Share This Article
Viena dažniausių problemų, vykdant elektroninio pašto rinkodaros kampaniją – komercinių laiškų atsiradimas nepageidaujamųjų el. laiškų aplanke. Kaip išspręsti šią problemą?
Didžiausia problema, jog siunčiant komercinius elektroninius laiškus, kai kurie iš šių atsiranda kliento nepageidaujamųjų laiškų dėžutėje, todėl juose pateikta informacija lieka neperskaityta.
Šiame straipsnyje aptarsime priežastis, kodėl taip yra, nes pagrindinė problema ir yra būtent tos priežastys, kurios lemia laiško atsiradimą nepageidaujamų el. laiškų aplanke.
Šiame straipsnyje pasiūlysime eilę gairių, kuriomis remiantis, jūsų naujienlaiškiai ir elektroniniai laiškai bus laikytini tinkamais ir teisėti pagal nepageidaujamų el. laiškų filtrus bei pasieks gautųjų aplanką. Bet prieš tai, nuo pradžių…
Kas yra nepageidaujamieji el. laiškai ir kas laikytina nepageidaujamu el. laišku?
Nepageidaujamieji el. laiškai tai – visa komercinė informacija, gauta elektroniniu paštu ar kitais interneto kanalais, kurios gavėjas nebuvo prašęs gauti.
Tai – nelegali ir visiškai nerekomenduotina veikla. Ne tik dėl to, kad tai erzina klientus, bet ir dėl to, jog jie įtrauks jūsų elektroninio pašto adresą į nepageidaujamų el. laiškų sąrašą. Tai – žalinga jūsų e. verslo reputacijai ir, tikėtina, kad būsite įtrauktas į nepageidaujamųjų el. laiškų juodąjį sąrašą. Jei taip nutiks, net jei ir siųsite teisėtą el. laišką, didesnė tikimybė, kad jis vis tiek bus nukeltas į nepageidaujamųjų el. laškų aplanką.
Užsiimdami tokia praktika, ne tik sukursite blogą kompanijos įvaidzį. Jei jūsų elektroninių laiškų dizainas sukurtas netinkamai (necenzūriniai žodžiai, keiksmai, užgaulūs vaizdai…) sumažės laiškų atidarymo skaičius.
Keletas elektroninio paštos rinkodaros įstatymų
Neprivalote būti teisininku ar profesionaliu įstatymų žinovu, kad suprastumėte elektroninio pašto verslui taisykles.
Apžvelkime svarbiausias taisykles:
- Pirma ir pagrindinė taisyklė – elektroninio pašto siuntėjai privalo turėti sutikimą siųsti klientui informaciją. Jei turite elektroninę parduotuvę ar tiesioginio pristatymo parduotuvę, klientai, įsigyję produktus iš jūsų parduotuvės, įgalioja jus gauti komercinius jūsų pasiūlymus. Taip pat ir tie, kurie tapo naujienlaiškių prenumeratoriais, lankydamiesi interneto svetainėje.
- Privaloma taisyklė – visi elektroniniai laiškai turi turėti „išbraukti iš duomenų bazės” nuorodą. Esama elektoninio pašto rinkodaros valdiklių, kurie automatiškai panaikina šiuos vartotojus iš sąrašo, tačiau kartais gali tekti tai atlikti ir rankiniu būdu.
- Privaloma įtraukti siuntėjo fizinį elektroninės parduotuvės adresą elektroniniame laiške ar naujienlaiškyje.
- Elektroniniuose laiškuose siuntėjo tapatybė turi būti reali. Tai nereiškia, kad turite pateikti vardą ir pavardę. Įrašykite internetinės parduotuvės arba interneto svetainės, iš kurios siunčiate laišką, pavadinimą.
Kaip turinio ir maketavimo pagalba jūsų laiškai pasieks gautųjų laiškų dėžutę?
Kaip jau aptarėme du svarbiausius aspektus anksčiau, apžvelgsime ankstesnioje pastraipoje minėtą temą, kuri labai susijusi: netinkamo dizaino ar turinio žala interneto parduotuvės reputacijai.
Čia pateikiame svarbią informaciją, kurią svarbu įsidėmėti:
- Žodžiai, kurie laikomi nepageidaujami: pastraipoje, kurioje kalbėjome apie elektroninio pašto rinkodarą, minėta, kad esama žodžių, kurie filtruojami kaip nepageidaujami.
- Būkite originalūs: jei visada siųsite tos pačios rūšies elektroninio pašto kampaniją, prenumeratoriams pabos, pažymės jūsų laiškus, kaip nepageidaujamus ir jie nebenorės gauti šios informacijos daugiau. Kurkite naują dizainą su „call to action” funkcija, siūlykite geros kokybės turinio informaciją ir visada pateikite naujienas savo prenumeratoriams.
- Venkite atšaukimo reakcijos: įsitikinkite, kad jūsų nuorodos elektroniniame laiške veda ten, kur reikia ir, kad klientai bus sudominti ten esamu turiniu bei nenorės palikti jūsų svetainės.
- Daugiau teksto nei nuotraukų: įsitikinkite, kad tekstinės informacijos yra daugiau nei vaizdinės (nuotraukų), nes, jei laiško gavėjas nustatęs, kad nesutinka atsisiųsti vaizdinio turinio, tai didelė dalis informacijos kliento nepasieks. Kuo daugiau informacijos gavėjas matys, tuo geriau.
- Reaguokite: kai tik sukursite elektroninio pašto dizainą, visada patikrinkite, ar viskas rodoma ir kompiuteryje, ir mobiliuosiuose prietaisuose. Vis daugiau ir daugiau vartotojų tikrina savo elektroninį paštą mobiliuoju telefonu, todėl užtikrinkite siunčiamos informacijos sklandumą jame.
Galiausiai, pasirinkite gerą elektroninio pašto rinkodaros valdymo programą
Nesiųskite savo elektroninių laiškų iš standartinių valdymo priemonių, tokių kaip hotmail ar gmail. Šie įrankiai neskirti masiškiems laiškų siuntimams. Rekomenduojame naudoti labiau elektroninio pašto rinkodarai tinkamus įrankius: Mailchimp, MDirector, Mailrelay…. dauguma jų nemokami (atsižvelgiant į maksimalų prenumeratorių skaičių) ir paprasti naudoti. Efektyvūs ir patikimi įrankiai.
Laikykitės šių patarimų ir jūsų šansai tik didės pasiekti tikslinės auditorijos gautųjų laškų dėžutę.