Share This Article
Sužinokite daugiau apie įvairių rūšių nuorodas ir parametrus, kuriant išorines nuorodas. Išmokite nustatyti, kurios rūšies nuorodos labiausiai tinka jūsų verslui.
Ankstesniame straipsnyje rašėme apie išorinės nuorodos sąvoką ir kodėl tai svarbu jūsų interneto parduotuvės pozicijai. Šiame straipsnyje detaliau išsiaiškinsime apie kitos rūšies nuorodas ir metrikas, kad jūsų laikas ir investicijos atsipirktų.
Nuorodų rūšys: „dofollow” ir „nofollow” nuorodos
Pirmiausia, kad suprastumėte, kuo skiriasi nuorodos, išsiaiškinkime, kas yra „dofollow” ir „nofollow” nuorodos.
Pagal numatytus nustatymus, nuoroda yra tiesioginis ryšys tarp dviejų interneto puslapių ir domeno. Taip pat tai – būdas rekomenduoti domeną ar interneto puslapį, į kurį yra nukreipiamas, o paieškos sistema interpretuoja jį ir patvirtina, atsižvelgiant į domeno ar interneto puslapio reputaciją. Šios rūšies nuorodos vadinamos „dofollow”, ir jos lieka numatytosiomis nuorodomis. Terminas „dofollow” vartojamas kitų nuorodų „nofollow” išskyrimui.
Be to, yra atvejų, kuomet lankytojų srauto ir publikuotų nuorodų interneto svetainėse skaičius yra išties didelis, o interneto svetainių kūrėjai negali jo suvaldyti, todėl apsisaugojimui jie naudoja „nofollow” žymas. Trumpai tariant, galime teigti, kad šis nustatymas leidžia nuorodai išlikti aktyviai, bet blokuoja reputacijos perdavimus ir nustoja veikti, kaip nuorodos rekomendacija ar tvirtinti nukreiptą interneto puslapį. Nors tai ir išorinės nuorodos kūrimas, galime teigti, kad laikomasis atstumo nuo galutinio domeno.
Be to, ieškodami nuorodų, kurios vestų į jūsų interneto svetainę, turėtumėte apsvarstyti, kad esama įvairių rūšių nuorodų, kurios suteiks daugiau reputacijos ir autoritetingumo jūsų interneto svetainei. Taip pat, nors Google oficialiai tai neigia, tai padės jūsų interneto svetainės pozicijai. Bet kuriuo atveju, geriausia bandyti pasiekti natūralų ryšį tarp nuorodų, kur kiekybiniai skirtumai tarp vienos rūšies nuorodų ir kitos nebūtų sukurti dirbtinai arba bent tokiais laikomi.
Išskirti vienos rūšies nuorodas nuo kitos turite patikrinti interneto puslapio, į kurį yra nukreipiamas, kodą. Jei turinyje rasite žymą rel=„nofollow”, tai nuroda yra „nofollow” rūšies. Jei tokia žyma nerasta, vadinasi tai – „dofollow” nuoroda.
Metrikos: kaip sužinoti, ar domenas tinkamas ar ne?
Įsidėmėjus nuorodos apibrėžimą, turbūt supratote, kad ne vienodai yra gauti nuorodą iš domeno, kuris autoritetingas ir su gera reputacija ir iš tokio tinklaraščio, kuris sulaukia, galbūt, dviejų skaitytojų per metus. Visada svarbu sulaukti atsiliepimų iš kokybiškų interneto puslapių. Bet, kaip suprasti ar domenas kokybiškas ar ne? Esti įvairių metrikų, kuriuos įvertina autoritetą, reputaciją ir kitus faktorius, pagal kuriuos, galime suprasti, ar patikima įkelti nuorodą į savo interneto parduotuvės svetainę iš to domeno ar ne. Žemiau pateiksime svarbiausius faktorius:
Domeno autoritetingumas (DA) ir Puslapio autoritetingumas (PA)
Domeno ar interneto puslapio autoritetingumo rodikliai yra nuo 1 iki 100, atsižvelgiant į tam tikru aspektus, pavyzdžiui, į nukreiptų nuorodų į domeną skaičių, į šių nuorodų kokybę, į interneto puslapio gyvavimo trukmę, į optimizavimo būdą ir t.t.
Šiems rodikliams nustatyti tinka Moz įrankis. Nors yra ir daugiau įrankių šiems rodikliams, tačiau geriausią rasite oficialiame Moz.com interneto puslapyje ir naudositės „Open Site Explorer” įrankiu.
Kuo aukštesnis domeno ar interneto puslapio DA ir PA, kuriame norime įkelti nuorodą, tuo geriau interneto parduotuvės pozicijai paieškos sistemoje.
Citavimo srautas (CF), Patikimumo srautas (TF) ir Temos patikimumo srautas
Šios metrikos priklauso Majestic SEO kompanijai. Citavimo srautas vertinamas nuo 1 iki 100 ir yra naudojamas kiekybiškai įvertinti tam tikrą URL, atsižvelgiant į nuvestų nuorodų skaičių į jį.
Be to, patikimumo srautas įvertina URL kokybę, atsižvelgiant į domeno autoritetingumą ir įtaką, į kurį nukreipta nuoroda. Kaip ir citavimo srautas, taip ir šis parametras įvertinamas skaitine išraiška nuo 1 iki 100.
Galiausiai, temos patikimumo srauto rodiklis įvertina domeną ar interneto puslapį skirtinguose sektoriuose. Šių parametrų įrankis – Majestic padalina visas interneto svetaines į 800 kategorijų. Be to, žinant, kurios kategorijos geresnės, temos patikimumo srautas geba jums pateikti, kaip domenas ar interneto puslapis yra susijęs su skirtingomis temomis ir sektoriais, į kurį nekreipiamas.
Atsižvelgiant į šiuos Majesti parametrus, suvoksite kiekybinių ir kokybiškų tam tikros interneto svetainės ar puslapio nuorodų svarbą. Be to, galite toliau patikrinti ir apibrėžti ar domeno nuorodos yra susijusios su sektoriumi, o bendravimo temos yra įdomios.
Dabar, kai sužinojote apie interneto nuorodų rūšis ir supratote, kaip rasti tas, kurios tikrai įdomios ir naudingos jūsų internetinei parduotuvei, galite pradėti galvoti apie nuorodų iš kitų domenų įvedimą į jūsų interneto puslapį būdus. Geriausias metodas yra sukurti puikų turinį, kuriuo norėtų dalintis kiti, tuomet jums nebereiks daryti nieko. Tačiau, esama ir kitų technikų, kurių išmokysime kituose straipsniuose.