Share This Article
Raktažodžių tyrimo svarba jūsų SEO e. komercijai. Įrankiai, patarimai, kurie padės pasirinkti tinkamus raktažodžius jūsų verslui.
Ką reiškia terminas – raktažodžių tyrimas?
Raktažodžių paieška arba, dar kitaip žinomas, raktinių žodžių tyrimas yra viena esminių SEO strategijos taktikų. E. komercijos atžvilgiu, gan paprasta aptikti ir suprasti potencialių klientų vartojamus terminus jūsų produktams surasti.
Raktinių žodžių tyrimas yra būtinas, kuriant SEM kampaniją. Be to, surasti tinkamus raktažodžius ir, žinoti kaip juos taisyklingai įvesti į interneto svetainės turinį yra pagrindinis raktas į sėkmingą SEO turinį, kaip ir į sėkmingą SEM kampaniją.
Kodėl svarbu atlikti raktinių žodžių tyrimą?
Paieškos sistemoje Google nustato interneto svetainų naudingiausius rezultatus ir jų rodymo tvarką, remiantis tiesioginiu ryšiu su tuo, kas buvo ieškota. Nustatyti algoritmai atrenka geriausiai atitinkančius raktažodžius. Štai kodėl kruopščiai atrinkus raktažodžius, paieškos sistema aptinka ieškomus žodžius, kurie taip pat yra ir jūsų interneto svetainėje. O tai reiškia, kd ir jūsų interneto svetainė atsiras pirmame rezultatų puslapyje Google sistemoje.
Svarbu užiimti pirmąsias pozicijas Google paieškos rezultatuose, nes, pagal Chitika studijos duomenis, interneto svetainės, kurios atsiranda pirmame paieškos rezultatų puslapyje, sulaukia daugiau nei 90% lankytojų srauto, o pirmosios trys pozicijos daugiau nei 60% lankytojų srauto.
Kas sieja raktinių žodžių tyrimą ir interneto parduotuvę?
Raktinių žodžių tyrimas labai svarbus interneto parduotuvei, nes būtent jis ir nulemia interneto svetainės struktūros ar architektūros apimtis. E. komercijos puslapis turi didesnį puslapių skaičių nei normalus interneto puslapis. Jei jūs neatliksite tinkamo raktinių žodžių tyrimo, e. komercijos interneto puslapis neatitiks naudotojo keliamų reikalavimų ir tikrai neužiims aukštos pozicijos paieškos sistemoje.
Dėl šios priežasties, raktinių žodžių tyrimas yra būtinas e. komercijos interneto puslapiui, nes raktiniai žodžiai apibūdins puslapį, skyrius, kategorijas ir straipsnių pavadinimus.
Pavyzdžiui, jei prekiaujate parfumerijos ir kosmetikos produktais savo e. komercijos interneto puslapyje. Iš raktažodžių tyrimo matome, kad tokie žodžiai, kaip „tušas” „skaistalai” ar „lūpų dažai” yra mažai ieškomi. Todėl svarbu, kad kiekvienas iš šių žodžių priklausyti kategorijai jūsų interneto svetainėje.
Jei raktažodžių tyrimą atliksite teisingai, tuomet jūsų interneto svetainė atsiras viršuje Google paieškos sistemoje ir potencialūs klientai ieškos norimo produkto būtent jūsų e.komercijos interneto puslapyje. Be to, pelno rodikliai tiesiogiai priklauso nuo interneto svetainės užiimamos pozijos.
Kaip atlikti raktinių žodžių tyrimą?
Įrankiai tinkamiems raktažodžiams tirti
Laimei, esama įvairių įrankių, kurie padės atlikti raktažodžių tyrimą. Žemiau pateiksime svarbiausius:
Google Autosuggest
Tai – paprasčiausias ir logiškiausias įrankis. Šis Google įrankis pateikia raktažodžius, kurie yra dažniausiai įrašomi paieškos lange pagal populiarumą ir labiausiai ieškomus produktus. Visada, kai įvedame žodžius Google paieškos lange, sistema mums pateikia begalę populiariausių raktinių žodžių. Pavyzdžiui, štai kas siūloma, kai ieškoma „kremas veidui”.
