Share This Article
Egy Display Kampány nagyon sok profitot hozhat dropshipping üzleted számára. Tudd meg mi ez és milyen tényezőket kell figyelembe venni létrehozásához. Változatos típusú kampányokat hozhatsz létre a Google AdWords rendszeren keresztül. Ráadásul, a hirdetések találatok közötti megjelenítéséhez az AdWords lehetővé teszi számodra kampánylétrehozását a Google Display hálózatban. Ezt nevezzük általánosságban Display Kampánynak és ezen a ponton megpróbáljuk definiálni a kulcs tényezőket, amelyeket helyesen együtt alkalmazhatunk egy kampányban.
Mi a Display Network?
Kezdjük az elején. A display hálózat több, mint két millió weblapból álló csoport, mobil és videó alkalmazások (többnyire YouTube), amelyekbe a Google képes Adwords hirdetéseidet feltüntetni. A Google adatai szerint, világszerte az internetet használók 90 százaléka elérhető ezen hálózaton keresztül, így könnyű elképzelni milyen mértékben terjeszkednek ezek a webhelyek.
A hirdetési mechanizmus a display hálózatban ugyanaz, mint bármely AdWords-ben. A hirdető fizet minden kattintásért, amelyet a hirdetés kapott és Google megegyezik a weboldalakkal, hogy “támogatást” nyújt (média, blogok, oldalak nagy forgalommal helyet hagyva a banner hirdetéseknek). Minden alkalommal, amikor egy felhasználó rákattint ezeken a webhelyeken lévő hirdetésre, a Google fizet egy kis összeget a webhely tulajdonosának. Néhány blog, vagy médium finanszírozza őket ezen módon (habár muszáj szignifikáns szintű forgalmat generálni a jó profit érdekében).
Hirdetéstípusok
A megjelenített hirdetések különböző formában jelennek meg a közösségi kijelzőn. Főleg szöveges hirdetéseket és (hasonlóan azokhoz, amelyek a keresési hálózatban láthatóak) és grafikus alapú hirdetések különböztetünk meg.
Vegyük észre, hogy minden hely (webhely, alkalmazás, vagy video) fenntart helyet a hirdetések megjelenítésének. Az eredmény az , hogy vannak “kitöltendő hézagok” különböző alakban és méretben. Az ideális megközelítés egy kép több méretben való feltöltése. Habár AdWords rendszeren keresztül univerzális hirdetési formát hozhatsz létre, amely adaptálódik minden webhelyre, ahol megjelenik. Ezek az úgynevezett “dinamikus hirdetések”.
Display Kampány Szegmentáció
Minden webhely, vagy hely, amely feltűnik a Google Display hálózaton belül paramétereket tartalmaz és címkézve van a megfelelő csoportokon belül. Ezáltal a csoportok különböző helyszíneken számtalan különböző kategóriában jelennek meg, amelyek közül választhatsz kampányod megjelenéseit meghatározó szegmentáláskor.
A szegmentáció formái a Display Hálózat számára, a következők:
- A display network kulcsszavai hasonlóak a Google kereső hálozatának kulcsszavaihoz. AdWords lehetővé teszi számodra, hogy a kívánt kulcsszavakat beírd, majd a Google algoritmus érzékelni fogja ezeket a szavakat. Ez meg lesz jelenítve hirdetéseidben. A keresési kampányok esetében vannak paraméterek, mint kizáró, negatív kulcsszavak, amelyek a kampány szegmentációjának finomhangolását teszik lehetővé.
- Helyek: minden webhelyet értünk alatta, alkalmazásokat, videot, ahol a hirdetések megjelenítésre kerülnek. Több, mint 2 millió hely van és választhatunk hozzáadjuk és/vagy kizárjuk azokat, ahol szeretnénk a hirdetéseinket megjeleníteni, vagy épp nem szeretnénk, hogy megjeleníteni.
- Témák: A Google minden oldalon csoportosítja az adatokat, paramétereket, hogy melyik érzékeny a hirdetés megjenítésére és hozzáadja, majd megjegyzi a hirdetés tartalmat a kategória alatt. Ez alapján választhatsz hirdetéseket megjelenítésre olyan helyekre, amikről beszélünk, vagy érdeklődünk iránta. Például otthoni termékeket kínáló üzlet esetében, értelemszerű olyan témákat választani, amelyek kapcsolódnak a dekoráláshoz, beltéri dizájnhoz.
- Érdeklődés: Az algoritmus és a különböző cookie-k képesek felismerni azokat, akik már korábban érdeklődtek termékek, szolgáltatások iránt. Ezért lehetséges, hogy konfigurálja a kampányt azokra, akik aktívan érdeklődnek termékek iránt és nem számít mit csinálnak a display hálozatban. Például egy vásárló, aki érdeklődik edzőtermi termékek vásárlása iránt, és mi kiválasztjuk ezt a típusú érdeklődési kört a szegmentáción belül, a hirdetés megjelenítődik, akkor is , ha éppen nem keresgél a webhelyen.
- Remarketing: Google Analytics rendszerén keresztül cookie-kat küldhetünk azok “megjelölésére”, akik látogatták webhelyünket. Ezt a technológiát az AdWords rendszerével és a display network rendszerével kombinálva konfigurálhatjuk meg a kampányt úgy, hogy azoknak mutasson hirdetéseket, akik látogatták weboldalunkat. Mi történik akkor, ha befejezi a weboldalon való tartózkodást, az üzenet, vagy márka imázsa, amelyet közvetíteni szeretnél “követni fogja” a felhasználót az összes helyre, amelyet látogat.
- Demográfia: Végül, pedig célozhatod a hirdetéseket életkor, neme, gyermekes/gyermektelen szegmentációs szempontok szerint.
A kampányod helyes működéséhez azonosítanod kell és nagyon jól kell ismerned felhasználóidat. Csak így fogod megtudni milyen hirdetést készíts, mi kelti fel érdeklődésüket és mi ösztönzi őket a webhelyedre való kattintásra. Ha jól ismered felhasználóidat, képes leszel a szegmentálásra a kampányodban és feltűnni azoknak, akik igazán érdeklődnek a vásárlás iránt. Ráadásul, kombinálhatod a célok típusait célközönségedre vonatkozóan, sokkal specifikáltabban. Tanácsos szegmentációt használni,de nem túl tág szegmentációt, se nem túl szűket.
Ne felejtsd, nem csak egy típusú kampányt hozhatsz létre a Google AdWord rendszerével. Ha szeretnéd felfedezni hogyan működnek a kampányok a keresési hálózatban, vagy szeretnél az AdWords szószedetre pillantást vetni, amely tartalmazza a leggyakrabban használt kifejezéseket kampány futtatása során, csak kattints ezekre a linkekre.