Share This Article
Fedezd fel a legjobb KPI-ket online kereskedelmed számára, amelyek segítenek online üzleted teljesítményének megértésében. Legyél az összes információ birtokában és hozd meg a legjobb döntéseket.
Amikor telepítetted a Google Analytics alkalmazást és létrehoztad online üzleted, tudnod kell hol találod azon adatokat, amelyek segítenek online kereskedelmed nyereségességében, vagy épp ellenkezőleg, azon adatok amelyek arról tájékoztatnak mi nem működik megfelelően (online kereskedelem KPI). A jó döntések meghozatalához, a kulcs a konkrét adatok elemzése, amely segít megérteni, mely szükséges cselekvéseket kell tenned, vagy mely másik úton kell elindulnod.
Ebben a posztban, bemutatjuk a KPI, Key Performance Indikátorokat angolul és spanyolul, hogy megtudd miket kell ellenőrizni folyamatosan online üzeletd nyereségének növelése érdekében.
1. Az Üzlet Teljes Forgalma
A munkamenetek számának és a felhasználók látogatási számának megállapítása alpvető feladat minden webmaster számára. Hiába hasznos és optimalizált webhelyről van szó, ha forgalmat nem generál, nem jön létre értékesítés.
A teljes forgalmon belül különböző diemnziókat különböztetünk meg. Például a teljes forgalmat lebonthatjuk országokra, vagy összehasonlíthatjuk a teljes forgalmat az új felhasználóknak a korábban weboldalra látogatók számával. Így meégthetjük, mely országokból hiányzik a láthatóságunk és megtudhatjuk, hogy a felhasználók visszatérnek-e.
2. Az Egyes Termékoldalak Forgalma
Szükséges tudnod, mely termékek kapják a legnagyobb látogatottsági számot. Így, tudni fogod mely weboldal a legérdekesebb számukra és azt is, hogy mely termékek vonzzák leginkább a konverziót. Figyelmeztetünk arra, hogy meglepetés érhet! Nem ritka,hogy az emberek olyan termék iránt érdeklődnek, amelyről nem is gondoltad volna , hogy felkeltik a felhasználók érdeklődését.
Az ellenkezője is megtörténhet: talán van egy nagyszerű termék, aminek nagy forgalmat jósolsz a jövőben, de nem így történik, mivel nem látható a termék elég ember számára. Az Analytics segít a különböző navigációs stratégiákban, a termékelhelyezésében a promóciós banneren, vagy menün belül. Célzott kampányok elindításában a cikk hirdetése céljából.
3. Konverziós Ráta
Talán az egyik legfontosabb mérési módszer. A felhasználók azon százalékára utal, akik egy bizonyos, speciális tevékenységet (konverziót) hajtottak végre. Az összes, weboldaladat elérő felhasználók számához viszonyítja. Például, ha 100 felhasználó lépett be weboldaladra és 1 vásárolt, akkor akonverziós ráta 1%.
Az online kereskedelemben a konverzió általában a vásárlás (ez az amit szeretnénk, hogy a felhasználó tegyen oldalunkon). A webmaster a vásárlásból, online könyvek letöltéséből állapítja meg a konverziós célokat. Elküldi az adatainkat. Ha a konverzió alacsony, akkor intézkedések eszközlésére lesz szükség.
Figyelembe vehetjük az egyes szegmenseket, hogy minél többet megtudjunk a konverziós rátáról. Például, kereskedelmi csatornánként feloszthatjuk melyik kampány, vagy hirdetés mutatja a legjobb eredményeket értékesítési szempontból. Például megtudhatjuk, vajon a legjobb konverziós szám Instagram kampányon kersztül hozzánk látogató felhasználók számából adódik-e, vagy másból. Amikor tudjuk, hogy mennyit kell egy kampányba fektetnünk, hogy a legjobban működjön, akkor a következő kampánynak ezen kell alapulnia.
4. Kilépési Oldalak és Kosárelhagyási Százalék
Ezek az intézkedések alapján értheted, hogy a vásárlás mely pontján stagnál, áll a vevő. A kilépési oldalak azt jelzik, hol fejezte be a munkát a látogató. A kosár elhagyásának százalékos aránya jelzi azokat a látogatókat, akik ugyan a kosárba helyezték a terméket, de nem fejezték be a vásárlási folyamatot. Ennek sok oka lehet, így javasol az elemzése az értékesítés optimalizálása érdekében. Az is lehet, hogy a felhasználó az általad megadott túl sok információ miatt hagyja el az oldalt (vannak oldalak, amelyek ID, azaz azonosítót kérnek a vásárláshoz), mert a fizetési módszer nem győzte meg őket; hirtelen olyan költségek tünnek fel, amelyek korábban nem voltak láthatóak a termék oldalán; vagy a navigációs gomb az egyik nem működő oldalról navigálja őket a másikra.
Miután az ellenőrzés lehetővé teszi számodra, hogy észleld azokat a tényezőket, amelyek a fejlődést szolgálják, elkerülhetőek azon elemek, amik megszakítják, vagy blokkolják a vásárlási folyamatot. Így az értékesítés, eladási szám növelhető.
5. Session Átlagos Hossza, Oldalak Megnézése/Session, Visszatérési Százalék
Ez a KPI a forgalom minőségét jelzi. Minél több oldal, több látogatási idő, több potenciális vásárló, aki a domain látogatója, ezen adatokat olvashatjuk ki a segítségével.
A fellendülés százalékos arányára utal a teljes forgalom százalékában kifejezve, figyelembe véve azokat, akik elhagyták az oldalt, mielütt bármilyen interakciót hajtottak volna végre azon. Az oldalelhagyás leggyakoribb oka az, hogy nem találja a felhasználó azt, amit elvárt az oldal látogatásától. Ezért, ha azt észeleld, hogy ez az arány magas domain oldalaidon, gondold újra mindent és tervezd újra világosan, hogy mit szeretnél közvetyteni, Végül arra is rámutat, hogy a forgalom megfelel-e elvárásaidnak.
A KPI mutatók mellet online üzletedet jellemző hagyományos mutatókat is figyelembe érdemes venni. Tipikus adatokra utalunk ezzel, mint például a teljes számlázás, átlagos rendelési érték, nettó profit…Mindezeket a mutatókat a Google Analytics megmutatja. Mindezekhez egy követési kód szükséges, amely méri az online kereskedelmet Google eszközön keresztül.
Online üzleted fő KPI mutatóinak elenőrzése és felülvizsgálata prioritást kell, hogy élvezzen minden webmaster napirendjében. A webanalitika elérhetővé tesz számodra minden olyan szükséges adatot, amely a lehetséges esetekben a legjobb döntés meghozatalához szükséges. Ismerni, tudni azt, hogy hogyan kell olvasni ezeket a számokat és következtetéseket levonni belőlük, fogja jelenteni online üzleted sikerét, vagy épp kudarcát.