Share This Article
Kalbant apie elektroninio laiško dizainą, susiduriama tiek su gerais, tiek su blogais jo kūrimo pavyzdžiais. Keletą iš jų apžvelgsime šiame straipsnyje.
Plačiąja prasme elektroninių laiškų rinkodara – tai strategija, skirta verslo kontaktų mezgimui arba reklamai naudojantis elektroniniais laiškais. Juose siekiama gerinti prekės atpažįstamumą, teikti reklaminius pasiūlymus ar pakviesti klientus į kokį nors renginį.
Kaip tai pasiekti? Pateikiama įvairiausių pasiūlymų veiksmingai elektroninės prekybos rinkodarai vystyti pasitelkiant elektroninius laiškus, tačiau šiandien kalbėsime apie vieną svarbiausių elementų – elektroninio laiško dizainą.
Pateikiame keletą pasiūlymų efektyviam elektroninio laiško dizainui.
Ką turėtumėte apsvarstyti prieš kurdami elektroninio laiško dizainą
Nėra vieno pačio geriausio būdo efektyviam elektroninio laiško dizainui sukurti, tačiau būtiną apsvarstyti keletą aspektų:
- Ko siekiate pasirinku elektroninio laiško dizainu?
- Kokį įvaizdį jūsų klientai susidarys apie jūsų įmonę?
- Kokiomis priemonėmis klientai naudosis atsidarydami elektroninį laišką? Šis galutinis aspektas išaiškėja atlikus analizę po laiško išsiuntimo (angl. post email analysis).
Apsvarsčius šiuos aspektus, derėtų atsižvelgti ir į techninius elektroninio laiško ar naujienlaiškio dizaino aspektus.
- Plotis ir ilgis: Jūsų elektroninio laiško ilgis priklausys nuo to, kiek informacijos norėsite pateikti savo naujienlaiškyje. Standartinis plotis yra 600px. Viršijus šį plotį, jūsų klientas gali matyti išformuotą elektroninį laišką.
- Elementų išdėstymas: Turinio išdėstymas turėtų būti paprastas ir logiškai pateiktas. Be to, elektroninį laišką turėtumėte vertinti kaip informacijos kapsules (ar modulius), kuriuos galima padalinti į kvadratus, stačiakampius ar stulpelius.
- Bendrieji elementai: Šie elementai turėtų būt visuose elektroniniuose laiškuose:
- Tema: tai, kas patrauks jūsų klientą atsidaryti laišką. Nors tema nėra 100 % susijusi su elektroninio laiško dizainu, tačiau ji labai svarbi siekiant, kad jūsų klientai atsidarytų elektroninį laišką ir išvystų paruoštą dizainą. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai, kaip pasirinkti tobulą elektroninio laiško temos antraštę.
- Antraštė: visada nurodomas tiesioginio pristatymo parduotuvės pavadinimas ir logotipas. Gali būti pridėtas ir tam tikras paveikslėlis, tačiau antraštėje turėtų būti išlaikytas tas pats stilius.
- Poraštė: visada įtraukite informaciją, kurią norite prabrėžti: adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, socialiniai tinklai, nuoroda į internetinė parduotuvę ir / arba tinklaraštį (jeigu tokį turite). Svarbiausias poraštės elementas – galimybė atsisakyti naujienlaiškio. Tai gali jums nepatikti, tačiau įstatymo nustatyta tvarka privalu klientams pateikti galimybę atsisakyti naujienlaiškio, jeigu jie jo nebepageidauja gauti.
- Nuoroda, kurią paspaudus elektroninį laišką galimą atsidaryti naršyklėje: Dažniausiai paspaudus nuorodą esančią elektroninio laiško viršutinėje dalyje, jį galima atsidaryti naršyklėje. Ši funkcija pravarti, jei negalite matyti visų paveikslėlių.
Kaip padaryti elektroninio laiško dizainą efektyvesnį?
Susipažinus su pagrindiniais elektroninio laiško dizaino elementais, jūsų kampanijos sėkmė priklausys nuo to, kaip sudarysite ir išdėstysite šiuos elementus elektroniniame laiške taip, kad jis skaitytojui atrodytų patrauklus ir informatyvus.
