Share This Article
Szükséges webhelyed pozíciójának fejlesztése? Ha igen, tudni akarod mik a SEO címkék és kulcstényezők a címkék optimalizálására?
META címkék alapvetőek website-od optimalizáláshoz. Ezek a paraméterek jellemzik oldalad és közvetítik az információkat a keresők részére, így azok meg tudják jeleníteni a találataik között.
Ezért ezek nagyon fontosak. Ha webhelyed meta címkéi megfelelően vannak optimalizálva a Google, Bing vagy más keresőmotorok top találatai között jelenítik meg őket. Ezek az alap összetevői a SEO rendszernek, aminek helyesen, megfelelően kell működnie.
Melyek azok a címkék, amelyeket optimalizálni kell webhelyed SEO alkalmazásának fokozása érdekében?
Két címke típus létezik, habár nem látható a weblapról, kulcsfontosságú a megfelelő pozícionálásuk a Google keresőben: a címke címe és a leírás.
A cím címke
A cím a legfontosabb SEO címke, amit figyelembe kell venni SEO rendszerben való optimalizáláskor a weboldalon. Ez az egyike a legszignifikánsabb tényezőknek. Amit a Google figyelembe vesz, az a website tartalma, így ez alapvető, amikor pozícionálásról van szó. A cím megjelenik az ablakban, vagy a kereső tab-ban és a találatok között.
Tippek jól optimalizált címekre:
- Minden címnek minden oldaladon különbözőnek kell lennie.
- Muszáj kulcsszót magában foglalni, ami alapján optimalizálva lett a webhely, és ami már meg van határozva a keresőszó optimalizálás által. A pozícionálás ezzel akulcsszóval ér véget. Mint ahogy a cím esetében, ne feledd, muszáj különböző kulcsszavakat tartalmaznia minden oldalnak, mert ez pozicionálja feljebb a webhelyet.
- Nem haladhatja meg a 70 karaktert, ha ennél hosszabb, akkor rövidebb formában fog megjelenni.
- Természetesnek és leírónak kell lennie az oldalra vonatkozólag. Nem kell bonyolítani a dolgokat, csak egyszerűen elhelyezni a kulcsszót, mint “with footwear”, például.
- Kulcsszóval visszaélni nem szabad. Ezen okból a Google büntethet és a felhasználó bizalmát veszíti.
- Ha a márka, vagy a website nevét tartalmazza, tanácsos a végére tenni, kötőjellel, vagy függőleges vonallal elválasztani. Például, egy cím lehet: “Régi és használt könyvek. A legjobb árakon | Cervantes Bookstore “
A meta leírás
A felhasználók úgy tekintenek a SEO címkére, mint az oldal leírására, így attraktív és invitáló stílusban kell megírni, és tartalmaznia kell néhány call-to-action-t. Ez a leírás döntő. Tekintettel kell lenni az átkattintási arányra. Habár, ez nem kritikus tényező a website pozícionálásban, az tény, hogy direkt hatással van az átkattintási arányra. Viszont, teljes mértékben nincs nagy hatása az egész folyamatra.
Ez a címke nem jelenik meg látható tartalomban, de a találatok között a cím alatt igen.
Ez a SEO címke gyakran ellentmondásokat generál. Az ok, hogy néha a Google ignorálja, figyelmenkívül hagyja a meta leírást és mutat néhány találatot a webhelyeden a szövegéből, gondolva alkalmasabb lehet és jobban érdekli majd a felhasználót.
Tippek a jó meta leírás optimalizálására:
- Reális leírásnak kell lennie, amely összefoglalja azt, amivel az oldalon találkozik a felhasználó. Ha ez nem így van, negatív hatást gyakorol a rebound százalékra.
- Feltűnő leírást kell létrehozni, hogy más találatok előtt kattintsanak rá. Egy call to action ösztönzi a felhasználókat. Ez fejleszti a CTR mutatót.
- Muszáj kulcsszót, az oldalt optimalizáló kulcsszót tartalmaznia, de minidg természetes módon.
