Share This Article
„PayPal“ ar virtualus PT (angl. POS)? Sužinokite, kuris atsiskaitymo būdas yra tinkamiausias jūsų internetinei parduotuvei ir naudokite tuos būdus, kurie geriausiai tinka jūsų el. prekybos veiklai.
Kuriant el. prekybos paskyrą yra vienas svarbus veiksmas, kurį turime atlikti: nustatyti atsiskaitymo būdą, kurį pasirinksime mūsų internetinei.
Nors dažnai šiam klausimui neskiriama pakankamai svarbos, pasirinkti atsiskaitymo būdą, skirtą internetinei parduotuvei, nėra taip paprasta, kadangi šis veiksmas atliekamas prekybos proceso pabaigoje, kai apjungiamas visų duomenų įvedimas, pardavimas ir komunikacija. Jei po viso šio darbo, kliento netenkina apmokėjimo būdas, visi aukščiau išvardinti veiksmai tampa tik laiko švaistymu. Vieno ar kito apmokėjimo būdo pasirinkimas yra labai svarbus norint užbaigti pardavimo veiksmą ir mes dažnai renkamės pigesnį būdą, arba tą, kuris, mūsų manymu, bus pelningesnis, nors jis ir nėra tinkamiausias darbui.
Dabar apžvelgsime dažniausiai pasitaikančius mokėjimo būdus, kurie yra naudojami internetinėje komercijoje, kad kiekvienas verslininkas galėtų nuspręsti, kuris būdas jam yra tinkamiausias, o kuris netinkamas.
Apmokėjimo sietuvai ar virtualūs PT (atsiskaitymas kortele, kaip įprastoje parduotuvėje)
Pradėkime nuo paprasčiausio būdo: apmokėjimo sietuvai, kurių metu mokama kortele. Tai labai panašu į mokėjimą kortele įprastoje parduotuvėje, kurio metu klientas įveda kortelės numerį, galiojimo pabaigos datą bei kortelės identifikavimo numerį tam, kad atliktų mokėjimą už produktą.
Yra atitinkama klientų grupė, kurie yra nelinkę atlikti mokėjimus šiuo būdu, ypač tie, kurie nėra pratę pirkti internetu, arba tie, kurie yra tapę sukčiavimo internete aukomis. Ne visi žmonės jaučiasi saugūs, pateikdami kortelės numerį internetu, ypač jei tai yra jų pirmas pirkimas. Idealus būdas išvengti tokių abejonių pirkimo metu yra pasiūlyti alternatyvius apmokėjimo būdus (kuriuos aptarsime šiame straipsnyje) ir neturėti virtualių PT kaip vienintelės atsiskaitymo formos. Tačiau virtualaus PT, kaip atsiskaitymo būdo, naudojimas jūsų internetinėje parduotuvėje yra vienas saugiausių ir pirkėjui, ir pardavėjui.
Idealus variantas – turėti ženklelius (patikimumą patvirtinančius antspaudus), kurie būtų matomi jūsų internetinėje parduotuvėje bei patvirtintų, jog tinklapis yra saugus, kad klientai įgautų daugiau pasitikėjimo. Šie ženkleliai padeda vartotojams jaustis saugiau, nes jie žino, jog tinklalapį prižiūri patikima kompanija.
Siekiant išvengti apgaulingų pirkimų, geriausia internetinėje parduotuvėje aktyvuoti saugaus atsiskaitymo sistemą, kuri įpareigotų klientus patvirtinti, jog jie atlieka pirkimą. Kiekvienas bankas turi savo pirkimo patvirtinimo iš kliento būdą, paprastai tai būna SMS žinutė į vartotojo telefoną, tačiau svarbiausia, ką reikia žinoti – kad pirkimo veiksmas nebus atliktas, negavus patvirtinimo. Kaip tiekėjai, tokiu būdu, mes išvengsime apgavysčių, susijusių su pavogtomis, ar klonuotomis atsiskaitymo kortelėmis, kas gali sąlygoti pinigų praradimą ar ilgus ginčus su bankais.
Patartina pasidomėti bankų siūlomais įkainiais, kad sužinotumėte, kurių saugumas yra didesnis, o kaina patrauklesnė. Bandymas sutaupyti internetinio apmokėjimo sietuvų, kurie nesiūlo tinkamos apsaugos, dėka – nėra geriausias būdas, nors yra keletas tinkamesnių ekonominių variantų, kurie tai siūlo.
