Share This Article
Ja vēlaties, lai Jūsu mājaslapa vai interneta veikals nokļūtu lielāko meklētājprogrammu augšgalā, viens no svarīgākajiem faktoriem ir Jūsu satura optimizācija. Google un pārējo meklētājprogrammu algoritmi kļūst daudz inteliģentāki un sarežģītāki. Pašreiz ir iespējams ievadīt un lasīt visu Jūsu mājaslapas saturu vien dažu milisekunžu laikā, tādējādi uzzinot kā un par ko tiek runāts Jūsu tiešsaistes veikalā. Šajā rakstā tiks apskatīti faktori, kas jāņem vērā, veidojot SEO saturu. Tādējādi Jūs varat panākt, ka konkrētais saturs ir viens no pirmajiem, kas tiek parādīts meklētājprogrammu rezultātos.
SEO satura veidošana un vērā ņemama informācija
Tiešsaistes tirdzniecības pasaules pašreizējā tendence skaidro, ka vislabākais, ko darīt, lai optimizētu SEO saturu meklētājprogrammām, ir, paradoksāli, nedarīt neko. Turklāt, tehnoloģijām attīstoties, tās ir spējīgas noteikt faktorus un informāciju, kas iepriekš nebija iespējams. Uzskatāms piemērs ir lietotāja pieredze.
Lietotājam, tam sniegtajai pieredzei ir jābūt Jūsu veidotās stratēģijas pamatā. Tiklīdz kā lietotājs Jūsu tīmekļa vietnē uzturēsies ilglaicīgi, Google notvers šo signālu un Jūsu mājaslapu rādīs meklētājprogrammas augšgalā. Savukārt gadījumā, ja Jūsu vietne ir rūpīgi SEO optimizēta, taču lietotājs Jūsu mājaslapu caurskata vien ļoti īsu laika periodu, var tikt piemēroti soda mēri. Ņemot vērā minētos punktus, šajā rakstā tiks apskatīti vairāki faktori, kas Jums var palīdzēt sasniegt augstākās meklētājprogrammu pozīcijas.
SEO satura optimizācija – vērā ņemamie fakti
- Teksta garums
Viens no nerakstītajiem nozares likumiem nosaka, ka Jūsu lapai vajadzētu saturēt minimums 300 vārdus. Pēcāk – jo vairāk, jo labāk. Taču vienmēr atceroties lietotāja pieredzi un tam sniegto ērtību. Tukšu tekstu un tūkstošiem vārdu garu aprakstu sacerēšana ir laika izšķiešana, jo lietotājs ar tiem neiepazīsies un lapu pametīs. Taču nav arī izdevīgi veidot 100 vārdu īsas lappuses, jo lietotājam netiks sniegts pietiekami daudz materiāla, lai piedāvājumā iedziļinātos. Laba prakse ir apvienot dažādus formātus, ietvert citātus, iezīmēt/izcelt dažādus objektus, video ievietošana un interesanti attēlu izkārtojumi.
- Teksta atbilstība
Vai teksts tiešām attiecas un ir saistīts ar Jūsu pārstāvēto uzņēmumu, un vai šī informācija ir lietotājam uztverama? Jums nekad nebūs iespējams pozicionēt, izcelt sevi, lietojot vārdus, kuriem nav nekāda sakara ar Jūsu uzņēmumu. Piekrītot atziņai “sekot lietotājam”, koncentrējieties un izklāstiet svarīgākās tēmās – lieciet noprast, ka esat savas nozares līderis.
- Pirmās rindkopas
Pievērsiet īpašu uzmanību pirmo rindu saturam. Kā žurnālistikas tekstos pieņemts, struktūrai un saturam ir jābūt piramīdveida, piešķirot lielāku nozīmi punktiem, kas tekstā atrodas augstāk, un tālāk rakstīto uzskatīt par galvenās ziņas “papildinājumiem”. Novietot atslēgvārdu (-us) (strukturāli atbilstošā veidā) pirmajās teksta rindkopās ir ieteicama prakse.
- Atslēgvārdu atkārtošana un blīvums
Atslēgvārdu atkārtošana (Keyword stuffing) ir pazīstama tehnikā, lai atkārtoti optimizētu un piespiedu kārtā rādītu atslēgvārdu, kurš citādi konkrētajā teksta vietā nederētos. Kā jau iepriekš rakstīts, algoritmi ir attīstījušies un spēj atklāt šādu pieeju. Turklāt, atkārtoti un uzbāzīgi izmantojot to pašu terminu, lietotājs saņem negatīvu pieredzi. Savukārt attiecībā uz atslēgvārdu blīvumu – nav izveidots ideāls vidusceļš. Ja runa ir par satura piemērošanu Google, tad der vienkārši un dabiski rakstīts teksts. Tas ir vēl viens iemesls, kādēļ koncentrācijai vajadzētu būt uz lasītāju, nevis mašīnu.
