Share This Article
Fedezd fel a különböző típusú linkeket és paramétereket, amelyeket figyelembe kell venni link building során. Tudd meg, hogyan határozd meg a lgjobb típusú linkeket. Az előző posztban elmagyaráztuk a link building koncepcióját és azt, hogy miért olyan fontos online üzleted pozícionálása szempontjából. Most, mélyebben taglaljuk a témát a különböző típusú linkeket illetően és a létező mutatokat figyelembe véve, mielőtt időt és energiát fektetnél a link buildingre vonatkozú törekvéseidbe.
Hivatkozástípusok: dofollow és nofollow linkek
Az első dolog, amit meg kell érteni a különböző típusú linkeket illetően az a dofollow és nofollow hivatkozások közötti különbség.
Alapértelmezésben a hivatkozás közvetlen kapcsolatot jelent két weblap, vagy domain között. Ez egy mód a weblap, vagy domain ajánlására, amelyre a hivatkozás vonatkozik. A kereső ezt úgy értelmezi, hogy a saját hírnevedet használod a cél weboldalra való eljutáshoz. Ezek a dofollow típusú hivatkozások, de alapértelmezett linkek maradnak. A “dofollow” meghatározás egyszerűen a “nofollow” antonímiája és megkülönbözteti csupán a “nofollow”-tól.
Habár sok esetben a forgalom nagysága és a linkek száma webhelyen annyira nagy, hogy a webmaster nem tudja ellenőrizni, ezért “nofollow” címkével látja el. Egyszerűen, hogy ez a paraméter engedélyezi a link működését, de blokkolja az átvitelt és megállítja a hivatkozott oldal ajánlását. Azt mondhatjuk, hogy a hivatkozás megtörténik, de távol van a cél domain-től.
Ezért, ha weboldaladra mutató, hivatkozó linket keresel, bizonyos típusú hivatkozásokat kell figyelembe venned, amely reputációt, vagy felhatalmazást ad webhelyedre. Habár a Google ellenkezőjét állítja, de még mindig segít a pozícionálásban, csak kevésbé. Mindenesetre, a legjobb, ha természetes kapcsolatot hozol létre a linkek között, ahol mennyiségi különbségek vannak az egyik linktípus között és nem mesterségesek.
A különbség a hivatkozások típusai között megállapítható a weblapod kódját tekintve. A link helyén, vagy ahová a link lesz behelyezve tartalmaz rel-“nofollow” cimkét, ez tehát nofollow. Ha nincs ez a cimke, akkor dofollow.
Fontos mérőszámok: honnan tudod, hogy egy domain jó, vagy rossz?
Határozzuk meg az account-ban lévő link definícióját. Az már érthető, hogy ez nem ugyanaz, mint egy domain-ről kapott link rengeteg hatósági engedéllyel és reputációval, mint ahogy kapunk egy linket egy fiatal, új blog-ról 1-2 olvasóval évente. Sokkal fontosabb a minőségi oldalak általi referencia. De honnan tudod, hogy egy domain jó, vagy rossz? Különböző mérőszámok, mutatók vannak a reputáció és hitelesség, érvényesség mérésére, amelyek segítenk megérteni, hogy megéri-e a szóban forgó domain-ről linket elhelyezni online üzletünk weboldala számára.
Íme néhány a legrelevánsabbak közül:
Domain Authority (DA) és Page Authority (PA)
Van egy 1 és 100 közötti pontozórendszer, bemutatva a hitelességét, relevanciáját egy specifikus domain, vagy webfelületnek. Számos tényezőt figyelembe kell venni, mint például az adott domain-ra hivatkozott linkek számát, minőségét, weboldal létrehozásának évét (rangidősség), optimalizálási módot, stb.
Ennek az index-nek a létrehozója Moz. Bár sok más eszközzel együtt használjuk ezt az indikátort, a legjobb mód a megismerésére a hiatalos Moz.com website és “Open Site Explorer” eszköz használatos.
Minél magasabb a DA, vagy PA domain egy oldalon, ahová szeretnénk a linket elhelyezni, annál pozitívabb , sikeresebb lesz online üzletünk pozícionálása.
Citation Flow (CF), Trust Flow (TF) és Topical Trust Flow
Ezek a vállalat Majectic SEO adatai. A Citation Flow 1 és 100 közötti értéket kap és számszerűsíti egy bizonyos URL befolyását az alapján, hogy hány link hivatkozik rá.
A Trust Flow az URL minőségét fejezi ki számadattal és hatással van a hivatkozott domain-re, amelyre a link mutat. A domain linkjei atok, amik hivatkoznak rá, és így tovább addig, amíg a piramis csúcsát el nem érik. Az előző paraméterek alapján 1 és 100 közötti számértékben fejezhetőek ki.
Végül, a Topical Trust Flow a domain, vagy bizonyos ágazatban tevékenykedő weboldal relevanciájának ad számértéket. A paraméter 800 kategóriára osztja a website-ot. Ezért tudja azt, hogy melyik kategóriának van több és jobb értéke. A Topical Trust Flow arra is képes, hogy megmutassa az egyes témákon, vagy ágazatokon belül, amelyekre vonatkozik, a domain, vagy oldal relevanciáját.
Ha ezeket a Majestic paramétereket figyelembe vesszük, a linkek mennyiségét és minőségét illetően képet kapsz egy adott webhelyről, vagy weblapról. Ráadásul tovább tudod finomítani és ellenőrizni a kapcsolódó domain-t azon ágazatokban, vagy beszédtémákban, amelyekben érdekelt vagy.
Most, hogy tudod miylen kapcsolat áll fenn az interneten a hivatkozások között és hogyan lehet azokat megtalálni, amelyek leginkább érdekesek számodra, hogy megszerezd az érdeklődőket online üzleted számára, elkezdheted kidolgozni a módokat, amelyekkel más domaineket kapcsolhatsz, linkelhetsz oldaladhoz. A legjobb mód, ha mások osztják online üzleted értékességét és neked semmit sem kell tenned ennek bizonyítására. Azonban, léteznek más technikák is, amelyeket másik posztban fogunk kifejteni.