- Ez ideális esetben 150 – 155 karakter. Soha nem több 160 karakternél, különben a Google rövidíti a leírás hosszát.
- Fontos nem duplikálni meta leírást (ugyanaz,mint a cím esetében). Minden oldalon különböző címet kell használni.
Más típusú SEO címkék
A címhez és leíráshoz adódik hozzá. A fejléceket is figyelembe kell vennünk. Ezek az elemek a Google keresőben segítenek képet kapni a weboldalról, annak tartalmáról. Ráadásul, nagyon fontos, hogy struktúrált, jól megszerkeztett információt nyújtsanak.
Ha nem teljesen világos, egyértelmű mik a fejlécek, könnyen láthatod őket bármely szövegszerkesztőben. Amikor létrehozod a webhelyed és amikor megadod a szekciók címeit, vagy szekciót egy blog cikkben, meghatározhatod, hogy mi legyen a header 1, header 2, header 3 és így tovább. Az általad specializált fejléctől függ, mindig változtathatod a formátumot (header 1 nagyobb lesz mint az ezt követő).
Főcím (H1)
A H1 a legfontosabb a Google számára. Egyedinek kell lennie minden oldalon. Nem szabad, hogy össze legyél zavarodva ezzel a címmel kapcsolatosan. A címnek össze kell foglalnia a webhely tratalmát és segíteni a keresőkben a webhely pozícionálását. A H1 az első, amivel találkozik a látogató a webhelyre való belépéskor. Ezt ugyancsak optimalizálni kell kulcsszóval, de talán hosszabbnak kell lennie, mint a cím. Nem tanácsos azonosnak lennie a címmel.
Tippek jól optimalizált H1 létrehozására:
- Olyan magasan kell lennie, amilyen magasan csak lehet az oldalon
- Csak egy H1 fejlécet használj oldalanként
- Kulcsszavakat természetes módon tartalmazzon, és olyanokat, amelyeket könnyű olvasnia a látogatónak
Másodcím (H2-H6)
A H2-H6 fejléc segítséget nyújt a Google és más keresőprogramok számára az oldal tartalmának megértésében. Továbbá, ezek a fejlécek az olvasási élmény javítását is szolgálják, mivel hierarchikusan rendszerezik a tartalmat.
Ugyanakkor tartsuk szem előtt, hogy a kulcsszavakat nem szabad beerőltetni, hanem ügyelni kell azok következetességére.
Kép optimalizálás
Kiegészítve a SEO címekről említetteket, a képeket is optimalizálni kell az oldalon. Minden kép, ami a webhely része a Google által analizált, elemzett, így ezeket is figyelembe kell venned.
Képcím
Mielőtt képet töltenél fel, meg kell változtatnod a címet, így kapcsolódni fog az oldalhoz, amelybe beágyazod. Például, ha feltöltesz képet weboldaladra, ami nyakláncokat értékesít, a kép címe lehet “hosszú-ezüst-nyaklánc” Soha nem szabad képet feltöltened alapértelmezett címmel, például “DC0089”, mert ez nem add semmi hozzáadott értéket a SEO rendszer részére.
Mindig tartalmazzanak a képcímek kulcsszavakat. Minden szót kötőjellel kell elválasztani, ahogy az a példában is szerepel.
Az alternatív szöveg
Az “alt” SEO címke, vagy alternativ szöveg a képekben nagyon fontos tényező a weboldal optimalizálásához. Ezzel a szöveggel a website-n a kereső nem látja a képet. Ennek a címkének tartalmaznia kell kulcsszót, ami meghatározza a kép tartalmát és hozzájárul a pozícionáláshoz.
Hozzáadva ehhez a két paraméterhez, a kép méretét és kiterjesztését is figyelembe kell venned. Az oka ennek, a weboldalról való letöltési sebesség. Az ok, hogy befolyásolja a letöltési sebességet. Egy lassú website negatív hatással van a SEO rendszerre és a felhasználói tapasztalatokra.