Share This Article
Pagrindinis išorinių nuorodų kūrimo iššūkis e. verslo interneto puslapiui – gauti išorines nuorodas iš tų interneto svetainių, kurios siejasi su jūsų verslo sritimi. Šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius patarimus, kad šis iššūkis netaptų problema.
Nuorodų tinklo kūrimas e.verslo interneto puslapiui – gan ilgas procesas, tačiau tai neturėtų jūsų atbaidyti to išvis atsisakyti. Šį procesą sudaro: išorinės nuorodos gavimas iš panašių į jūsų interneto svetainių.
Ankstesniuose straipsniuose jau diskutavome apie tai, kas yra išorinės nuorodos ir kokia jų įtaka interneto parduotuvei. Jei jau supratote pagrindinę šio proceso įdėją, metas pradėti ir nusistatyti aiškią tiesioginio pristatymo parduotuvės strategiją. Žinoma, pagrindinis tikslas išlieka tas pats – sukurti išorines nuorodas, kurias paspaudus klientų srautas nuvedamas į jūsų interneto svetainę. Tačiau ne visi būdai yra vertingi, todėl šiame straipsnyje aptarsime tik tuos, kurie padės jums tinkamai optimizuoti jūsų verslo strategiją.
Kas Google sistemai svarbiau: nuorodų kiekybė ar kokybė?
Google keičia savo algoritmus kiekvieną dieną, nors ir labai subtiliai. Tačiau periodiškai Google atlieka kardinalius strategijos pakeitimus ir vienas iš svarbiausių – nauja Google Penguin algoritmų versija.
Ką Google nori pasiekti su Penguin? Ši programa aptinka ir kovoja su išorinių nuorodą bloga praktika. Šių išorinių nuorodų kūrimo blogos praktikos tokios:
- Sukūrus didelį išorinių nuorodų skaičių, kurios veda į tą patį raktažodį ar į tas pačias nuorodas su vienodais pavadinimais.
- Keistas ir nenatūralus išorinių nuorodų skaičius padidėjimas, kurios nesusijusios su verslo sritimi, į kurią nuvedamos arba į nekokybiškus interneto puslapius.
Google įspėja tas interneto svetaines, kurios naudojasi senąją strategiją praktikoje ir labiau siekia didesnio nuorodų skaičiaus nei kokybės. Todėl, jei naudojatės būtent tokia strategijos forma, pradėkite ją keisti kuo greičiau.
Kaip suprasti, ar išorinė nuoroda yra geros kokybės?
Svarbu pastebėti, kurias nuorodas Google laiko kokybiškomis, o kurias ne. Tai nelengva užduotis, nes čia įsiterpia subjektyvumo faktorius, dėl kurio negalime būti užtikrinti. Tačiau galima nustatyti tam tikras ypatybes, kurios padės atpažinti prastos kokybės interneto svetaines ir, kurias Google linkusi laikyti neigiamomis ir vengtinomis.
- Interneto svetainės laikytinos „blogomis” dėl pateikiamo turinio: pirmas patarimas, kurio verta paklausyti t.y. kuo toliau laikytis nuo interneto svetainės, kurioje pateikiama „delikati” informacija: seksualumą propoguojantis turinys, magiški viagros produktai, keisti medicininiai išgyjimo atvejai ir t.t.
- Interneto svetainės su šlamšto turiniu: jei apsilankėte interneto svetainėje, kurioje matyti į šlamšto turinį panašūs komentarai, išlikite ramūs, tai dažnai pasitaikantis atvejis. Tačiau įsidėmėkite: jei interneto puslapyje gausu šių šlamšto žinučių, geriausia nepasitikėti ir nebandyti sukurti čia nuorodos, nes tai gali būti pavojinga.
- Nuorodos publikavimas: kurį laiką ši praktika buvo baudžiama, tačiau jei rasite interneto svetainę su tūkstančių tūkstančiais nesąmoningų išorinių nuorodų, geriau apeikite ir nepasitikėkite. Jei būsite paprašytas susimokėti už nuorodos įdėjimą, nepasitikėkite dar labiau.
