Share This Article
Szeretnél többet megtudni arról, hogyan hozz létre online üzletet Facebook-on? Itt, a sikerhez minden szükséges javaslatot és követelményt megtalálsz.
Manapság, a Facebook-nak, több mint 1,600 millió felhasználója van. Nagyrészük nagyon aktív az oldalon. Csupán belépni a site-ra mindennapi rutin az emberiség számára. Nem csupán barátaik, családtagjaik általi tartalmakat “fogyasztják”, de válallatokét is. Hirdetéseiket követik, akik befolyásolják speciális reklámok által a őket.
Párhuzamosan a közösségi hálózat növekedésével, egy megállíthatatlan növekedés tapasztalható az Internetes értékesítést illetően. Valójában, a Statisztikai portálok adatai szerint, globális szintű, online kereskedelmi tranzakciot állapíthatunk meg, 2,000 billio dollár értékben. Ezt fejben tartva, a Facebook úgy döntött, hogy továbblép és lehetőséget kínál vállalatoknak direkt, közösségi hálózaton keresztüli értékesítésre.
Egy online üzlet a Facebook-on lehetővé teszi a vállakozásoknak, hogy a megszokott rajongói oldalt kirakattá konvertálják értékesítési céllal. A felhasználók használhatják katalógusod, a termékeket, amiket kínálsz. A feltüntetett árak szerint megvásárolhatják azokat, nagyon könnyen. Érdekes, ugye?
Hogyan hozz létre Online Facebook Store-t
Üzlet létrehozása a Facebook-on nagyon egyszerű, de előszőr szükséged van egy rajongói oldalra. Van már? Készítsd egyet!
1. Előszőr a tabs menü segítségével válaszd ki a “Store” opciót.
2. Amikor kiválasztottad a “Store” opciót, a Facebook megkérdezi az eladókra vonatkozó feltételeket, röviden azon rendelkezéseket, amelyek a következőek:
- Az a tény, hogy eladásra szánt terméket szeretnél értékesíteni.
- Szállítókkal fogsz üzletelni és visszatérítésekre és kérvényekre reagálni.
- Személyes információkat kezelni.
3. Amikor ezeket elfogadtad, egy leírást kell adnod üzletedről. Maximum 200 karakter.
4. Most kezdődik az igazán izgalmas rész. Hozzáadhatod azokat a termékeket, amiket értékesíteni szeretnél üzletedben. Végtelen számú terméket feltüntethetsz, de az utolsó 1000 terméket fogja megjeleníteni.
5. Amikor végeztél az előző lépésekkel, itt az ideje, hogy minden terméknek saját oldalt hozz létre. Képet és leírást (opcionális) kell tartalmaznia, illetve az árat és URL-t, ahol a fizetést végrehajthatják. Ennek a linknek a segítségével vásárolhatják meg a terméket. Természetesen a legjobb ötlet az lenne, ha az URL közvetlenül az adott terméket tartalmazó online üzletedbe navigálná az érdeklődőt.
Az űrlap kitöltése után választhatsz, hogy szeretnéd-e kiemelni a terméket. Ne feledd 10 termék emelhető ki üzleted választékából. Ezen termékek jelennek meg a üzleted weblapjának tetején és a lista elején. Kiválaszthatod azt, amit csak szeretnél: a legjobb eladási számot teljesítő termékeket, a legjövedelmezőbbeket, vagy azokat, amelyeket legelőszőr szeretnél értékesíteni a belőlük rendelkezésre álló túl nagy raktárkészlet miatt…
6. Amikor minden terméket feltüntettél, mindegyiknek saját tab-ja lesz. Így lehet rendszerezni kategória szerint, habár a kategóriákon belül dátum szerint is rendezheted.
Ajánlások és Követelmények Online Facebook Store Létrehozására
Képek
- Egy képet érdemes használnod termékenként és csak magáról a termékről. Ajánljuk, hogy részletessen mutasd be a terméket a legattraktívabb módon, mert ez fogja megragadni az emberek figyelmét, potenciális vevőt generálva, aki érdeklődik a termék iránt.
- Továbbá ajánlatos 1024 x 1024 , vagy nagyobb felbontásó kép használata.
- A képnek a termékre kell fókuszálnia, közelről, olyan háttérrel, amiből kitűnik a termék. Az is nagyon jó ötlet, ha a terméket valós környezetben mutatjuk be.
- Nem ajánlatos szövegkörnyezet használata, például, ami rögtön a vásárlásra ösztönzi (call to action), vagy promóciós kód használata, ideiglenes információk a termék természetét illetően (például korlátozott ideig nyújtott kedvezmény a termékre).
- Bár nyílvánvalónak tűnhet, de erősen kifogásolható termékeket, amelyek tartalma sértő, offenzív, meztelenséget, erőszakot ábrázol, kerülendő.
Termékleírás
A leírásnak közvetlenül kell kapcsolódnia a termékhez és könnyen érthetődőnek kell lennie. Sőt, nagyon jó ötlet a termék egyedi jellemzőinek kiemelése, hangsúlyozása, olyan jellemzőknek, amik vonzzák az emberek figyelmét és befolyásolják a vásárlási döntést.
Mit érdemes elkerülni?
- HTML kódot a leírásban
- Telefonszámot, email címet
- Túl sok felkiáltójelet
Termékvariációk
Ha bizonyos terméknek több változata van, például egy ruha különböző színekben, ez nem probléma, mivel a Facebook különböző termékverziókat kínál fel ugyanazon honlapon. 4 különböző verziót is megjeníthetsz (pl. méret/szín).
Online Facebook Store Előnyei és Hátrányai
Bár említettünk számos Facebook-on keresztüli értékesítési előnyt, van pár amiről még nem esett szó:
- Amikor posztolsz egy képet rajongói oldaladon, bejelölheted a terméket boltodban
- Természetesen hirdetheted üzleted a Facebook-on Facebook reklámokon keresztül. Ha szeretnél sokkal több potenciális vásárlót elérni, hirdethetsz kiválasztott termékeket Facebook Ads segítségével. Helyes szegmentációval növelheted online üzleted értékesítését és weboldalad forgalmát is.
Ugyanakkor azt is érdemes megjegyezni, hogy vannak bizonyos figyelembe veendő kellemetlenségek:
- Ha nem értékesítesz az Egyesült Államokban termékeket, a Facebook nem fogja engedni a platformon keresztüli értékesítést. Ez egy hátrány a felhasználóknak, de jól kezelhető és pozitív lehet üzleted számára nagyobb forgalmat eredményezve website-odra és a leadek generálására.
- Alkoholtartalmú termékek értékesítése szintén tiltott a Facebook -on keresztül. Zuckerberg közösségi hálózata tiltja az ilyen jellegű termékeket és automatikusan eliminálja, eltávolítja a platformról ezen üzleteket.
Röviden, online üzleted integrálása Facebook platformba nagyon jó ötlet kis- és középvállalkozások számára, amelyek több csatornát keresnek értékesítésük növelése céljából.