā ar to, kas veidojusies no klientiem, kas jau iepriekš ir apmeklējuši mūsu veikalu. Šādā veidā mēs varam redzēt, kurās valstīs mēs neesam tik pamanāmi un vai lietotāji mēdz apmeklēt mūsu vietni atkārtoti.
2. Klietu pllūsma uz katru produktu lapu
Jums ir jāzina, kuri produkti tiek skatīti visvairāk. Šādā veidā jūs varat saprast, kuras lapas lietotājiem ir visinteresantākās un vai jūsu produkts ir pietiekami piesaistošs, lai veidotu konversijas. Mēs jūs brīdīnām, ka jūs varat sagaidīt pārsteigumus! Jūs noteikti nebūsiet gaidījis, ka cilvēki varētu interesēties par produktiem, kurus jūs neuzskatāt par tik populāriem.
Var notikt arī pretējais: jums var būt arī lielisks produkts, kam jūs cerējāt sagaidīt lielu klientu plūsmu, bet tas nepiesaista pietiekami daudz cilvēku. Analīzes veikšana var palīdzēt jums nākt klajā ar atšķirīgām navigēšanas stratēģijām, pārdomāt produktu izvietojumu reklāmas baneros vai izvēlnēs vai izveidot konkrētai mērķauditorijai paredzētas kampaņas, lai reklamētu šo preci.
3. Konversiju koeficients
Visticamāk tas ir viens no svarīgākajiem novērtēšanas veidiem. Tas atsaucas uz lietotāju procentuālo skaitu, kas veic īpašu darbību (konversiju), pārrēķinot to totālajā lietotāju skaitā, kas ir apmeklējuši jūsu mājaslapu. Piemēram, ja vietni apmeklē 100 lietotāji un viens no tiem veic pirkumu, jūs varētu teikt, ka jūsu mājaslapas konversijas koeficients ir 1%.
E-komercijā konversija parasti ir pirkums (tas ir tas, ko jūs vēlaties sagaidīt no saviem klientiem). Tomēr, tieši webmasteram ir jāizlemj, kādi ir konversijas mērķi, un tie var būt iepirkšanās, lai lejupielādētu e-grāmatas vai jūsu datu veidlapas sūtīšana. Ja mēs pamanām, ka konversijas koeficients ir zems, mums būs jāveic labojumi.
Lai uzinātu vairāk par konversijas koeficientu, mēs varam veikt segmentu analīzi. Piemēram, mēs varam iedalīt koeficientu pamatojoties uz kanāliem, kas snieguši visvairāk ieguvumu, lai zinātu, kuras kampaņas vai kuri reklāmas konversijas rādījumi uzrāda vislabākos rezultātus pārdošanā. Piemēram, šādā veidā mēs varam salīdzināt, vai lietotāji, kas radījuši vislabāko konversijas koeficientu, ir apmeklējuši mūsu vietni pateicoties Instagram vai kādai citai kampaņai. Kad esam to noskaidrojuši, varam investēt vairāk budžeta tajā kampaņā, vai veidot turpmākās kampaņas pamatojoties uz to, kas sniedz visvairāk labuma.
4. Pēdējās sesijā skatītās lapas un “pamestā groza” procentuālais attēlojums
Šie rādītāji ļaus jums saprast, kurā pirkuma procesa posmā klients iestrēgst. Pēdējās sesijā skatītās lapas norāda uz tām lapām, kurās lietotājs mājaslapā pabeidza savu sesiju. “Pamestā groza” procentuālie dati norāda uz procentuālo lietotāju skaitu, kas, par spīti preces ievietošanai grozā, nepabeidz savu pirkumu. Tas notiek vairāku iemeslu dēļ, tie jums būs jāanalizē, lai veiktu pārdošanas optimizāciju. Varbūt, ka lietotāji ir pametuši jūsu mājaslapu, jo jūs esat lūdzis ievadīt pārāk daudz informācijas (ir lapas, kurās, lai veiktu pirkumu, lūdz ievadīt ID datus), varbūt tāpēc, ka klientus nepārliecina apmaksas metode, varbūt tāpēc, ka pēkšņi ir parādījušās izmaksas, kas sākotnēji lapā pie produkta nebija norādītās, vai pat tāpēc, ka nedarbojas navigācijas poga pārejai no vienas lapas uz otru.
Veicot šo faktoru pārbaudi, jums būs iespējams noteikt uzlabojamos faktorus, izvairoties no elementiem, kas rada pauzi vai bloķē iepirkuma procesu un attiecīgi palielināt pārdošanas plūsmu.
5. Vidējā sesijas ilguma, pēdējo sesijā skatīto lapu, un datu par atteikumiem procentuālais attēlojums
Šie KPI rādītāji norāda uz plūsmas kvalitāti. Jo vairāk skatīto lapu, jo ilgāks vidējais mājaslapā pavadītais laiks, jo vairāk potenciālie klienti, kas apmeklē domēnu, ir ieinteresēti tajā, ko viņi redz un lasa.
Attiecībā uz šo sadaļu, datu par atteikumiem procentuālais attēlojums norāda uz totālās plūsmas procentuālo attēlojumu, kas pamet tīmekļa vietni, pirms veic jebkāda veida mijiedarbību. Visierastākais iemesls, kāpēc lietotājs pamet mājaslapu, parasti ir tāds, ka viņš tīmekļa vietnā nav atradis cerēto. Tādēļ, ja jūs pamanāt augstu atteikumu līmeni jebkurā jūsu domēna lapā, pārdomājiet, vai tās ir labi dizainētas, tajās ir skaidri norādīts, kādu informāciju jūs vēlaties nodot, un, galu galā, vai plūsma, kuru vēlaties iegūt, vispār ir reāli sagaidāma.
Papildus visiem šiem e-komercijas KPI, ikvienā jūsu biznesa darbībā vai veikalā jums būs jāņem vērā arī tradicionālie indikatori. Mēs norādām uz tādiem tipiskajiem datiem, kā kopējais norēķins, vidējā pasūtījuma vērtība, neto peļņa… Šie indikatori varētu tikt atspoguļoti arī Google Analytics, bet, lai e-komercijas analizēšanu veiktu ar Google rīku, būs nepieciešams izsekošanas kods.
Galveno jūsu tiešsaistes veikala KPI pārbaudīšanai un pārskatīšanai vajadzētu būt ikviena webmastera ikdienas prioritārajam uzdevumam. Papildus tam, tīmekļa vietņu analīzes mērķis ir piedāvāt visus iespējamos datus, lai katrā situācijā varētu tikt pieņemts labākais lēmums. Zināšanas kā pareizi novērtēt un iegūt jēgu no visas šīs skaitļu dejas, jums var nozīmēt atšķirību starp veiksmi un neizdošanos jūsu tiešsaistes veikalā.