Share This Article
Nagyon gyakori, hogy e-mailben küldünk információt az online üzletünkről, de még ma is vétünk hibákat. Megmutatjuk, hogy kerüld el ezeket.
Azon e-mailek tervezése és elküldése, amelyek online üzletünkról tartalmaznak információkat, például újdonságokról, akciós termékekről, vagy extra szolgáltatásokról mindennapos gyakorlat az e-kereskedelmi oldalak e-mail marketing stratégiájában.
Ugyanakkor a tény, hogy ezeket a stratégiákat végrehajtjuk, nem jelenti azt, hogy helyesen is hajtjuk végre. Most nem az e-mailek legjobb vagy legrosszabb felépítésének értékeléséről van szó, vagy a reklámozott termékek vonzóságáról, hanem azokról a jó és rossz gyakorlatokról, amiket alkalmazunk az online marketing módszer használata során.
A rossz gyakorlatok miatt ugyanis sokan összekeverik a marketing e-mailek célját és jelentését a levélszeméttel. Ezért szeretnénk áttekinteni az e-mailek tömeges küldése során elkövetett leggyakoribb hibákat.
1. gyakori hiba: A tervezés hiánya az e-mail marketing során
A legnagyobb hibák bármely digitális marketing lépés végrehajtása során alapvetően a megfontolatlan végrehajtásból fakadnak. A vágy és a sietség, hogy minél hamarabb jussunk eredményhez, gyakran előzetes tervezés nélkül cselekvéshez vezet.
Mindenképpen szánj legalább egy kis időt az e-mail marketing kampány programjának kigondolására, megtervezve az alapvető szakaszokat a következő évre, és a részletes tervet a következő 3 hónapra. Miután ezzel végzel, jelölj ki világos és realisztikus célokat minden szegmensre, és igazodj ezekhez. Nagyon hasznos adatokat találsz majd így, amelyekkel folyamatosan javíthatod az e-maileidet.
2. gyakori hiba: Helytelen e-mail szegmentáció
Oszd fel az adatbázisodat figyelembe véve a különböző ízléseket és a lehetséges szükségleteket, hogy a legmegfelelőbb e-maileket küld azoknak, akik további információt kérnek.
A professzionális e-mail marketing stratégia menedzsment eszközök segítségével (ezekről és a jeletőségükről később írunk) feloszthatja a kapcsolattartási adatokat számos különböző tényező alapján: kor, lakóhely, nem, érdeklődési kör, vásárlások száma, stb. Így felhasználhatja ezt az információt arra, hogy a legtöbbet hozza ki e-mail marketing kampányaiból.
3. gyakori hiba: A személyre szabás hiánya
Mint az e-mail marketingről szóló többi ckkünkben megjegyeztük, az e-kereskedelmi e-mail marketing stratégia tervezésekor személyre kell szabni a felhasználóknak küldött e-maileket amennyire csak lehetséges, hogy csak azt az információt kapják meg, amire a legjobban érdekli őket.
Néhány eszköz, amelyekkel személyre szabhatja az e-maileit:
- Személyre szabott mezők: ezekkel az eszközökkel lehetővé tehető, hogy minden ember olyan e-mailt kapjon, amelyben a saját neve szerepel a tárgyban vagy a szövegben. Kimutatták, hogy megnő a megnyitott e-mailek aránya, ha a fogadó fél a saját nevét látja a tárgysorban.
- Automatikus e-mailek: az e-mailek beprogramozása arra, hogy automatikusan továbbítódjanak az ügyfeleknek, akik aztán adott tevékenységeket végeznek el, a személyre szabás egy igazán hasznos formája. Még jobb, ha sikerül néhány mezőt is személyre szabnunk ezekbenaz e-mailekben.
- Fontos dátumok:az előző ponthoz kapcsolódva a személyre szabott e-mailek születésnapra, egy termék első vásárlásának évfordulójára, vagy az adott ügyfelek számára különleges egyéb dátumra ütemezése többszörösére növeli az esélyét, hogy visszatérő ügyféllé váljon.
4. gyakori hiba: E-mail adatbázisok vásárlása
Egy másik igazán gyakori hiba az e-mail marketing stratégiákban az e-mal adatbázisok vásárlása.
