Share This Article
Atslēgvārdu pētniecības (keyword research) nozīme, lai uzlabotu Jūsu e-komercijas vietnes SEO. Instrumenti un padomi, lai palīdzētu Jums izvēlēties atslēgvārdus Jūsu biznesam.
Kas ir atslēgvārdu pētniecība?
Atslēgvārdu meklēšana, arī pazīstama kā atslēgvārdu pētniecība, ir viena no galvenajām SEO stratēģijām. E-komercijas gadījumā tas ir vienkāršs veids, kā atklāt un saprast, kādi ir Jūsu potenciālo klientu izmantotie atslēgvārdi, lai atrastu Jūsu pārdotos produktus.
Atslēgvārdu pētniecība ir būtiska, kad runa ir par maksas par klikšķi (pay-per-click) kampaņām (MPK). Tāpēc pareizo atslēgvārdu meklēšana un to pareiza ievietošana tīmekļa saturā ir galvenais faktors, lai padarītu Jūsu mājaslapas SEO stratēģiju, kā arī MPK kampaņas veiksmīgas.
Kādēļ atslēgvārdu pētniecība ir svarīga?
Kad tiek veikta meklēšana, Google nosaka, kuri ir visvairāk noderīgākie rezultāti un kādai ir jābūt tīmekļa vietņu izvietošanas kārtībai – tas tiek noteikts, balstoties uz saistību ar visbiežāk meklētajiem vārdiem. Tie ir noteikti algoritmi, kas nosaka labākās saderības. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc atslēgvārdiem ir jābūt rūpīgi atlasītiem – meklētājprogrammas var nolasīt vārdus, ko tās meklē, tādējādi saprotot Jūsu tīmekļa vietnes piedāvāto klāstu. Šādi rīkojoties, Jūsu vietne Google meklēšanas rezultātos parādīsies kā viena no pirmajām.
Ir ļoti svarīgi tikt novietotam starp Google lapas/meklēšanas pirmajiem rezultātiem, jo, saskaņā ar tiešsaistes reklāmas tīkla Chitika jaunāko pētījumu, šīs mājaslapas saņem vairāk nekā 90% no datplūsmas, pirmie trīs rezultāti saņem 60% no datplūsmas.
Kādēļ atslēgvārdu pētniecība tiešsaistes veikalam ir tik svarīga?
Atslēgvārdu pētniecība tiešsaistes veikalam ir tik svarīga, jo ievērojami nosaka tās struktūru vai arhitektūru (e-komercijas vietnei ir lielāks lappušu skaits kā parastai saitei). Ja neveicat labu atslēgvārdu meklēšanu, e-komercijas vietnes struktūra neapmierinās lietotāju un nevarēs sasniegt labu dabisko (organic) pozicionēšanu meklētājprogrammās.
Šī iemesla dēļ atslēgvārdu pētniecība e-komercijas vietnei ir ļoti būtiska, jo definē lapas, sadaļas, kategorijas un rakstu nosaukumus.
Piemēram, ja e-komercijas mājaslapā tiek pārdoti parfimērijas un kosmētikas produkti, Jūs pamanīsiet, ka, piemēram, vārdi “skropstu tuša”, “pūderis” vai “lūpkrāsa” ir daudzreiz meklēti. Ir svarīgi, lai katrs no šiem terminiem veidotu Jūsu tīmekļa vietnes kategorijas.
Ja process ir veiksmīgs, tad, potenciāliem klientiem meklējot produktus, kas ir pārdoti Jūsu e-komercijas saitē, Jūsu tīmekļa vietne parādīsies Google meklēšanas rezultātu augšpusē. Atšķirība starp atošanos vienā vai otrā pozīcijā tieši ietekmē to, vai Jūs gūstat peļņu vai zaudējumus.
Kā veikt atslēgvārdu pētniecību
Instrumenti labai atslēgvārdu pētniecībai
Par laimi ir pieejami dažādi instrumenti, kas palīdz Jums meklēt atslēgvārdus. Šie ir vieni no iecienītākajiem:
Google AutoSuggest
Tas ir vienkāršākais un pārskatāmākais rīks. Tā ir viena no Google funkcijām, kas iesaka atslēgvārdus, kuri jau šobrīd ir atrodami meklētājprogrammā un ir veidoti, balstoties uz populārākajiem meklējumiem. Šie ir vārdi, kas parādās ikreiz, kad iesāciet meklētājprogrammas ailītē rakstīt tekstu. Piemēram, šāds ieteikums parādās, kad tiek meklēts “sejas krēms”.
