Share This Article
Išsiaiškinkime pagrindinius socialinių tinklų naudojimo internetinei parduotuvei principus ir sužinokime, ko reikia, norint sukurti socialinės žiniasklaidos planą.
Socialiniai tinklai – viena didžiausių kiekvienos kompanijos „vitrinų“, ypač tų, kurios parduoda prekes klientams. Iš tikrųjų, tai pagrindinis būdas verslui pranešti apie save tikslinei auditorijai ir publikai apskritai. Kaip sakoma, „jei jūsų nėra socialinėje žiniasklaidoje, jūs neegzistuojate“. Taigi, jei nusprendėte padidinti savo verslo dalyvavimą socialinėje žiniasklaidoje, turime keletą patarimų, kaip tai sėkmingai padaryti.
Sukurkite socialinės žiniasklaidos rinkodaros planą
Prieš pradedant dirbti prie savo verslo socialinės žiniasklaidos, reikėtų sudėlioti veiksmų plano pagrindus ir išsiaiškinti, kaip valdyti įvairias socialinės žiniasklaidos platformas.
- Nusistatykite tikslą (arba tikslus): ką norite pasiekti dėl savo įmonės per darbą, kurį skirsite socialinei žiniasklaidai? Paprastai pagrindinis tikslas turėtų būti išplėsti klientų ratą ir taip padidinti pardavimus. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad socialiniai tinklai nėra ideali išeitis, siekiant skubiai padidinti pardavimus, o šių tikslų galima pasiekti per vidutinį ar ilgesnį laiką. Kalbant apie socialinę žiniasklaidą, pagrindinis uždavinys yra pranešti apie save tikslinei auditorijai. Tačiau, net jei jūsų tikslas yra palikti žymę, prireiks išmatuojamo rodiklio (pvz.: 20 % didesnis apsilankymų skaičius jūsų interneto svetainėje per socialinius tinklus).
- Nustatykite ir išanalizuokite savo verslo tikslinę rinką internete. Šis žingsnis yra itin svarbus sprendžiant, kaip elgsitės socialinėje žiniasklaidoje. Sudarykite sąrašą su aiškiai apibrėžtais socialiniais – kultūriniais apibūdinimais ir savybėmis, pavyzdžiui, perkamąja galia, amžiaus ribomis, lytimi ir gyvenamąja vieta. Visa tai padės jums nuspręsti, kurie socialiniai tinklai bus labiausiai naudingi jūsų verslui, taip pat paros laiką, kada geriausia daryti naujus įrašus, tinkamą bendravimo su auditorija toną ir kokie įrašai sulauktų daugiausia dėmesio ir grįžtamojo ryšio.
- Ištirkite konkurenciją savo sektoriuje. Turėkite galvoje, kad greičiausiai dauguma jūsų konkurentų jau ilgą laiką naudoja socialinę žiniasklaidą, ir kad sektorius, kuriame kuriate verslą, socialiniuose tinkluose vystėsi ir atsiskleidė tam tikru būdu. Pavyzdžiui, mados industrija smarkiai dalyvauja socialiniuose tinkluose, sulaukia daug konkurencijos, o šioje veikloje yra daug specifinių dalykų. Bet kuriuo atveju, verta ištirti, kuria kryptimi veikia konkretus sektorius: kokie įrašai skelbiami, kokios kampanijos vyksta, kokios socialinės žiniasklaidos priemonės naudojamos. Taip pat verta stebėti, kaip vyksta konkurencija: dėl ko sekėjai susidomi ir sąveikauja su prekės ženklu, kokių specialių priemonių imasi šis prekės ženklas (konkursai, išskirtiniai pasiūlymai, ir pan.). Tai geras būdas suprasti, kas yra veiksminga, o kas ne, ir išsiaiškinti, ko klientai tikisi iš tokių kaip jūsų prekės ženklų. Tai žinodami, galite bandyti ir šiek tiek pažeisti taisykles ir išbandyti ką nors naujo.
- Kad pasiektumėte suplanuotą tikslą (-us) sukurkite teisingą strategiją. Atlikę pirmuosius tris žingsnius jau būsite tam pasiruošę ir turėsite pagrindines idėjas, su kuriomis galėsite konstruoti savo verslo socialinės žiniasklaidos strategiją.
- Stebėkite ir nagrinėkite rezultatus. Labai svarbu nuolat analizuoti gaunamus rezultatus. Jie parodys, ar strategija, kurios laikotės, yra veiksminga, ar kai kuriuos dalykus reikia galvoti iš naujo.
Kokie socialiniai tinklai labiausiai tinka jūsų internetiniam verslui?
Labai svarbu išsiaiškinti, kokie socialiniai tinklai yra naudingiausi jūsų internetinei parduotuvei, nes tuomet galėsite sutelkti savo pastangas ir nešvaistyti laiko ir pastangų socialiniuose tinkluose, kurie nepadeda jums bendrauti su tiksline rinka.
Jei, pavyzdžiui, turite internetinę parduotuvę, kurioje prekiaujama kosmetika ar stiliaus prekėmis, svarbiausias tinklas yra „Instagram“. Čia galėsite paskelbti savo gaminių nuotraukas kartu su nuorodomis, kurias paspaudę susidomėję sekėjai bus nukreipti į apsipirkimo puslapį.
