Share This Article
Lai gan e-pastu izsūtīšana ar informāciju par mūsu tiešsaistes veikalu ir ļoti ierasta prakse, tomēr mūsdienās joprojām tiek pieļautas kļūdas. Lūk, kā no tām izvairīties.
E-pastu izveide un sūtīšana ar informāciju par mūsu tiešsaistes veikalu, kā, piemēram, inovācijām, pārdodamiem produktiem, vai informāciju par papildus pakalpojumiem, ir ļoti ierasta e-biznesa vietņu e-pasta mārketinga stratēģija.
Tomēr fakts, ka šādas stratēģijas tiek īstenotas, ne vienmēr nozīmē, ka tās tiek veiktas pareizi. Mēs nerunājam par to, vai pašos e-pastos tiek pielietots labākais vai sliktākais dizains, vai publicēto piedāvājumu pievilcību, bet vairāk par labo vai slikto praksi, kas tiek pielietota izmantojot šo tiešsaistes mārketinga metodi.
Šie sliktie prakses piemēri ir iemesls, kādēļ daudzi cilvēki apšauba jūsu mārketinga mērķus un e-pastus uzskata par mēstulēm. Tādēļ mēs vēlētos aplūkot dažas no ierastākajām kļūdām, kas tiek pieļautas masu e-pastu izsūtīšanā.
Tipiskākā kļūda #1: E-pasta mārketingam trūkst plānojuma
Lielākās kļūdas, kas tiek pieļautas realizējot jebkuru ar digitālo mārketingu saistītu rīcību, lielākoties rodas no to izpildīšanas bez iedziļināšanās. Vēlme un steiga sasniegt rezultātus cik ātri vien iespējams bieži liek mums rīkoties bez iepriekš sastādīta plāna.
Pārliecinieties, ka varat veltīt vismaz nedaudz laika, lai izstrādātu e-pasta mārketinga kampaņas programmu, iekļaujot pamata soļus nākamajam gadam un konkrētus mērķus tuvākajiem 3 mēnešiem. Kad būsiet to izdarījis, uzstādiet skaidrus un īstenojamus mērķus, ko sasniegt katrā segmentā un rīkojieties saskaņā ar tiem. Jūs drīz vien atklāsiet, ka ir ļoti lietderīgi veidot šādus pierakstus, nemitīgi uzlabojot jūsu e-pastus.
Tipiskākā kļūda #2: Nepareiza e-pasta segmentācija
Sadaliet jūsu datu bāzi, ievērojot klientu atšķirīgās gaumes un iespējamās vajadzības, lai izsūtītu vispiemērotākos e-pastus tiem, kas vēlas iegūt vairāk informācijas.
Profesionāli e-pasta mārketinga stratēģijas menedžementa rīka (par šiem rīkiem un to nozīmīgumu runāsim vēlāk) sniedz jums iespēju iedalīt kontaktus atbilstoši dažādiem faktoriem: vecums, dzīvesvieta, dzimums, intereses, veikto pirkumu skaits un tā tālāk. Tādēļ izmantojiet gudri visu šo informāciju, lai ar e-pasta mārketinga kampaņām spētu sasniegt iespējami vairāk.
Tipiskākā kļūda #3: Trūkst personiskas attieksmes
Kā jau iepriekš citos ar e-pasta mārketingu saistītos rakstos esam minējuši, tad, plānojot, e-biznesa e-pasta mārketinga stratēģijas, e-pasti, ko izsūtām klientiem, ir jāpielāgo viņu vajadzībām cik vien tas iespējams, lai klienti saņemtu tikai to informāciju, kas viņiem visvairāk interesē.
Daži rīku piemēri, kā personalizēt e-pastus:
- Pielāgotās ailes: tie ir rīki, kas atļauj katrai personai, kas saņem e-pastu, ieraudzīt to saņemtu tieši ar viņa vai viņas vārdu e-pasta temata ailē vai galvenē. Ir pierādījies, ka šādi rīkojoties, procentuāli pieaug atvērto e-pastu skaits, ja saņēmējs redz viņa/viņas vārdu temata ailē.
- Automātiskie e-pasti: programmēšana, kas nodrošina automātisku e-pastu izsūtīšanu klientiem, lai tie pēc tam varētu veikt kādas konkrētas darbības, ir ļoti noderīgs personalizēšanas iemesls. Ja mums izdodas personalizēt vēl arī citus laukos šajos e-pastos, sasniegsim vēl labākus rezultātus.
- Nozīmīgi datumi: attiecībā uz iepriekšējo punktu, sastādiet personalizētu sarakstu, kas ļaus izsūtīt automātiskos e-pastus jūsu klientu dzimšanas dienās, pirmā pirkuma gadadienā vai kādā citā īpašā datumā, vairākkārtīgi palielina jūsu izredzes iegūt klientu, kas vēlēsies atgriezties pie jums.
Tipiskākā kļūda #4: E-pasta adrešu datu bāzu iegādāšanās
Cita izplatīta kļūda e-pasta mārketinga stratēģijās ir e-pasta adrešu datu bāzu iegādāšanās.