Leszámítva a tényt, hogy talán törvényt sértesz, ha ez a lista nem felel meg az adatvédelmi törvénynek, de a legvalószínűbb az, hogy a listán senkit nem érdekel majd igazán az, amit kínálsz nekik, ami olyan költségekhez vezet majd, amelyeket nem tudsz behozni.
Az ideális megközelítés egy saját adatbázis felépítése nulláról, az egyes feliratkozókhoz kapcsolódó releváns adatokkal, majd érdekes és hasznos e-mailek küldése ez alapján. Csak ezután lesz az e-mail marketing stratégiád sikeres.
5. gyakori hiba: Alkalmatlan eszközök használata
Az e-mail marketing platformok nagy segítséget nyújtanak egy ilyen stratégiában, de a leggyakoribb hibák, amit a vállalatok vétenek, különösen a kisebbek, az általános e-mail platformok (Hotmail, Yahoo vagy Gmail) használata az e-mailek tömeges küldésére.
Amellett, hogy a gyenge professzionalizmus benyomását kelti, ha a vállalati leveleket például “vállalat@gmail.com” e-mail címről küldi az ügyfeleknek, valószínű, hogy ezek az üzenetek a levélszemét vagy a kéretlen e-mail kategóriába kerülnek.
A professzionális eszközök amellett, hogy lehetővé teszik, hogy olyan e-mailt hozzon létre, ami nem köt ki levélszemétként, számos igazán hasznos funkcióval rendelkeznek, például automatikus adaptációval a különböző mobileszközökre, sablonokkal, amelyeket könnyű elrendezni, és teljes szervezeti rendszerekkel adatbázisokhoz vagy statisztikákhoz.
6. gyakori hiba: Nem megfelelően választott tárgyak és küldők
A tárgy tükrözi az egyik legfontosabb döntést az e-mail marketing kampányok vonatkozásában. Ennek meg kellene szabnia az e-mail tartalmát, és számos követelménynek kell megfelelnie:
- Hossz: A tárgy helye korlátozott, és általános szabályként nem lépheti túl az 50-60 karaktert, ugyanis az e-mail szerverek lerövidíthetik, ha ennél hosszabb.
- Tartalom: Vannak olyan kulcsszavak és jelek, amiket a szűrők érzékelnek, és amelyek megsokszorozzák a valószínűségét, hogy az e-mail a levélszemétben köt ki: pl. szex, ingyenes, túl sok felkiáltó jel vagy nagybetű. Próbáld elkerülni ezeknek a szavaknak a használatát, ha nem szeretnéd, hogy a domained egy levélszemét feketelistán végezze.
- Küldő: Nem a tárgysor az egyetlen, ami számít, egy ismert, közeli és/vagy emberi név vagy e-mail küldő használata is a kívánt bizalomra adhat okot.
- Kíváncsiság: Az olyan tárgysor, ami kérdéseket és kíváncsiságot ébreszt jobb eredményeket ad, mint az, ami megválaszolja a kérdést vagy lapos.
A lehető legjobb tárgysor kiválasztása mellett egy érdekes “előnézeti szöveget” is csatolni kell. Ez az a szöveg, ami közvetlenül a tárgysor alatt jelenik meg.
7. gyakori hiba: Elemzés és megfigyelés hiánya
Egy másik gyakori hiba az, amikor figyelmen kívül hagyjuk a statisztikát, és nem ellenőrizzük az egyes e-mail marketing kampányok hatékonyságát. Mint a cikk első pontjánál, ahol a tervezésről és a célok rendszerezéséről írtunk, az utolsó pontban azt javasoljuk, hogy elemezd, hogy teljesülnek-e az e-mailekkel kapcsolatos elvárások.
Mire kellene koncentrálnunk? Mindegyik online üzletnek saját célokat és mérhető tényezőket kell kijelölnie, de van néhány gyakori: e-mail megnyitási arány, a kitörölt e-mailek száma, hivatkozásokra kattintások vagy közvetlen vásárlások.
Összességében, ha szeretnél a verseny élére kerülni és pozitív eredményeket elérni, észben kell tartani ezeket a gyakran ismétlődő hibákat, és már most megfelelően befektetni az időt és a pénzt a helyes és hatékony e-mail marketing stratégiákba.