Share This Article
Šiame „MailChimp“ vadove išsiaiškinsime, kaip nustatyti pagrindinius kampanijos parametrus, taip pat kaip analizuoti svarbius duomenis.
„MailChimp“ – puikus įrankis, padedantis valdyti pagrindinius el. pašto rinkodaros veiksmus: kurti elektroninius bukletus, siųsti daug laiškų vienu metu bei analizuoti našumą.
Šiame įvadiniame įraše sužinosite, kaip nustatyti pagrindinius kampanijų parametrus su „MailChimp“, tai pat apie duomenis, kuriuos jums reikės peržvelgti analizuojant, kaip efektyviai šios kampanijos veikia.
El. laiškų maketavimas su „MailChimp“
Pirmasis dalykas, kurį reikia aptarti, yra tai, kad su MailChimp savo naujienlaiškius galime modeliuoti trimis būdais: rankiniu, automatiškai arba naudojant iš anksto sukurtą šabloną. Pažvelkime į skirtumus:
- Rankiniu būdu: dizainas sukuriamas su „Photoshop“. Šį dizainą reikia pritaikyti HTML kodui, kad įvairios pašto programos galėtų perskaityti turinį.
- Automatiškai: naudojant šablonus, kuriuos „MailChimp“ siūlo naujienlaiškių maketams. Jei neturite labai daug žinių apie dizainą ir HTML, rekomenduojame savo el. pašto rinkodaros strategijai naudoti šį būdą.
- Naudojant iš anksto sukurtą šabloną: per tokias svetaines ir platformas, kaip „ThemeForest“ galime rasti daugybę iš anksto sukurtų, „MailChimp“ pritaikytų šablonų.
Su „MailChimp“ galime kurti visiškai savo reikmėms pritaikytus šablonus, taip pat naudoti įvairius elementus: nuotraukas, tekstus, nuorodas į socalinius tinklus, vaizdo įrašus ir GIF failus. Šiuos šablonus taip pat galima puikiai pritaikyti įvairiems mobiliesiems įrenginiams – nereikės jaudintis dėl nereagavimo, nes jie jau pritaikyti šiam tikslui.
Naujienlaiškio maketavimo veiksmai per „MailChimp“ yra šie:
1. Pasirinkite kampanijos, kurią siųsite, rūšį
Yra keturios kampanijų rūšys, tačiau dėl konkrečių savybių ir prognozuojamų rezultatų mus labiausiai domina dvi iš jų:
- Įprasta kampanija: „MailChimp“ įrankiais sukurta kampanija HTML pagrindu.
- A/B bandymo kampanija: naudodami šią kampanijos rūšį, siųsime labai panašius el. laiškus, tačiau juose pakeisime kai kurias detales (pavyzdžiui, mygtuko arba CTA spalvą, ar nurodysime prekės kainą, ar ne). Pagrindinė idėja – vienu metu pakeisti tik vieną elementą, kad galėtume objektyviai įvertinti, kuris dizaino variantas pasiekia geriausių rezultatų. Kartais el. pašto kampanijos rezultatai gali smarkiai priklausyti nuo tokių smulkmenų, kaip, pavyzdžiui, kurioje pusėje yra CTA.
2. Pasirinkite gavėjų sąrašą
Svarbu tinkamai užpildyti visus laukelius, ir tada gauti gerą pranešimą apie kampaniją. Pirmiausia pasirinkite sąrašą, kad nurodytumėte, kam siųsti naujienlaiškį. Šį sąrašą galima filtruoti įvairiais būdais.
3. Užpildykite pagrindinę informaciją „MailChimp“ kampanijai
Tada labai svarbu užpildyti keturis langelius, kuriuos matome paveikslėlyje. Svarbiausi iš jų:
- El. laiško tema: straipsnyje apie veiksmingų el. laiškų kūrimą, aptarėme pagrindinius dalykus pasirenkant geriausią temos pavadinimą.
- Siuntėjo pavadinimas: jūsų siunčiamų el. laiškų siuntėjo tapatybė turi būti tikra. Šią ir kitą naudingą informaciją taip pat galite rasti mūsų straipsnyje su patarimais, kaip padaryti, kad jūsų el. laiškai pasiektų gavėjų, kuriems jie skirti, dėžutes.
