Share This Article
Viskas, kas susiję su aukšta SEO pozicijos užimama vieta, seka iš įvairių veiksmų ir tam tikrų strategijų visumos, kurias panaudojus tinkamai, paieškos sistema susies žodžius su jūsų interneto svetaine ir e. parduotuve. Tai padaryti galima sukūrus teisingą vidinės nuorodos pavadinimą.
Kituose mūsų tinklaraščio straipsniuose jau kalbėta apie vidinės nuorodos sukūrimo svarbą, tačiau dabar detaliau apžvelgsime ir aptarsime šios strategijos ypatybes ir reikšmę.
Vidinės nuorodos pavadinimas. Kas tai?
Vidinis nuorodos pavadinimas – tai tekstas, ant kurio paspaudus – atsidaro tam tikras svetainės puslapis. Pavyzdžiui, jei sakome, kad BigBuy yra tiesioginio pristatymo tiekėjas, šie žodžiai (tiesioginio pristatymo tiekėjas) yra vidinės nuorodos pavadinimas. Vidinių nuorodų pavadinimai yra susiję, kai veda iš/į jūsų interneto svetainę. Pagal HTML kodą atrodytų šitaip:
BigBuy prekiaujame <a href="https://www.bigbuy.eu/lt/dropshipping.html">tiesioginio pristatymo parduotuvėse</a>
Šiame pavyzdyje „tiesioginio pristatymo parduotuvės” būtų matomas nuorodos tekstas. Pagal tokią struktūrą, Google atpažins nuorodą ir nuves į tą interneto svetainę, kurioje kalbama apie tiesioginio pristatymo paslaugą. Jei ši nuoroda su tekstu „tiesioginio pristatymo parduotuvė” nukreips į mano interneto puslapį, Google sistema supras, kad ši nuoroda siejasi su mano interneto svetainės pavadinimu ir pagerins interneto puslapio pozicijas.
Pabandykime kitaip:
Daugiau informacijos apie tiesioginio pristatymo paslaugą galite rasti <a href="https://www.bigbuy.eu/lt/dropshipping.html">čia</a>
Šiuo atveju, vidinės nuorodos tekstas yra „čia”.Google neužtenka informacijos susieti tekstą ir nuorodą kartu, todėl nuoroda paieškos sistemoje tampa beverte. Tačiau apie dar užsiminsime šiame straipsnyje vėliau.
Apibendrinus, vidinės nuorodos pavadinimas – pagrindinis dalykas, atkreipiantis lankytojų dėmesį. Tačiau svarbiausia ypatybė ta, kad Google atpažįsta tik tinkamai sugeneruotą nuorodą.
Raktažodžiai kiekvienam vidinės nuorodos pavadinimui
Ne visi vidinių nuorodų pavadinimai, vedantys į interneto puslapį ar e. parduotuvę turi būti vienodi, pavyzdžiui „namai”. Idealu, jei kiekvienas vidinis interneto svetainės puslapis turi raktažodį, kuris taip pat bus panaudotas vidinės nuorodos pavadinime SEO vidiniuose ir išoriniuose tekstuose.
Vidinių nuorodų pavadinimų tipai
Ne visos nuorodos yra vienodos, todėl išskiriami šie tipai:
- LSI vidinės nuorodos pavadinimas: tai anksčiau paminėti pavyzdžiai, kurie pasitaiko dažniausiai. Inicialų reikšmė – „Latent Semantic Indexing” (Latentinis semantinis indeksavimas). Nuorodos raktažodis vedą į galutinę interneto svetainę. Pavyzdžiui, jei jūsų e. parduotuvė parduoda batelius moterims, idealus vidinės nuorodos pavadinimas atrodytų taip: „batai moterims”, „avalynės moterims išpardavimas” ir t.t.
- Branded (Firminis) vidinės nuorodos pavadinimas: šios nuorodos tekste yra tie patys žodžiai kaip ir jūsų e.verslo pavadinimas, pavyzdžiui, BigBuy.
- Bendras vidinės nuorodos pavadinimas. Šis tipas mažiausiai rekomenduojamas išorinei SEO strategijai. Nes, kaip jau minėjome, nurodos su tekstu „spausti čia” arba „daugiau informacijos” nesuteikia Google sistemai jokios informacijos.
- URL vidinės nuorodos pavadinimas. Šio tipo pavyzdys būtų: https://www.bigbuy.eu/. Nerekomenduojame naudotis šiuo variantu, nes tai atrodo neestetiška. Taip pat ši nuoroda nėra išsami Google sistemai bei netinkama pagerinti SEO pozicijas.
- Vaizdinis vidinės nuorodos pavadinimas. Paspaudus ant nuotraukos nuoroda veda į interneto svetainę. Galite įterpti raktažodį ar daugiau teksto. Šis tipo vidinės nuorodos pavadinimas padeda Google paieškos sistemoje užiimti aukštas pozicijas.
Dažniausios vidinių nuorodų pavadinimų klaidos
Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Esama ir blogų patirčių, kuomet pasiekiamos ne aukštos pozicijos paieškos sistemoje, o, atvirkščiai, interneto svetainės rodikliai krenta žemyn.
Tai nutinka tuomet, kai Google suranda daug vienodų vidinių nuorodų pavadinimų, pavyzdžiui, su vienodais raktažodžiais, ir juos „nurašo”, kaip šlamštą.
Įrankiai, skirti vidinių nuorodų pavadinimams
Tam tikri įrankiai, suteikia galimybę sužinoti kiek išorinių nuorodų veda į jūsų interneto svetainę ar e. parduotuvę. Įrankių esti įvairių, kurių pagalba kontroliuosite savo vidines nuorodas bei sužinosite ką Google žino apie jūsų interneto svetainę.
Pirmiausia, rekomenduojame Ahrefsote (kaip jau matote, čia firminis vidinės nuorodos pavadinimas). Šis įrankis turi nemažai funkcijų, kurių pagalba matysi specifinį vidinės nuorodos pavadinimą, pavyzdžiui:
Leidžiama matyti vidinės nuorodos pavadinimą savo interneto svetainėje ir galite atlikti testą, kuris parodys ar jis teisingas ar ne. Kai pamatysite klaidą, gebėsite ją pataisyti.
Vidinių nuorodų pavadinimų įtaka SEO
Kaip jau sužinojote apie visus vidinių nuorodų pavadinimų privalumus ir trūkumus, priminsime dar kartą apie jų svarbą:
- Padeda Google sistemai suprasti jūsų interneto svetainę: nuoroda su specifiniais raktažodžiais nuveda būtent į tą interneto svetainės puslapį, kurio pavadinimas sutampa su vidinės nuorodos pavadinimu. Paieškos sistema susieja interneto puslapį su jūsų e. parduotuve ir įvertina teigiamai.
- Padidina peržiūrų ir apsilankymų skaičių interneto svetainėje. Paspaudus nuorodą, kuri veda į jūsų interneto svetainę, tinklaraštį ar e. parduotuvę, reiškia didesnį lankytojų skaičių. Kuo dažniau paspausta nuoroda nuves į jūsų tinklapį, tuo aukštesnę poziciją užiimsite Google paieškos sistemoje.
Kaip jau pastebėjote, teisingai sukurti vidinių nuorodų pavadinimus gan sudėtinga, tačiau tinkamai ir efektyviai panaudojus šią strategiją, tapsite labiau matomas virtualiame pasaulyje jau akimirksniu.