„PayPal“ kaip atsiskaitymo būdas internetinėje parduotuvėje
„PayPal“ veikia kaip tarpininkas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Klientas pateikia savo banko duomenis „PayPal“, kuri atlieka apmokėjimą, tačiau niekada neperduoda duomenų kompanijai, kuri atliko pardavimą. Ji siūlo apsaugą abiems pusėms, jos paslaugomis galima naudotis daugelyje šalių, be to, nesutarimų atvejais, ji veikia kaip tarpininkas. Dėl šių priežasčių, kaip atsiskaitymo būdą verta siūlyti „Paypal“.
Norint atlikti mokėjimą per „Paypal“ klientui tereikia turėti atsiskaitymo kortelę ir nėra būtina susikurti sąskaitą. Didžiausias trūkumas – dideli komisiniai, mokami už paslaugą, todėl nerekomenduojame „Paypal“ turėti kaip vienintelį galimą atsiskaitymo būdą. Tai būtinas atsiskaitymo būdas jūsų internetinėje parduotuvėje, tačiau jis tikrai neturi būti vienintelis.
Pavedimas – saugus, tačiau labai lėtas būdas
Nors šis būdas jau atgyvenęs, tačiau apmokėjimo pavedimu būdą kai kurios internetinės parduotuvės vis dar naudoja, ypač, kai atliekamai mokėjimai už didelius užsakymus, arba jei vartotojai gyvena praeitimi.
Didžiausias banko pavedimų trūkumas – jie labai sulėtina pristatymo procesą, kadangi pardavėjas turi laukti, kol gaus pavedimą, jį pasiimti ir tik tada išsiųsti užsakymą. Žinoma, šis apmokėjimo būdas yra santykinai nebrangus, dažniausiai internetinės parduotuvės jį ima kaip nustatytą mokestį, todėl tai dar vienas alternatyvus apmokėjimo būdas, kurį galite pasiūlyti. Tačiau, dėl anksčiau paminėtų pavyzdžių, nepatartina jį siūlyti kaip vienintelį atsiskaitymo būdą.
Apmokėjimas čekiu – priklauso nuo jūsų rinkos
Apmokėjimas čekiu labai panašus į banko pavedimą: yra keletas nuolatinių pirkėjų, kurie naudoja šį būdą (labai nedidelė mažuma), tačiau čekių naudojimas sulėtina visą prekybos procesą.
Tačiau, reikia nepamiršti, jog kai kuriose šalyse, tokiose kaip Prancūzija, apmokėjimas čekiais – labai paplitęs atsiskaitymo būdas įprastose parduotuvėse, todėl jį būtų galima įtraukti, jei norime pritraukti klientus iš tokių vietų, arba jei dirbame su labai dideliais prekių kiekiais. Tačiau, jei jūs to nedarote – čekiai nėra tinkama atsiskaitymo forma internetinėse, itin pelningose, parduotuvėse.
Atsiskaitymas grynaisiais prekės pristatymo metu – atsiskaitymo būdas, dėl kurio galite prarasti pinigus
Atsiskaitymas grynaisiais prekės pristatymo metu buvo labai paplitęs tuo metu, kai teleparduotuvės buvo patogiausias būdas įsigyti prekę iš namų. Tačiau tai buvo labai senai ir šiuo metu tai yra būdas, kuris gali sukelti įvairių problemų ir piniginių nuostolių.
Šis pasenęs atsiskaitymo būdas, kurį aptariame, kalbėdami apie internetines parduotuves, tai atsiskaitymas už prekes siuntinio gavimo metu. Kas nutinka, jei klientas gailisi įsigijęs prekę – jis paprasčiausiai nepaims siuntinio, o tai pardavėjui sudaro pristatymo išlaidas.
Taigi, yra daug atsiskaitymo būdų, kuriuos galima naudoti internetinėje parduotuvėje ir idealu klientams pasiūlyti ne vieną, o kelis atsiskaitymo būdus, kad jie turėtų kelias alternatyvas ir galėtų atsiskaityti tuo būdų, kuris jiems atrodo labiausiai tinkamas. Turime pažinti savo klientus, kad galėtume pasiūlyti jiems priimtiniausią atsiskaitymo būdą.
Kaip pardavėjai, mes taip pat turime būti užtikrinti, kad atsiskaitymo būdai, kuriuos naudojame internetinėje parduotuvėje, yra pajėgūs apsaugoti mus nuo sukčiavimo atvejų, jog bus sunku atlikti nesąžiningą prekių pristatymą, ar atsiskaitymą, nesvarbu, tai bandys atlikti vartotojas, ar bankas.