Vidinių nuorodų pavadinimai. „Dofollow” ir „nofollow” tipo nuorodos
Turbūt esate pastebėjęs, kad ne visos interneto svetainių išorinės nuorodos yra vienodos ir turi vienodą vertę. Kai jau tapo aišku, kuo skiriasi kokybiškos ir nekokybiškos nuorodos, svarbu pastebėti, kaip interneto svetainė mus sudomina kurti išorines nuorodas. Todėl svarbu žinoti žemiau paminėtus terminus:
- Vidinės nuorodos pavadinimas su geru profiliu: vidinės nuorodos pavadinimas yra tekstas, matomas nuorodoje su brūkšneliu apačioje, kurį paspaudus pasikeičia interneto puslapis. Pagal teoriją skambėtų taip: kuo labiau vidinės nuorodos pavadinimas panašus į raktažodį, tuo geresnės pozicijos galime tikėtis, tačiau tai ne visada pavyksta.
- „Dofollow” rūšies nuorodos perduoda „nuorodos nutekėjimą” iš originalaus interneto svetainės puslapio, kur ir yra nuoroda. Kitais žodžiais sakant, iš susieto domeno. „Dofollow” rūšies nuorodos iš tinkamos interneto svetainės, kuri siejasi su mūsų interesais yra geriausia nuorodos rūšis. Be to, ši nuoroda ne tik pritraukia lankytojų srautą, kurie paspaudžia ant jos, į jūsų interneto parduotuvę, bet ir pagerina SEO pozicijas.
- „Nofollow” rūšies nuorodos: jei pamatysite tokią žymą rel= „nofollow” nuorodos šaltinio kode, tai reiškia, jog „nuorodos nutekėjimas” nebuvo perduotas. Nors šios nuorodos neperduoda informacijos iš interneto svetainės, jos vis tiek pritraukia lankytojų srautą ir teikia teigiamą naudą, kai ieškome atsvaros savo nuorodoms. Apie tai kalbėsime toliau šia straipsnyje.
SEO išorinių nuorodų strategijai kurti svarbu taisyklingas vidinės nuorodos pavadinimas kartu su „dofollow” ir „nofollow” nuorodomis. Todėl svarbu atrodyti „natūraliai” Google sistemoje, o tai reiškia – turėti įvairių rūšių nuorodų, net ir tų, kurios nelaikytinos geriausiomis.
Kaip sukurti kokybiškas išorines nuorodas savo tiesioginio pristatymo parduotuvei?
Nuorodų tinklo kūrimas kokybiškiems išoriniams e. verslo interneto puslapiams – ilgas ir sudėtingas procesas. Tačiau nesvarbu ar mums tai patinka ar ne, tai gali turėti stiprią įtaką konkurento interneto parduotuvės atžvilgiu. Todėl tai – esminis dalykas.
Čia pateiksime naudingus patarimus, kaip gauti išorines nuorodas:
- Prašykite nuorodų: būkite praktiški! Viena iš dažniausiai pasitaikanti išorinių nuorodų gavimo praktika prašyti tiesiogiai. Kaip prašyti ir ką manais pasiūlyti už nuorodą priklauso nuo jūsų. Norite užuominos? SEO versle labai dažnai vartojams terminas „linktonics”. Turbūt galite įsivaizduoti, ką tai reiškia. ????
- Apsikeiskite nuorodomis: anksčiau, labai dažnai nuorodomis buvo keičiamasi. Tačiau Google Penguin taip pat pasirūpino šia praktika ir jei bandysite, galite būti įspėtas.
- Pirkite nuorodas: kiekviename SEO biudžete turėtų būti bent minimali dalis, kuri būtų skirta sumokėti rėmėjams už straipsnius, pranešimus ar nuorodas. Atsirinkite interneto svetainę labai atsakingai į kurią norite įkelti savo nuorodą. Jei pasirinksite teisingai, naudą pastebėsite greitu metu.
- Įkelkite nuorodas į kitų autorių tinklaraščius: tikrai rasite nemažai tinklaraščių, kuriuose rašoma tokiomis temomis, kurios siejasi su jūsų prekiaujamais produktais interneto parduotuvėje. Galite bendradarbiauti su tinklaraštininkais ir įsigyti nuorodą manais į tam tikrą straipsnį.
Apibendrinus, nuorodų kūrimo strategija e. verslui – nesibaigianti ir reikalaujanti pasiaukojimo. Gerai suplanuokite, būkite kantrūs ir atlikite savo darbą teisingai ir mes esame įsitikinę, kad greitai pamatysite savo darbo rezultatus!