Share This Article
Ismerd meg az összes tudnivalót lépésről lépésre arról, hogyan konfiguráld a Google Shopping-ot, hogy árulhass vele dropshipping üzleteddel.
Előfordult már, hogy kerestél valamit a Google-on, és egy csomó termék jelent meg a képernyő tetején? Ez a Google Shopping, egy e-kereskedelmi eszköz, amelyet a Google vállalkozásoknak kínál, hogy a legközvetlenebb módon kerüljenek közelebb az ügyfeleikhez. Néhány az e-kereskedelmi oldalak közül már rendelkezik BigBuy dropshipping üzlettel.
A Hogyan áruljunk BigBuy termékeket a Google Shopping-on keresztül útmutatóban értékes információkat adunk meg arról, hogyan kezdhetsz árulni a Google Shopping-on. Javasoljuk, hogy tekintsd meg ezt, ha szeretnéd használni ezt a hasznos eszközt. Remekül működik, ha hatékonyan végzed a munkát és optimalizálod a kampányokat (beleértve a dropshipping üzleteket is, például a BigBuyt).
De most nézzük meg ezt lépésről lépésre! Hogyan kezdhetek el árulni a Google Shopping-on? Először is meg kell ismerned az eszközt, amelyen keresztül az eladásokat kezeled a Google Shopping-ban, ez a Google Merchant Center.
Mi az a Google Merchant Center, és hogyan működik?
A Google Merchant Center az az eszköz, amit a Google a Google Shopping kampányok létrehozásához kínál. Hozzákapcsolhatjuk az AdWords-fiókunkhoz, vagy készíthetünk elölről egy Google-fiókot. Mindenesetre észben kell tartani, hogy hitelesíteni kell a domaint a Google Webmaster eszközökkel.
Ha a Google Shoppingon árusítunk, a dropshipping üzletünkkel kapcsolatos információkat kivonja a Google Merchant Centerből. A Google Shopping az a Google platform, ahol a potenciális ügyfelek megtalálhatnak minket.
A Google Merchant Center fiók elindításához, hitelesítéséhez, és az adatfolyam (vagy például a katalógusunk) létrehozásához, néhány egyszerű lépést kell követned.
Hogyan hozhatok létre egy Google Merchant Center fiókot?
A Google Shopping-on való árusításhoz először be kell lépni, és regisztrálni a Merchant Centerbe. Ehhez egyszerűen rá kell kattintani a “Register” gombra, és megadni a kért adatokat.
- Helyesen kell megadni az országot, ahol a webáruház üzemel, és észben tartani, hogy a Google Shoppingon való árusításhoz egész Spanyolországba kell szállítanunk, ugyanis nem régió szerint adhatjuk meg.
- Az üzlet neve nem tartalmazhat reklámcélú információt, vagy bármely egyéb hozzátoldást (például: Inc., SL, TM, és hasonlók). Valami rövidet kell választani, ami képviseli a vállalkozásod nevét.
- Ha a dropshipping üzleted felnőttartalmakhoz kapcsolódó termékeket árul, fontos hogy bejelöld a megfelelő mezőt, és elolvasd a korlátozásokat, amelyeket a Google előír ezekre a tartalmakra.
- Ha a dropshipping üzleted felnőttartalmakhoz kapcsolódó termékeket árul, fontos hogy bejelöld a megfelelő mezőt, és elolvasd a korlátozásokat, amelyeket a Google előír ezekre a tartalmakra.
A “Continue” gombra való kattintáskor megjelenik a felhasználási feltételek menü, ebben az esetben a Google Merchant Center spanyol változatához. Rá kell kattintani arra, hogy elfogadjuk a felhasználási feltételeket, majd ismét a “Continue” gombra.
Hogyan hitelesíthetem a weboldalamat?
A Google Shoppingon való árusításhoz először hitelesítenünk kell a dropshipping üzletünket vagy az e-kereskedelmi weboldalt. Az első lépés a weboldal URL-címének a megadása.
Kattints a “save” lehetőségre, és az oldal megadja, hogy a doman hitelesítve van, vagy valaki már igényt támasztott rá. Ha a dropshipping üzletünk még nincs hitelesítve, hitelesítenünk kell ahhoz, hogy elkezdhessünk árulni a Google Shopping-on. Számos lehetőség van erre, így azt választhatjuk, ami a leginkább megfelel. Az általános módszer a HTML-fájlon keresztüli ellenőrzés. Ebben az esetben csak le kell töltenünk a hivatkozásról, és feltöltenünk az oldalra, ennyi az egész. Ha nem vagyunk benne biztosak, hogy hitelesítsük a domaint, megkérdezhetjük a Google-t, hogy pontosan hogyan tegyük ezt meg, különösen mivel a HTML-fájlon keresztüli hitelesítés talán nem a legmegfelelőbb módszer a saját domainünkhöz.