- Ziņas un koplietošanas vienkāršība
Meklētājprogrammas cenšas piedāvāt to lietotājiem vislabākos rezultātus. Viens no faktoriem, kas tiek ņemts vērā, ir tieši Jūsu tīmekļa lapā iegulto tekstu novitāte, aktualitāte. Jums var būt patiešām labi nostrādāts, optimizēts teksts, bet, ja tas ir 10 gadus vecs, ne Google, ne arī kāda cita meklētājprogramma neparādīs to starp meklēšanas rezultātiem. Lai no tā izvairītos, ir ieteicams regulāri atjaunināt rakstus un mēģināt sniegt lietotājam tik daudz informācijas, cik vien iespējams. Taču atcerieties – tam ir jābūt koncentrētam un lietotājiem, kuri vēlas dalīties ar Jūsu saturu, viegli uztveramam. Lai veicinātu rakstu popularizēšanu sociālajos tīklos, tekstam ir ieteicams pievienot soc. tīklu dalīšanās iespēju.
Galvenes birkas, Alt un Meta birku lietošana
Galvenes birkas
Galvenes birkas ir apzīmējumi, kas norāda hierarhiju nosaukumam, kurš ir ievietots mājaslapas saturā. Piemēram, galvenes h1 (galvene 1) birka norāda, ka sekojošais teksts ir rakstā vissvarīgākais. Zem tā tiek izveidoti nosaukumi ar h2 birku, tad h3 birka un tā turpinot. Ja pašreizējo rakstu pārveidotu par piemēru, rezultāts būtu šāds:
- Kā h1 kalpotu “SEO satura optimizācija – vērā ņemamie fakti”, kas ir šī raksta galvenais nosaukums.
- Kā h2 kalpotu “SEO satura veidošana un vērā ņemama informācija” un “Galvenes birkas, Alt un Meta birku lietošana”.
- Kā h3 kalpotu virsraksts “Galvenes birkas” vai kolona, kas atrodas zem šī saraksta.
Tas ir viegls un skaidrs veids, kā aprakstīt saturu un pavēstīt Google mākslīgajam intelektam, kā interpretēt Jūsu lapu.
Alt birka
ir izmantota, lai norādītu tekstu, kas ir tiek parādīts konkrēta attēla vietā, ja tas netiek ielādēts. Tas ir svarīgs faktors, jo Jūs Google varat norādīt informāciju, saturu, ko attēls reprezentē. Piemēram, ja Google atpazīst (caur alt birku), ka attēls ir lietussargs, tiek saprasts, ka raksts atbilst tematam “lietussargs“.
Meta birkas
(meta virsraksts un meta apraksts) ir Jūsu URL mazāki virsraksti un apraksti. Arī šī informācija tiek parādīta Google meklēšanas rezultātos. Jums vajadzētu pievērst uzmanību un mēģināt dažos vārdos apkopot to, ko lietotājs atradīs, apmeklējot Jūsu lapu. Šie parametri ir pazīstami arī kā SEO birkas.
Soļi piesardzībai
Papildus visam iepriekš minētajam Jums ir jāpārliecinās, ka Jūsu saturs ir 100% oriģināls. Nav ieteicams pat kopēt un ielīmēt tekstu no citām Jūsu domēna lapām. Tāpat Jums vajadzētu pārbaudīt Jūsu vietnes ielādes ātrumu un nodrošināt, ka saturs tiek parādīts, cik ātri vien iespējams. Vien no ieteicamajiem uzlabojumiem ir attēlu saspiešana, tādējādi ielādējot tos pēc iespējas ātrāk.
Nobeigumā ir vēlreiz jāuzsver, ka saturs ir vērsts uz Jūsu tiešsaistes veikala lietotāju vai potenciālo klientu. Balstoties uz šo principu, piemērojiet šajā rakstā sniegtos padomus. Pārliecinieties, ka Jūsu e-komercijas SEO saturs ir aktuāls, noderīgs lietotājam, un, protams, pietiekami oriģināls, lai Jūs atšķirtu no citiem konkurentiem. Tikai šādā veidā Jūs varēsiet nokļūt meklētājprogrammu augstākajās pozīcijās un rezultātos.