Share This Article
Galbūt trūksta žinių, kaip susikurti internetinę parduotuvę socialiniame tinkle „Facebook”? Šiame straipsnyje rasite visas rekomendacijas ir reikalavimus gerai internetinei parduotuvei.
Šiandien socialiniu tinklu „Facebook” naudojasi daugiau nei 1,600 milijonas aktyvių vartotojų. Didesnė dalis šių žmonių kiekvieną dieną prisijungia prie socialinio tinklo. Jie ne tik „sugeria” turinį, kurį įkelia jų draugai ar šeimos nariai, tačiau ir tą informaciją, kurią pateikia jų sekamos įmonės.
Naudojimas socialiniais tinklais auga, kaip ir nesustabdomi internetiniai pardavimai. Pagal pasaulinę statistiką, internetiniai pavedimai papildys biudžetą dar 2,000 milijardus dolerių. Atsižvelgiant į šį rodiklį, socialinis tinklas „Facebook” nusprendė žengti žingsnį ir pasiūlyti kompanijoms galimybę parduoti savo produktą tiesiogiai per socialinį tinklą.
Socialiniame tinkle „Facebook” elektroninėje parduotuvėje verslui leidžiama konvertuoti tradicinį sekėjų puslapį į prekių vitriną. Klientai gali matyti katalogą, produktus, kuriuos parduodate ir jų kainas. O tuomet lengvai apmokėti už produktus. Įdomu, tiesa?
Kaip sukurti internetinę parduotuvę socialiniame tinkle „Facebook”
Susikurti internetinę parduotuvę socialiniame tinkle „Facebook” labai paprasta. Pirmiausia, susikurkite sekėjų puslapį. Ar turite nors vieną? Jei ne, tuomet tai atlikime dabar.
1. Paspauskite meniu skirtuką ir pasirinkite „Parduotuvė”.
2. Pasirinkus „Parduotuvė”, jūsų bus prašoma sutikti su reikalavimais ir sąlygomis pardavėjams. Apibendrinus, galima trumpai išvardyti šias sąlygas, kurioms reikia jūsų sutikimo:
- Sutinkate, kad įkeliami produktai socialiniame tinkle skirti pardavimui
- Sutinkate spręsti problemas, susijusias su pristatymu, grąžinimais ir pretenzijomis
- Dirbate su asmenine informacija
3. Sutikus su reikalavimais, turėsite įvesti savo parduotuvės aprašymą. Svarbu paminėti, kad aprašymui skirtas maksimalus 200 ženklų skaičius.
4. O dabar įdomiausia dalis. Galite įkelti savo produktus į parduotuvę, kuriuos norite parduoti. Sistemoje nėra apribojimo, kiek produktų įkelti, tačiau tik paskutiniai 1000 bus matomi.
5. Baigus ketvirtąjį etapą, metas kurti internetinį puslapį kiekvienam produktui. Puslapyje klientas turėtų rasti: nuotrauką, aprašymą (pasirinktinai), kainą ir internetinę nuorodą mokėjimui atlikti. Ši nuoroda turėtų būti susieta su internetine svetaine, kurioje vartotojai nori įsigyti produktus. Žinoma, efektyviausia būtų pateikti nuorodą į internetinę parduotuvę, kurioje klientas galėtų matyti prekę jūsų internetinėje parduotuvėje.
Užpildžius anketą, galite pasirinkti, kad produktai būtų paryškintos ar ne. Svarbu paminėti, kad tik 10 prekių gali būti išryškinti jūsų internetinėje parduotuvėje. Šie produktai visada bus internetinio puslapio viršuje ir sąrašo pradžioje. Galite pasirinkti, kokias prekes norite matyti viršuje: daugiausiai parduodamas ir pelningas ar tas, kurias pageidaujate greičiau išparduoti, nes turite daugiau nei pakankamai.
6. Kai visos prekės jau sukeltos į internetinės parduotuvės katalogą, kiekviena iš jų turi savo skirtuką. Galite jas suskirstyti į kategorijas pagal datą.
Internetinės parduotuvės socialiniame tinkle „Facebook“ kūrimo rekomendacijos ir reikalavimai
Nuotraukos
- Patartina skirti bent vieną nuotrauką produktui, kurioje būtų aiškiai matyti reklamuojama prekė. Rekomenduojama parinkti patrauklią nuotrauką dėmesiui atkreipti. Atrinkti tinkamą nuotrauką išties svarbu, nes tai pirmas kliento „susitikimas” su jūsų siūlomu produktu.
- Rekomenduotina nuotraukos forma – kvadratas, o raiška 1024×1024 ir aukštesnė.
- Produktas turėtų būti nuotraukos centre baltame fone,kuris suteiks prekei išskirtinumo. Puiki nuotraukos idėja, kai produktas vaizduojamas realaus gyvenimo situacijoje.
- Nerekomenduojama nuotrauką papildyti tekstu, pavyzdžiui, kvietimais į akcijas,nuolaidų kodais, ir kita laikina informacija (trumpalaikais pasiūlymais ir nuolaidomis)
- Ir tikrai nepatartina naudoti nuotraukų, kuriose galima rasti užgaulaus, įžulaus turinio, kaip nuogumas ar agresyvumas.
Produkto aprašymas
Produkto aprašymas socialiniame tinkle „Facebook” turėtų būti su internetine nuoroda ir lengvai suprantamas. Taip pat, reikėtų pažymėti svarbiausias produkto ypatybes, kurios atkreiptų klientų dėmesį ir turėtų įtakos apsiprendimui įsigyti prekę ar ne.
Ko reikėtų vengti?
- HTML kodo aprašyme
- Telefono numerių ir elektroninių adresų
- Per daug šauktukų
Produktų įvairovė
Galbūt turite ne vieną to paties produkto versiją, kaip pavyzdžiui įvairių spalvų suknelės? Socialiniame tinkle „Facebook” galėsite parodyti 4 skirtingas savo produkto versijas ( pvz., dydžiai/ spalvos).
Internetinės parduotuvės socialiniame tinkle Facebook privalumai ir trūkumai
Dar keli nepaminėti internetinės parduotuvės socialiniame tinkle „Facebook” privalumai:
- Kai internetinė parduotuvė veikia, įkeldami nuotrauką į savo sekėjų puslapį, jūs galite pažymėti savo produktus iš internetinės parduotuvės.
- Norėdami rasti daugiau potencialių pirkėjų galite pasitelkti į pagalbą socialinio tinklo „Facebook” skelbimus. Sukoregavus tam tikrus nustatymus galimai padidės internetinės prekybos pardavimai ir svetainės lankomumas.
Be to, svarbu paminėti, kad gali kilti tam tikrų nepatogumų:
- Jei savo produktus parduodate ne Jungtinėse Valstijose, platformoje negalėsite atlikti tiesioginio pavedimo. Tai nepalanku vartotojams, tačiau galima įžvelgti ir teigiamą pusę. Padidės jūsų internetinės parduotuvės lankomumas
- Jei užsiimate alkoholio prekyba, negalėsite jų parduoti šiame socialiniame tinkle. Zuckerbergo socialinis tinklas draudžia prekiauti alkoholiniais gėrimais ir jie bus pašalinti nedelsiant iš jūsų parduotuvės.
Apibendrinus, galime teigti, kad įkurti internetinę parduotuvę „Facebook” platformoje – puiki idėja tiek mažai, tiek vidutinei įmonei, kuri ieško būdų paskatinti pardavimų augimą.
1 Comment
Tomas
Pasinaudojau patarimais, sukūrriau el. parduotuvę, pradėjau sekminga verslą. Naudingas straipnis.