Semrush
Šis ir viens no pazīstamākajiem instrumentiem, un tam piemīt ļoti intuitīvus un vienkāršs interfeiss. Atliek vien ievadīt izvēlēto atslēgvārdu Jūsu meklētājprogrammā. Automātiski tiks piedāvāti saistītie atslēgvārdi, ko Jūs variet pielietot Jūsu tīmekļa satura un mājaslapas struktūras veidošanai. Taču šis rīks ir salīdzinoši dārgs. Tas ir iesakāms gadījumos, ja Jūs vēlaties to bieži izmantot. Pretējā gadījumā mēs iesakām izmantot citas bezmaksas programmas vai variantus, kas ir lētāki.
Ahrefs
Šis rīks tiek izmantots galvenokārt saites atklāšanai, taču pēdējos mēnešos tajā ir iekļautas jaunas funkcijas, kā arī tam ir plaša datu bāze. Jūsu Atslēgvārdu Meklētājs ir lieliska iespēja meklēt atbilstošus atslēgvārdus.
Keyword Planner
Oficiāls Google rīks. Lai varētu tam piekļūt, Jums ir jābūt aktīvam Google AdWords kontam. Šī rīka uzstādīšana ir ļoti vienkārša – izvēlieties “Meklēt jaunus atslēgvārdus, izmantojot tīmekļa vietnes frāzi vai kategoriju” opciju. Kad Jūs veiksiet meklēšanu, ņemiet vērā, ka Jūs varat arī norādīt valodu un atrašanās vietu.
Keyword Planner sniedz datus, cik bieži Jūs meklētais vārds un tam līdzīgi ir pieprasīti. Viena no šī rīka opcijām ļauj Jums redzēt atslēgvārdus, kas ataino konkurenci. Atliek vien ir ievadīt Jūsu tīmekļa URL vietnes lodziņā. Tādējādi Jūs varat pārbaudīt, kā šie vārdi darbojas konkurentu pārvaldībā.
Padomi atslēgvārdu pētniecībai
Pirms sāciet atslēgvārdu pētniecību Jūsu tiešsaistes veikalam, ir jānoskaidro, ko nozīmē virkne skaidrojumu, kas ir saistīti ar procesu, un ietekmīgākajiem parametriem, kas būtu jāņem vērā.
- Atslēgavārdi: tie var būt gan vārdi un frāzes. Tiem ir jābūt virknei skaidrojumu, kas raksturo Jūsu e-komercijas vietnes saturu.
- Meklēšanas apjoms: ir katra atslēgvārda vidējais mēneša meklēšanas biežums. Tos var iedalīt trīs grupās:
- Galvenā sadaļa: ļoti vispārīgi vārdi ar augstu meklēšanas biežumu un lielu konkurenci. Piemēram: krēmi.
- Vidējā sadaļa: Vārdi, kas ir konkrētāki, bet joprojām ir vispārīgi. Piemēram: sejas krēmi.
- Nobeiguma sadaļa: Šie vārdi ir vissvarīgākais, kam vērst uzmanību. Tie ir daudz konkrētāki, tādējādi pastāv lielāka iespēja, ka tie pievilinās lielāko daļu datplūsmas, kā arī šeit pastāv mazāka konkurences iespēja. Piemēram: pret-novecošanās sejas krēmi.
- Konkurence: Papildus meklēšanas apjomam ir svarīgi paturēt prātā izvēlēto atslēgvārdu konkurētspēju. Iemesls ir sekojošs – pat, ja tie ir Jūsu biznesa galvenie atslēgvārdi, konkurence var būt pārāk spēcīga, lai šie termini palīdzētu Jūs atrast. Šī iemesla dēļ Jums ir pareizi jāapstrādā izvēlētie vārdi un jānogaida, jo rezultāti var parādīties tikai pēc kāda laika vai ilgtermiņā.
Kur atslēgvārdi ir jāiekļauj?
Lai atslēgvārdi strādātu labi, tos Jūsu tiešsaistes veikalā būs nepieciešams novietot pareizi, piemēram, dažādos marķēšanas elementos, kas veido mājaslapas SEO: nosaukums, apraksts un apakškategorijas (H1, H2 un u.c.), attēla birkas un redzamais teksta saturs.