„Facebook“ – socialinis tinklas, turintis daugiausia vartotojų pasaulyje.
Naudojant „Facebook“ gera mintis – paskelbti vieną įrašą per dieną, kad jūsų sekėjai apie jus nepamirštų, ir kad jiems būtų paprasta kasdien su jumis bendrauti. Persistengti ir kiekvieną dieną skelbti daug įrašų arba šnekėti tik apie savo verslą – ne tokia gera mintis. Geriausias pasirinkimas – kartais paskelbti keletą naujienų ar informacijos apie aptariamą industriją, kad savo sekėjams suteiktumėte daugiau vertės. Pavyzdžiui, mados industrijoje, galėtumėte skelbti informaciją apie naujausias mados tendencijas.
Kitas būdas surinkti daugiau sekėjų ir pritraukti lojalių klientų – rengti konkursus ar prizų traukimus.
Facebook reklama :Kaip pradėti – Facebook“ reklamos vadovas (I dalis)
„Twitter“ – labai naudngas socialinis tinklas klientų aptarnavimo srityje, nes su klientais galima bendrauti realiu laiku. Žinoma, reikia nepamiršti, kad naudojant „Twitter“ reikia daug atsidavimo ir laiko, kad jūsų tikslinė rinka užmegztų realų ryšį su jūsų verslu. Jei naudojate šį tinklą klientų aptarnavimui, turėsite užtikrinti, kad galite pasiūlyti skubius problemų sprendimo būdus, nes priešingu atveju gali nukentėti jūsų įvaizdis.
Didelis šio socialinio tinklo privalumas – tai, kad stebint savo verslo pavadinimą ir pagrindinius industrijos raktažodžius galima sužinoti, ką žmonės mano apie jūsų verslą ir apskritai. Atitinkamai, žinosite savo rinkos poreikius ir galėsite sekti, ką veikia konkurentai.
Socialinis tinklas Twitter įmonėms: patarimai, kaip padidinti savo e. verslo pelną?
Instagram – geriausias socialinis tinklas, jei jūsų įmonės tikslinė auditorija yra jauno amžiaus, arba svarbi jūsų gaminių savybė yra išvaizda. Nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuos skelbiate šiame socialiniame tinkle, jūsų prekės gali būti puikiai atskleistos vaizdo prasme. Todėl, naudojantis šiuo socialiniu tinklu reikia skirti daug dėmesio estetikai, nes pagrindinis dėmesio objektas yra skelbiamos nuotraukos. Geriausias pasirinkimas – skelbti pačių darytas savo gaminių nuotraukas, atidžiai įvertinant kompoziciją, kad gaminys būtų atvaizduojamas iš geriausios pusės. Vaizdų tipas, šiame socialiniame tinkle susilaukiantis itin daug dėmesio – fotoreklama arba „mock up“. Štai keli pavyzdžiai, paskelbti „Shopify“ „Instagram“ paskyroje:
Tai pat gera mintis yra „Instagram“ tinkle rengti prizų traukimus ar konkursus, nes tai padidins jūsų sekėjų lojalumą prekės ženklui ir atkreips galimų būsimų klientų dėmesį.
Kita „Instagram“ funkcija, kuri gali būti labai naudinga – „Instagram Stories“. Ja naudodamiesi galite skelbti išskirtinį turinį, kuris suteiks papildomos vertės jūsų klientams ir galimai padidins jų skaičių. Pavyzdžiui, galite paskelbti apie specialų pasiūlymą, galiojantį 24 valandas. Tokiu būdu parodysite, kad nuolat atnaujinate savo „Instagram“ profilį ir esate arti savo klientų. Tai puikus įrankis susisiekti su savo klientais ir padidinti jų pasitikėjimą.
Socialinis tinklas Instagram verslui, vizualiausias interneto tinklas jūsų e -komercijai
Taip pat kaip ir „Instagram“, „Pinterest“ principas – dalijimasis nuotraukomis (jūsų gaminių). Skelbkite nuotraukas kartu su nuorodomis, nukreipiančiomis vartotojus į jūsų interneto puslapį, skirtą tam gaminiui, ir kuriame žmonės gali jį įsigyti. Klientai tikrai įvertins tai, kaip greitai galima įsigyti gaminį, ir tai užtikrins jums pardavimus.
„Pinterest“ socialinis tinklas verslui. Kaip tinkamai jį išnaudoti?
Google +
Iš penkių aptariamų tinklų, „Google +“ yra rečiausiai naudojamas, bet jį svarbu įtraukti, nes šis tinklas daro įtaką jūsų pozicijai „Google“ paieškos rezultatuose.
Turėdami šią informaciją, jau žinote, ko prireiks norint pradėti jūsų verslo buvimą socialinėje žiniasklaidoje. Svarbu yra būti kūrybingais ir pastabiais, kad galėtumėte išskirti save iš konkurentų, pasiekti daugiau žmonių, turėti daugiau sekėjų, ir bendrauti su jais taip, kad užsitarnautumėte jų lojalumą.
Patarimai, kaip optimizuoti savo e. verslo profilį socialiniame tinkle Google Plus