Šioje srityje gerosios praktikos yra tiek pat daug, kiek ir sėkmingų elektroninių laiškų rinkodaros kampanijų, todėl pateiksime kelis pasikartojančius elektroninių laiškų modelius.
- Naudokite lenteles laiško turiniui pristatyti. Kai kurios elektroninių laiškų rinkodaros programos, pavyzdžiui „Mailchimp“, jau įtraukė šią funkciją. Tačiau, jei norite elektroninius laiškus maketuoti pats, turite žinoti, kad svarbiausia taisyklė yra naudoti lenteles. Taip nepamiršite paminėti elementų, kurie jūsų elektroniniame laiške yra esminiai.
- Rinkitės paprastą dizainą. Paprasti elektroniniai laiškai dažniausiai atneša sėkmę. Dėl įvairių priežasčių, tokie laiškai geriau prisitaiko prie mobiliųjų įrenginių, nėra priskiriami prie brukalų (daugelis įmantrių dizainų naudoja ryškias spalvas ir akį rėžiančius elementus, kurie dažnai priskiriami brukalams), jų vaizdavimas nepriklauso nuo elektroninės dėžutės serverio techninių ypatybių; tokie laiškai leidžia skaitytojui lengvai suprasti jūsų tikslus.
- Gerai pagalvokite prieš naudodami „Call to Action“ taktiką: skaitytojus, ypač tuos, kurie apsipirkinėja internetu, lengva įkalbėti naudojant tiesiogines žinutes. Elektroninio laiško dizainas nepasieks aukščiausių rezultatų, jei savo prekes pristatysite katalogo forma ir neįtrauksite tokių tekstų kaip „Pasiūlymas galioja tik 24 valandas. Pasinaudokite juo!”, arba „Prekių kiekis ribotas“. „Call to Action“ – tai tiesioginė žinutė, kuria paveikiate skaitytoją elgtis taip, kaip jūs norite.
- Naudokite įtikinamą vaizdinę medžiagą: nors tai galima laikyti savaime suprantamu dalyku, internetinėje parduotuvėje pateikiamos prekių nuotraukos nulemia didžiąją dalį pardavimų. Nepamirškite, kad pagal nuotrauką pirkėjas sprendžia ar pirkti jūsų prekę, todėl jūsų elektroninio laiško dizainas turėtų atrodyti estetiškai. Žinoma, nereikia persistengti su vaizdo kokybe jei nenorite, kad jūsų elektroninio laiško dydis viršytų limitą. Geriausia, kaip įmanoma mažinti failo (o ne pačio paveikslėlio) dydį. Pastebėjus, kad matosi paveikslėlio pikseliai, daugiau jo nebemažinkite.
Blogoji praktika, iš kurios vertėtų pasimokyti
Žinoma, elektroninių laiškų dizaino srityje netrūksta ir blogosios praktikos. Šioje skiltyje pateikiame dažniausias klaidas:
- Nerekomenduotini paveikslėliai: nors ir madingi, GIF paveikslėliai vis dar nėra rekomenduojami elektroniniuose laiškuose, kadangi ne visos elektroninių dėžučių programos juos nuskaito. Skaitytojai, naudojantys „Gmail“ elektroninę dėžutę savo internetinėje naršyklėje, šios problemos nepatirs, tačiau tie, kurie turi darbalaukio prieigą prie „Office“ elektroninės dėžutės matys nejudrų paveikslėlį.
- Per daug paveikslėlių: nors paveikslėliai įspūdingi, jei jų per daug, klientas gali gauti elektroninį laišką pavėluotai. Be to, dauguma elektroninių laiškų paslaugų tiekėjų gali tiesiogiai užblokuoti paveikslėlius ir klientas vietoj jų matys tik tuščią erdvę (be abejo, jie gali atblokuoti paveikslėlius ir tada matys juos kuo puikiausiai – visgi, verčiau nerizikuoti).
- Kitos klaidos: dar daugiau blogo elektroninių laiškų pateikimo pavyzdžių rasite mūsų straipsnyje apie dažnai pasitaikančias elektroninių laiškų rinkodaros problemas. Ši tema nėra itin glaudžiai susijusi su elektroninių laiškų dizainu, tačiau vis tik labai įdomi ir naudinga jums siekiant sukurti kuo efektyvesnę strategiją.