4. Pasirinkite el. laiško šablono stilių
Nors jį vėliau galima pakeisti be jokių problemų, svarbu pasirinkti standartinį šabloną, kurį galėtume pritaikyti savo poreikiams. Pilki langeliai – antraštės arba paveikslėliai, o linijos atitinka tekstą.
5. El. laiško maketas su „MailChimp“
Šis įrankis leidžia peržiūrėti naujienlaiškius taip, tarsi būtumėte jų gavėjai. Be to, galime atlikti bandomąjį norimų el. laiškų siuntimą ir prieš išsiųsdami peržiūrėti, kaip jie atrodys. Atkreiptinas dėmesys, kad viršutinėje antraštėje yra nurodytos dvi frazės: reikės pakeisti esančią kairėje („(„Use this area to offer a short preview of your email’s content“) nurodant frazę, apibendrinančią jūsų laiško turinį, o dešinėje esančią frazę („View this email in your browser“) taip pat reikėtų pakeisti ir išversti į atitinkamą kalbą (jei jūsų laiškas parašytas ne anglų kalba).
Redagavimas ir maketavimas labai paprastas – tereikia iš dešinės pusės nutempti modulius į vietą, kurioje norite juos rodyti. Pridėjus juos į el. laišką, galėsite juos redaguoti, ištrinti arba kopijuoti. Kiekvienas modulis suteikia jums skirtingų galimybių, tačiau visi jie yra labai intuityvus, todėl neturėtų būti sunku įprasti naudotis šia dizaino sistema.
6. Baigti ir siųsti
Artėjame prie paskutinio šio „MailChimp“ vadovo veiksmo. El. laišką galite siųsti bet kuriuo metu, kai baigėte maketavimą, ar nustatyti dieną ir laiką, kada šis laiškas bus išsiųstas. Patartina prieš siunčiant atlikti bandomąjį siuntimą. Nepamirškite, kad jei nuspręsti laišką siųsti vėliau, galėsite prieš išsiųsdami jį bet kuriuo metu redaguoti.
7. El. laiškų našumo analizė su „MailChimp“
Skyriuje „Reports“ galėsite įvertinti keletą rodiklių, padėsiančių jums optimizuoti būsimas kampanijas, kai jau geriau pažinosite savo gavėjus.
Galite peržiūrėti, kaip dažnai buvo atidarytas išsiųstas el. laiškas, kada vartotojai jį atvėrė, kiek kartų kiekvienas vartotojas šį laišką atidarė, naujienlaiškio dalis, ant kurių vartotojas paspaudė, ir pan.
Toliau nurodyti keli svarbiausi rodikliai, kuriuos reikėtų įvertinti:
- Prenumeratos atsisakymas: žmonių, kurie atsisakė jūsų naujienlaiškio prenumeratos po to, kai išsiuntėte jiems laišką. Jei daug žmonių atsisako laiškų prenumeratos, reikėtų pagalvoti, ar tinkamai siunčiate laiškus. Galbūt turinys buvo neįdomus, arba duomenų bazė, kuriai siuntėte, nebuvo gerai segmentuota.
- Grąžinimas: įvyksta, kai el. laiško nepavyksta pristatyti el. pašto adresu. Taip atsitinka dėl to, kad el. pašto daresas yra neveikiantis, arba siuntimo metu įvyksta klaida.
- Atidarymų skaičius: rodo procentų ir gavėjų skaičių, kurie atidarė mūsų laišką. Šioje vietoje svarbų vaidmenį atlieka patraukli el. laiško temos eilutė.
- Paspaudimai: parodo, kuri žmonių dalis iš visų naujienlaiškių gavėjų paspaudė ant mūsų pridėtų nuorodų.
- „Heat maps“: naudojami analizuojant, kuriose vietose gavėjai spaudė ant jūsų naujienlaiškio, kokios yra jo „karštosios zonos“.
- „Google Analytics“: „MailChimp“ galima susieti su „Google Analytics“ ir analizuoti kampanijas, taip pat sekti konversijas, pasiekiamas atliekant el. laiškų rinkodaros veiksmus.
Tikimės, kad šis trumpas „MailChimp“ vadovas padės jums žengti pirmuosius žingsnius į el. pašto rinkodaros pasaulį. Pagrindinis mūsų patarimas – pradėkite praktikuotis ir visada analizuokite gautus rezultatus.