Share This Article
Raskite geriausius elektroninės prekybos KPI rodiklius, kurie leis įvertinti jūsų elektroninės parduotuvės veiklą. Gaukite visą informaciją ir priimkite tinkamiausius sprendimus.
Pradėjus naudotis Google Analytics įrankiu ir įsteigus internetinę parduotuvę, turite žinoti kur ir kokių duomenų ieškoti, kad galėtumėte nustatyti ar jūsų elektroninės prekybos parduotuvė neša pelną (elektroninės prekybos KPI rodikliai). Norėdami priimti tinkamiausius sprendimus turite išanalizuoti konkrečius duomenis, kurie leis jums nuspręsti, ar ėmėtės tinkamų veiksmų, ar reikėtų keisti planą.
Šiame straipsnyje aptarsime KPI pagrindinius veiklos rodiklius (angl. Key Performance Indicators), kurių stebėjimas ir valdymas leis padidinti jūsų internetinės parduotuvės pelną.
1. Bendrasis parduotuvės srautas
Kiekvieno internetinės parduotuvės valdytojo kasdienė užduotis yra žinoti savo svetainės sesijų ir lankytojų skaičių. Kad ir kokia naudinga ir optimizuota yra jūsų svetainė, jei ji nepasižymi lankytojų srautu, negalėsite džiaugtis ir pardavimais.
Skirtingi bendrojo srauto rodikliai gali suteikti papildomos informacijos. Pavyzdžiui, galime matyti lankytojų srautus pagal valstybę, palyginti naujų lankytojų srautus su tais, kurie jau buvo lankęsi jūsų parduotuvėje. Tokiu būdu galėsite stebėti, kuriose valstybėse jums trūksta žinomumo, ir ar lankytojai sugrįžta į jūsų parduotuvę.
2. Skirtingų produktų puslapių lankytojų srautas
Turite išsiaiškinti, kurių produktų puslapiai yra lankomiausi. Tai padės jums išsiaiškinti, kurie puslapiai yra įdomiausi jūsų vartotojams ir ar jūsų produktai yra pakankamai patrauklūs. Turime įspėti – rezultatai gali jus nustebinti! Kartais žmonės domisi tais, produktais, iš kurių to visai nesitikėjote.
Gali nutikti ir atvirkščiai: puikūs produktai, iš kurių buvo daug tikėtasi, nepritraukia daug lankytojų. Naudojantis Analytics įrankiu galite suplanuoti įvairias svetainės navigacijos strategijas, pakeisti produktų pozicionavimą reklamjuostėse ar meniu, ar pradėti tikslinei auditorijai skirtą reklaminę tam tikro produkto kampaniją.
3. Konversijos rodiklis
Konversijos rodiklį galima laikyti vienu svarbiausių matavimo vienetų. Šis rodiklis parodo procentinį santykį tarp vartotojų, kurie atliko norimą veiksmą (konversiją) ir vartotojų, kurie apsilankė jūsų svetainėje. Pavyzdžiui, jei jūsų svetainėje apsilankė 100 žmonių, o vienas iš jų nusipirko jūsų prekes, galima teigti, kad jūsų elektroninės svetainės konversijos rodiklis yra 1%.
Elektroninėje prekyboje konversiją dažniausiai atstoja prekės įsigijimas (ai yra veiksmas, kurio tikitės iš lankytojų). Tačiau konversijos tikslus užsibrėžia svetainės valdytojas, todėl kiekvieno tikslas gali skirtis ir apimti apsipirkimą parduotuvėje, elektroninių knygų parsisiuntimą, ar asmeninių duomenų pateikimo. Jei matote, kad konversijos rodiklis yra žemas, reikia imtis atitinkamų veiksmų.
Apie konversijos rodiklį daugiau galime sužinoti iš tam tikrų segmentų. Pavyzdžiui, rodiklius galima segmentuoti pagal įsigijimo būdus. Taip sužinosite, kurios reklaminės priemonės ar kampanijos veikia geriausiai. Pavyzdžiui, galėsite palyginti ar geriausią konversijos rodiklį turintys lankytojai užsuka į jūsų svetainę per Instagram paskyrą. Turėdami tokius duomenis galėsite investuoti daugiau lėšų į geriausiai veikiančias reklamines kampanijas ar taikyti kampanijas, kurios veikia geriausiai.
4. Paskutinių naršytų puslapių ir nebaigtų apsipirkimų rodikliai
Šios priemonės padės jums išsiaiškinti, kurioje apsipirkimo stadijoje, jūsų svetainės lankytojus ištinka stagnacija. Paskutiniai naršyti puslapiai parodo jūsų internetinės svetainės puslapį, kuriame jūsų lankytojas užbaigė savo naršymo sesiją. Nebaigtų apsipirkimų rodiklis parodo, kiek procentų lankytojų nebaigė apsipirkimo po to, kai į krepšelį buvo įdėtos prekės. Tai lemia daugelis priežasčių, kurias išsiaiškinę galėsite optimizuoti pardavimus. Gali būti, kad lankytojas palieka jūsų svetainę dėl to, kad suteikiate per daug informacijos (kai kurios svetainės apsipirkti norinčių lankytojų prašo net asmens tapatybės kortelės numerio); taikote pirkėjui nepriimtinus atsiskaitymo metodus; staiga pakitusių kainų, kurios neatitinka nurodomų prekės puslapyje; neveikiančio navigacinio mygtuko, dėl kurio pirkėjai negali patekti į kitą svetainės puslapį.
Kontroliuodami šias aplinkybes galėsite nustatyti gerintinus veiksnius, išvengti elementų, kurie nutraukia ar sustabdo pirkimo procesą, padidinti pardavimus.
5. Vidutinė sesijos trukmė, puslapio peržiūrų skaičius per sesiją ir atsitiktinių lankytojų procentinė dalis
Šie KPI rodikliai nurodo lankytojų srauto kokybę. Kuo daugiau laiko praleidžiama naršant po skirtingus puslapius ir apsistojant ties vienu puslapiu, tuo labiau potencialūs pirkėjai yra susidomėję svetainėje pateikiama informacija.
Atsitiktinių lankytojų procentinė dalis – tai procentas lankytojų, kurie užsuka į svetainę, tačiau ją tučtuojau. Dažniausiai lankytojas svetainėje nenaršo dėl to, kad joje nerado ko tikėjosi. Taigi jei pastebėjote, kad kurio nors iš jūsų svetainės puslapių atmetimo rodikliai yra ganėtinai aukšti, apsvarstykite ar puslapio dizainas yra tinkamas ir aiškiai pateikite informaciją, ir galiausiai, ar toks lankytojų srautas yra adekvatus.
Be šių visų elektroninės prekybos KPI rodiklių jums taip pat reikės atsižvelgti į įprastus verslo ar parduotuvės rodiklius. Turime omenyje tokius rodiklius kaip bendrosios išlaidos, vidutinė užsakymo suma, grynasis pelnas… Visus šiuos rodiklius galima atvaizduoti Google Analytics, tačiau siekiant įvertint elektroninę prekybas naudojantis Google įrankiu reikalingas stebėjimo kodas.
Kiekvieno žiniatinklio valdytojo pirmenybinė užduotis – peržiūrėti pagrindinius internetinės svetainės KPI rodiklius. Juk žiniatinklį analizuojančios programos suteikia duomenis leidžiančius priimti geriausius verslo sprendimus. Mokėjimas šiais duomenimis naudotis gali nulemti jūsų elektroninės parduotuvės sėkmę.