Share This Article
Amikor az online hirdetések izgalmas világába belépünk, a hálózat összes lehetséges lehetőségeivel találkozunk. Nem újdonság, Google a király. Nem csupán azért, mert monopolizálja, kisajátítja az egész online hirdetési piacot, de sokkal több és jobb formátumokat és rendszereket kínál bármely üzletnek, hogy képesek legyenek hirdetni magukat.
Google Shopping a legkevésbé használt online kereskedelmi módszer, de egyike a leghatékonyabbaknak. Egy másik posztban elmagyarázzuk mi a Google Shopping, de ma néhány kulcstényezőről fogunk beszélni, amely megkülönbözteti kampányainkat a versenytársakétól, azzal a céllal, hogy hirdetéseink sokkal vonzóbbak legyenek több értékesítést generálva.
Mielőtt részleteznék ezeket a tippeket és trükköket a Google Shopping létrehozására vonatkozólag, fontos hangsúlyozni, hogy a Google Shopping nem ugyanaz, mint a Google AdWords. Vannak különbségek, ezért ha azt tervezzük, hogy a Shopping-ba és AdWords-be is invesztálunk, ez nem ugyanazon a módon fog történni.
Most áttekintettük néhány tippet a sikeres Google Shopping kampány létrehozására.
A piac tanulmányozása
Ha nem ismerjük a piacot, vagy az értékesítésre szánt termék teljes működését, nem fogjuk a Google Shopping kampányt sikerrel megvalósítani. Az összes szükséges információ begyűjtésére piackutatást kell végezni, ahol az összes lehetséges változót súlyozzuk.
Teljes piac tanulmányozása nem bonyolult, de időt igényel. A legfontosabb pontok az alábbiak:
- Google találatok: általános és specifikus kereséseket adj meg a termékekről, amelyeket kiszeretnél emelni a Google Shop kampány során. A találati eredmények számától függően tudni fogod, hogy az ajánlattétel azon szavakra profitabilis, vagy sem.
- Versenyképes árak: Versenytársak árairól is tájékozódnod kell. Ha azok az árak alacsonyabbak, mint a te terméked árai, akkor logikusan arra a termékre nem érdemes ajánlatot (bid) tenni a Google Shopping kampányban. A végső árakat tekintve, gyakran nem ugyanazok, mint amit kezdetben lát a vásárló, ami fellendülést hozhat a javadra.
- Hirdetők száma: a Google Shopping eredményeivel láthatod a versenytársak ajánlatait ugyanazokra a szavakra, amelyek te is szeretnél használni. Mindig azokra a termékekre fókuszálj, amelyeknek kevesebb hirdetőjük van, így nagyobb eséllyel értékesíthetsz.
- Hirdetések minősége: Végül nagyon fontos, hogy emlékezz, milyen versenytársai vannak hirdetéseidnek. Ha ezek nagy számú, közismert üzletek, akkor nagyon valószínűtlen, hogy értékesítést tudsz generálni. Ezért azt tanácsoljuk, hogy ne sajnáld az időt belefektetni ezen termékekbe.
Válaszd ki a versenyen alapuló termékeket, amelyeket értékesíteni szeretnél
A második trükk szorosan kapcsolódik az előző részhez. A verseny és a piac tanulmányozása kulcsfontosságú az adott termék szempontjából, amelynek értékesítését tervezzük Google Shopping-on keresztül, még akkor is, ha nem történnek potenciális jövőbeni értékesítések ezen termékekből. Egy jó adatokat szolgáltató csatorna a Google Shopping-ból, alapvető fontosságú lesz a jó eredmények elérése érdekében.
Alkalmazz kulcsszavakat termékeidre
Amikor végeztünk a kiválasztással, ideje, hogy a Google Shopping kampányt megfelelően optimalizáljuk, hogy a maximális lehetséges számú keresési találatok tűnjenek fel.
Előszőr meg kell határozni a legmegfelelőbb kulcsszavakat, annak érdekében, hogy a potenciális vásárlók megtalálják termékedet a Google Shopping-ban. Leíró szöveget kell hozzáadni címmel és leírással.
Ha kulcsszavakat helyezel el a címben és leírásban, terméked fel fog tűnni a keresőben. De ha igazán vonzani szeretnéd a kattintásokat és a potenciális értékesítéseket, akkor kreatívnak kell lenned úgy a szöveget illetően, mint a kép esetében.
Például összehasonlítunk két találatot a “fejhallgató vásárlása” keresésre a Google-ben:
Vessünk egy pillantást a két eredményre, mely használható. De mindezezk előtt meg kell kérdezni magadtól, miért. Mindezeket figyelembe véve tedd fel a következő kérdéseket, mielőtt megírod a címet és leírásokat:
- Ugyanolyan vonzó a termék képe, mint a leírása?
- A cím hűen tükrözi a terméket? (“Metal headset with mic”, vagy “JBL by Harman T-110 Black”)
- Vajon a leírás hasznos és érthető információkat nyújt a műszaki adatokat is illetően?
- És végül a PVP-m felveszi a versenyt a versenytársakéval?
Töltsd ki az adatállományt
Kampányodat alkotó termékekről megadott teljes és minél több információ növeli az esélyét a Google Shopping eredményeiben való találatát termékeidnek. Minimum a következő információkat meg kell adni:
- Cím
- Leírás
- Link a termékhez
- Állapot (új, használt..)
- Ár
- Elérhetőség
- Márka
- Egyedi termékazonosító, vagy GPIN
Szerezz pozitív véleményeket
Másik nagyon fontos differenciáló elem, amikor értékesítés generálása történi a termék használatát illető visszajelzések és pozitív vélemény által. Ezt nagyon fontos figyelembe venned a Google Shopping kampány esetében.
A felhasználó mindig jobban bízik azoknak a felhasználóknak a véleményében, akik már kipróbálták a terméket, mint csupán a termékinformációkban. Így tanácsos bátorítani a fogyasztókat pozitív értékelésre online üzletedet illető tapasztalataikat követően.
Adj hozzá ajánlatokat nap, vagy óra szerint
Gyakori hiba a Google Shopping kampány létrehozását illetően, amikor fut a kampány mindennap,de nem kezeljük azt. Fontos nyomon követni a felhasználók vásárlásait, különösen napi időintervallumokban, amikor vásárolnak, így beállíthatjuk a kampányban azokat a populáris, frekventált időpontokat napon belül, héten belül, amikor legnagyobb aktivitás mutatkozik.
A tanulmányok szerint a ‘legtermékenyebb’ időintervallum a vasárnap délután, különösen télen, mivel nyáron a fogyasztók elmennek otthonról. A munkanapokon ebédidőig ugyancsak csúcsidőt állapíthatunk meg.
Elemezd az eredményeket és próbálkozz újra
Mielőtt hozzákezdünk az elemzéshez, javasoljuk futtass kampányt egy hétig, hogy lásd hogyan működik a hét folyamán, így ha problémát észlelünk, azonnal tudunk reagálni és megoldani azt.
Természetesen a fentebb említettek egyike sem fog segíteni a Google Shopping kampány létrehozásában az adatok elemzése nélkül. A logika gyakran nem működik, amikor ki kell találni miért nem kapjuk azokat az eredményeket, számokat, amelyeket renéltünk. Nekünk kell elgondolkozni, megfigyelni, elemezni mindent, amit addig csináltunk és az okokat, miért hisszük azt ez nem működik, amikor van másik út is.
Ha követed tanácsainkat, nagy eséllyel leszel sikeres a Goog Shopping használatával,…. probáld ki, menni fog!