A dropshipping üzlet domainját más módszerekkel is hitelesíthetjük. A Google Merchant Center varázsló három lehetőséget ajánl fel:
- HTML-címkén keresztül. Ehhez tudnunk kell szerkeszteni a weboldalunk HTML-kódját. Először le kell másolni a kódot, amit a Google generál az oldalunkhoz, és bemásolni a főoldalra. Ha meg akarunk győződni róla, hogy minden helyes, újra be kell lépnünk a “website verification” menübe, és megadni a domaincímünket a “website url” szövegsorban. Ha az oldal most hitelesítve van, a korábbi hitelesítetlen (unverified) üzenet helyett most hitelesített (verified) szöveg jelenik meg egy zöld pipával.Az is nagyon fontos, hogy ne töröljük ki a kódot a hitelesítés után, ugyanis elveszítenénk a Google Merchant Center hitelesítést.
- Google Analytics. A Google Analyticsen is ellenőrizhetjük dropshipping üzletünket. Ezt egyszerű megtenni, de szerkeszőti jogosultsággal kell rendelkeznünk az Analytics-en. Az Analytics-fiókot az Admin fülről érhetjük el, az “account” oszlopon, a “properties” lehetőségre kattintva. Ott a “tracking information”, majd a “tracking code” lehetőséget kell választani.A Google Analytics követőkóddal hitelesíthető a weblap tulajdonjoga. A Google Analytics adatokhoz nem kell hozzáférni
- Google Tag Manager. Ehhez a módszerhez először meg kell győződnünk arról, hogy a weboldalunk ezt használja, és hogy rendelkezünk a szükséges adminisztratív engedélyekkel. A Google Tag menedzseren keresztül hitelesítjük a fiókot, és azt csak a “verify and claim” lehetőségre kell kattintanunk (visszatérve a Google Merchant Centerbe), hogy megerősítsük, hogy a hitelesítés helyes.
Már majdnem végeztünk.Ahhoz hogy elkezdhessünk árulni a Google Shopping-on, még mindig hátra van egy fontos lépés, a termékkatalógus feltöltése a Google Merchant Centerbe, amit adatfolyamnak nevezünk.
Mi az a Google Merchant Center adatfolyam?
Az adatfolyam egy fájl, amely egyedi információkat tartalmaz minden egyes termékről, egy termékkatalóguson belül. Hogy még tovább egyszerűsítsük, ez egy Excel táblázat, amely tartalmazza az összes adatot a dropshipping üzleted mindegyik termékéről. Ezt a táblázatot importáljuk a Google Merchant Centerbe, és ez táplálja az alkalmazásokat, amelyek információt adnak az egyes termékekről a Google Shopping-ban. Ez az adatfolyam, mint a neve is jelzi adatokkal táplálja a Google Merchant Centert.
Most, hogy már tudod mi az a Google Merchant Center adatfolyam, nézzük meg, hogyan tudjuk megfelelően elkészíteni a termékkatalógusunkat, vagy az adatfolyamot, hogy elkezdhessünk optimálisan árulni a Google Shopping-on.
Az adatfolyam elkészítése a Google Merchant Centerbe való importáláshoz
A látszat ellenére a Google Shopping nem azokból a különböző termékekből gyűjti az adatokat, amelyeket egy e-kereskedelmi oldal árusít a webáruházban, hanem azokon az adatokon keresztül, amiket a felhasználó importál a Google Merchant Center platformra. Ezért nagyon óvatosnak és aprólékosnak kell lennie az adatfolyam létrehozásakor, ugyanis ez az az információ, amit az ügyfél lát majd, és ami segít majd nekik dönteni, hogy belépjenek-e a dropshiping üzletbe, és vásároljanak-e.
A dropshipping üzlet méretétől függően Google táblázatkezelőt kell használnod, vagy létrehoznod a saját adatfolyamodat például egy .txt fájlban.
A Google két lehetőséget ajánl fel az adatfolyam feltöltésére, és az eladásra a Gogle Shopping-no. Az első a szövegen keresztüli feltöltés, egy lehetőség, amit kis raktárkészlettel rendelkező kereskedőknek és új felhasználóknak javasolnak. A táblázatkezelő programok alapvető ismeretével készíthetsz egy egyszerű fájlt a Microsoft Excelben vagy a Google táblázatkezelőben. Ha a dropshipping üzleted nagyobb, a másik megoldás az adatfolyam létrehozása egy XML-fájl feltöltésével.