Neskatoties uz faktu, ka, ja rīkojaties pret datu aizsardzības likumu, tas varētu būt krimināli sodāmi, visticamāk nonāksiet situācijā, ka neviens no šī adresātu saraksta nebūs ieinteresēts tajā, ko jūs piedāvājiet, taču tas radīs izmaksas, kuras jūs nespēsiet segt.
Vislābākā pieeja būtu pašiem izveidot jaunu datu bāzi, iekļaujot tajā būtiskākos datus par katru abonentu un, pamatojoties uz tiem, izsūtīt interesantus un noderīgus e-pastus. Tikai tad jūsu e-pasta mārketinga stratēģija būs veiksmīga.
Tipiskākā kļūda #5: Nepiemērotu rīku izmantošana
E-pasta mārketinga platformas ir lielisks palīgs stratēģijas izveidē, bet bieži vien lielākās, kā arī mazākās kļūdas biznesā, rada vispārīgo e-pastu platformu izmantošana (Hotmail, Yahhoo vai Gmail), izsūtot milzīgu apjomu ar e-pastiem.
Neskatoties uz to, ka jūsu profesionālisms tiks novērtēts ļoti vāji, izsūtot korpotatīvos e-pastus, iekļaujot, piemēram, “business@gmail.com”, visticamāk šādi e-pasti tiks atzīti kā mēstules un ievietoti nevēlamo e-pastu kategorijā.
Profesionāliem rīkiem, jeb tādiem, kas dod iespēju ne tikai izveidot tādus e-pastus, kas nonāks mēstulēs, piemīt milzums ļoti noderīgu funkciju, kā, piemēram, pielāgošanās dažādām mobilajām ierīcēm, ļoti vienkārši izkārtojamas veidnes un ļoti pilnvērtīgas organizatoriskās sistēmas datu bāzu izveidei vai statistikas veikšanai.
Tipiskākā kļūda #6: Nepiemērotu tematu un sūtītāju izvēlēšanās
E-pastu tematu izvēlē, veidojot e-pasta mārketinga kampaņu, piemīt ļoti nozīmīga loma. Tiem būtu jānorāda ziņojuma saturs un jāatbilst vairākām prasībām:
- Vieta, kur ierakstīt temata nosaukumu ir ierobežota un vispārīgais noteikums būtu nepārsniegt 50-60 rakstzīmes, jo, ja temata nosaukums izrādīsies par garu, e-pasta serveri var to saīsināt.
- Saturs: Pastāv tādi atslēgas vārdi un zīmes, ko pamana filtrēšanas sistēmas un to pielietošana palielina iespēju, ka jūsu e-pasts nonāks pie mēstulēm: “dzimums”, “par brīvu”, parāk bieža izsaukuma zīmju un lielo burtu lietošana. Centieties nelietot šādas frāzes vai rakstzīmes, ja nevēlaties, lai jūsu domēns nonāktu bloķētajā mēstuļu sarakstā.
- Temats nav vienīgā lieta, kas rada atšķirību. Izmantojiet nosaukumu vai e-pasta sūtītāja vārdu, kas ir atpazīstams, klientiem pietuvināts, radot viņos pārliecību, ka šis ziņojums ir tas, kas viņiem nepieciešams.
- Ziņkāre: Ja izvēlētais temata nosaukums radīs ziņkāri un jautājumus, tas sniegs labākus rezultātus, nekā tāds, kas jau sniedz atbildi uz ziņojumā iztirzāto vai ir garlaicīgs.
Paralēli labākā iespējamā temata nosaukuma izvēlei, jums būtu nepieciešams iekļaut arī interesantu “priekšskatījuma tekstu”. Tas nozīmē, ka šis teksts parādīsies tieši zem temata nosaukuma līnijas.
Tipiskākā kļūda #7: Analīzes un secinājumu trūkums
Vēl viena izplatīta kļūda ir neņemt vērā statistikas datus un nepārbaudīt katras e-pasta kampaņas efektivitāti. Tā kā pirmajā šī raksta punktā mēs runājām par to, kā plānot un organizēt mērķus, noslēguma punktā mēs rekomendējam jums analizēt gaidas, kas, izsūtot e-pastus, ir vai arī nav piepildījušās.
Uz ko mums vajadzētu koncentrēties? Ikvienam tiešsaistes veikalam būtu jāuzstāda savi personīgie mērķi un mainīgie faktori, taču pastāv arī kopīgie faktori: atvērto e-pastu skaits, dzēsto e-pastu skaits, klikšķi uz saitēm vai tiešajiem pirkumiem.
Noslēgumā, ja jūs vēlaties sacensties ar konkurentiem un sasniegt lieliskus rezultātus, jums jāpatur prātā šīs tipiskās, bieži atkārtotās kļūdas un jāsāk adekvāti investēt jūsu laiku un budžetu, lai īstenotu korektas un efektīvas e-pasta mārketinga stratēģijas.