Semrush
Žinomiausias įrankis su intuityvia ir paprasta programa. Tiesiog tereikia įrašyti raktažodį paieškos sistemoje. Jums bus automatiškai pateikti raktiniai žodžiai, kuriuos galite įtraukti į interneto svetainės turinį ir struktūrą. Šio įrankio trūkumas – kaina, kuri nėra labai žema. Šis įrankis gali būti pelningas jūsų verslui, jei naudositės juo dažnai, tačiau jei jums jo prireiks tik retkarčiais, tuomet siūlome kitus nemokamus įrankius arba tuos, kurie nėra tokie brangūs kaip šis.
Ahrefs
Šis įrankis anksčiau naudotas nuorodoms aptikti, bet prieš kelis mėnesius specialistai įtraukė į sistemą naujas funkcijas. Be to, čia rasite ir gerą duomenį bazę. Pasinaudoję šiuo įrankiu jūsų raktažodžių naršyklė aptiks visus susijusius raktažodžius su jūsų ieškomu.
Raktinių žodžių planuotojas
Tai – oficialus Google įrankis. Šiam įrankiui gauti reikia turėti aktyvią Google AdWords paskyrą. Įkurti šį įrankį labai paprasta, tiesiog pasirinkite „ieškoti naujų raktažodžių naudojant interneto svetainės frazę ar kategoriją”. Įsidėmėkite, kai atliekate paiešką, galite nurodyti ieškoti pagal kalbą ir vietą.
Raktažodžių planuotojas pateikia ieškomo žodžio paieškų skaičių ir kitą susijusią informaciją. Šis įrankis turi vieną gudrybę: galite matyti raktinius žodžius susijusius su jūsų konkurentais. Įveskite jų interneto svetainės URL ir galėsite pažvelgti, kaip šie raktažodžiai veikia konkurentų interneto svetainėje.
Patarimai, kaip ištirti raktažodžius
Prieš atliekant raktinių žodžių tyrimą savo interneto svetainei, patartina žinoti su šiuo tyrimu susijusius terminus, kuriuos verta ir juos įsidėmėti.
- Raktažodžiai: gali būti ir žodis ir frazė. Abu turi būt ir jūsų e. komercijos interneto puslapio turinyje.
- Paieškos apimtys: vidutiniškai kas mėneseį atliekama raktažodžio paieška. Išskiriamos trys klasfikacijos grupės:
- „Head”: labai bendri žodžiai, paieškos sistemoje konkurencija labai didelė. Pavyzdžiui: kremai.
- „Middle tail”: šiek tike specifiniai žodžiai, bet vis tiek dar pakankamai bendri Pavyzdžiui, kremas veidui.
- „Long tail”: tai svarbiausi žodžiai, į kuriuos ir turėtumėte susikoncentruoti. Jie labai specifiniai ir suteikia daugiau galimybių pritraukti didesnį lankytojų srautą. Be to, konkurencija ne tokia didelė. Pavyzdžiui, kremas veidui nuo senėjimo.
- Konkurencija. Svarbu įsiminti, kad prieš atsirinkdami raktinius žodžius pagalvotumėte apie jų konkurencingumą. Net jei šie žodžiai puikiai tinka jūsų verslui, konkurencija gali būti per didelė ir tuomet jų nauda sumažėja. Dėl šios priežasties, būtina atrinkti tik tinkamiausius raktažodžius ir išlikti kantriems, nes rezultatai matysis tik po ilgesnio laiko.
Kur įterpti raktažodžius?
Tam, kad raktažodžiai veiktų tinkamai interneto parduotuvėje, svarbu juos skirtingai sužymėti interneto svetainės puslapio turinyje: antraštėse, pavadinimuose, paantraštėse (H1, H2 ir t.t.), nuotraukų žymas ir matomą turinio tekstą.