Az adatfolyam elkészítése
- Lépj be a Google Merchant Centerbe, és kattints a “+ Data feed” lehetőségre egy fájl létrehozásához, amely tartalmazza a terméklistádat. Először azt kell figyelembe venned, hogy kétféle attribútum árusítható a Google Shoppingon, attribútumok testre szabott értékekkel, például “cím” (title) és “ár” (price), amelyeknél testre szabhatod az információt, és a megadott attribútumokat olyan standard értékekkel, mint az “elérhetőség” (availability) /raktáron, nincs raktáron, előrendelés/ vagy “állapot” (condition) /új, használt és felújított/, az előre meghatározott beállításokkal. Néhány attribútum ezek közül kötelező, mások viszont csak ajánlottak a dropshipping üzlet kampányok optimalizálásához és javításához.
- Miután ezzel végeztünk, elkezdhetjük a dropshipping üzlet adatok regisztrálását, hogy elkezdhessünk árulni a Google Shopping-on. Először is válaszd ki a nyelveket és az országokat, ahol árulni szeretnék a termékedet. Miután hozzárendelted a nevet az adatfolyamhoz, fel kell töltened az adatfolyamot a kívánt módszerrel. Mint korábban említettük, két módja van a dropshipping üzleted adatfolyamának feltöltésének, szövegen keresztül vagy XML-fájlból. A dropshipping üzlethez tartzó adatfolyam létrehozásához szövegből szükség van egy táblázatszerkesztő programra, ami lehet a Google vagy a Microsoft Excel. Először írd be az attribútumok neveit az első sorba, mindegyiket külön oszlopba.
- Itt az ideje, hogy az egyes termékekhez hozzárendeljük az attribútumaik értékeit, biztosítva, hogy az egyes oszlopok értékei megfeleljenek a megfelelő attribútumnak. Ha elkészültél, mentsd ezt a fájlt .cvs vagy .txt fájlként.
Ha azonban a dropshipping áruház nagy, és nagy mennyiségű terméket és információt kezelsz, akkor jobb létrehozni egy XLM feedet. Ehhez olyan szövegszerkesztő programot kell használnod, mint például a Notepage vagy a SimplePage. Fontos megjegyezni, hogy a Google elfogadja az RSS 2.0 és az Atom 1.0 kibővített verzióit is.
Ebben a Google-ről szóló hasznos cikkben információkat kaphatsz az elérhető összes különböző fajta termék adatfolyamról, valamint a specifikációikról, a használható karakterszámról, és a XLM-hez való meghatározásáról, valamint sok más nélkülözhetetlen információt, amely segít az árusítás megkezdésében a Google Shopping-on.
Hogy elkezdhess árulni egy terméket a dropshipping üzletedből a Google Shopping-on, fontos, hogy ismerd a három különböző attribútumot. Ezek a kötelező attribútumok minden termékhez, azok amelyek csak bizonyos kategóriákra nézve kötelezőek, és az ajánlott attribútumok bizonyos országokhoz.
Ha a dropshipping üzletedet prestashoppon vagy hasonló platformon keresztül hoztad létre, van egy általános megoldás a webáruház termékkatalógus feltöltésére az adatfolyamba. Az exportmudolok letöltésével a termékkatalógusból .csv-be, ami megtehető a Moussiq Free programmal, exportálhatjuk a teljes katalógust egy táblázatba. És néhány módosítással (az attribútumnevek beállításával az első sorban, vagy az attribútumértékek módosításával a szükséges karakterméretre) egyszerűbben és kényelmesebb hozhatjuk létre az adatfolyamot, mint ha előlről kezdenénk. De fontos, hogy nem szabad feltételezni a helyességüket, hanem át kell tekinteni az összes attribútumot, mert ha nem az összes információ helyes, a Google nem fogadja el az adatfolyamot, és néhány termék a dropshipping üzletünkből nem fog megjelenni a Google Shopping-on.
Az adatfolyam feltöltése a Google Merchant Centerbe
Miután létrehoztuk az adatfolyamunkat a választott módszerrel, feltölthetjük a dropshipping üzletünkbe a Google Merchant Centerből. Ehhez ki kell választatnunk, hogyan szeretnénk feltölteni az adatfolyamot, és kiválasztani egy ütemezett visszaállítást, aminek illenie kell a katalógus módosításainak gyakoriságához.
Az adatfolyam feltöltéséhez a dropshipping üzletből be kell lépnünk a beoldali menübe, és rákattintani a “data feed”, majd a “new data feed” lehetőségre. Kiválaszthatjuk a kívánt importálási típust, és a feltölteni kívánt fájlt. Most úgy tűnhet, hogy már mindennel végeztünk, de még mindig van egy fontos dolog: hogy a Google elfogadja az adatfolyamot a dropshipping üzletünkből. Ha mindent jól csináltunk, nem lesz gond, és 24-48 órán belül elkezdhetünk árusítani a Google Shopping-on.
Tudd meg, hogyan optimalizálhatod a kampányaidat, és árusíthatsz a Google Shopping-on a bejegyzésben megadott információkból, és növeld dropshipping üzleted eladásait és forgalmát.