Share This Article
Van egy online áruházad, és szeretnéd elkezdeni használni a közösségi médiát a vállalkozásod reklámozására? Nagyszerű! Rengeteg lehetőség van a termékek interneten való láthatóságának, és ezáltal az eladási lehetőségek növelésére. Először is, ahogy már említettük a hogyan használhatod a közösségi médiát az online vállalkozásodhoz című bejgyezésben, fontos megtervezni, mit szeretnél elérni, és hogy fogod ezt elérni, valamint megnézni, melyik közösségi hálózatok felelnek meg a legjobb az online vállalkozásodnak.
Amint mindez világos, itt az idő átültetni gyakorlatba a dolgokat, és felhasználni azokat az eszközöket amelyek a lehető legjobban megkönnyítik a közösségi média kezelését, és a bejegyzések elemzését.
Milyen közösségi hálózati megoldások és eszközök érhetők el? Rengeteg féle van, amelyek a különböző ízléseknek felelnek meg, de ebben a bejegyzésben a legátfogóbbakat mutatjuk be.
Hootsuite
Ez a piac egyik legkidolgozottabb és legismertebb közösségi média eszköze. Van egy ingyenes változata, valamint vannak különböző fizetős verziói is, amelyek főként a hozzájuk kapcsolt közösségi hálózatoktól és az előrhető funkcióktól függnek. Ha csak egy online üzleted van, és az alapvető közösségi hálókat (Facebook, Twitter, Instagram…) használod, akkor az ingyenes verziót automatizáló eszközként használhatod, amellyel kezelheted az összes hálózatodat egy platformról.
A Hootsuite ingyenes változatával három különböző közösségi média profilt kezelhetsz, és alapvető (de nagyon fontos) elemzési adatokat érhetsz el, amelyekkel megtekintheted, hogyan reagál a közönség a bejegyzéseidre. Programozhatod is, hogy a tartalmak és a bejegyzések a kívánt napon és időpontban jelenjenek meg, tartalomjavaslatokat érhetsz el az interaktivitás javítása érdekében, kezelheted a közösségi média reklámkampányokat, és még a Hootsuite által szervezett ingyenes tanfolyamaokon is részt vehetsz.
Amint láthatod, a Hootsuite ingyenes változata nagyon jól kidolgozott, de a fizetési terveket is megtekintheted itt. Emellett nagyon egyszerű használni és könnyen kezelhető.
Buffer
A Bufferegy másik jól ismert népszerű közösségi média eszköz, “amatőröknek” és közösségi média szakértőknek egyaránt.
A Buffer ingyenes változatával automatizálhatod a bejegyzéseidet a főbb közösségi hálózatokon, beleértve a Twittert, a Facebookot, a LinkedInt, a Google+-t és az Instagram-ot. Ha például a Pinterestet is szeretnéd kezelni, akkor az egyik fizetős verziót kell használnod. Egy másik eltérés a Hootsuite-tól az, hogy nem kezelheted a YouTube bejegyzéseket a Bufferről. Másrészről az ingyenes verzióval akár 10 bejegyzést is kezelhetsz. A Buffer másik egyedi funkciója, hogy bármelyik fizetési tervvel elérhetsz egy másik érdekes eszközt, a Pablót.
A Pablo by Buffer egy eszköz képek alkotására, amiket megoszthatsz bejegyzéseiddel a közösségi médián. Van egy előre elkészített képekkel, valamint különböző betűtípusokkal és kész sablonokkal teli adatbázisa is a különböző közösségi hálózatokhoz. Itt tekintheted meg a különböző Buffer fizetési terveket.
Tweetdeck
A Tweetdeck működése és jellemzői megváltoztak az utóbbi években. Eredetileg a bejegyzések ütemezésére, és a számos különböző közösségi hálózaton elért teljesítményök elemzésére hozták létre, de átvette a Twitter egy ideje. Most már csak a Twitterrel működik együtt, és teljesen ingyenes.
A nagy előnye az, hogy 100%-ig ingyenes. Használhatod az értesítések, a követők, a megjegyzések, az üzenetek, a kivételes tevékenységek, a meghatározó témák, stb. kezelésére, valamint a bejegyzések ütemezésére.
Végül vannak különböző extrák, amelyekkel bővíthető a Tweetdeck, például a hangulatjelek hozzáadása a tweetekhez, vagy az előnézetük megtekintése. Ha elkezdenéd használni a Tweetdecket, azonnal megteheted, csak egy Twitter-profilra lesz szükséged.
Social Flow
Végül elérkeztünk egy másik főbb közösség hálózati eszközhöz, amit a szakértők gyakran használnak, ez a Social Flow.
Ennél nincs ingyenes változat, de ennek néhány nagyon érdekes funkciója van, amivel a fent említett eszközök nem rendelkeznek.
Például a Social Flow használatba vétele után egy szabadalmaztatott algoritmus alapján az eszköz maga elemezi a bejegyzéseid teljesítményét, és eldönti melyik nap és mikor tedd közre a különböző tartalmakat, hogy a legtöbbet hozd ki belőlük. Van egy saját reklámkezelő rendszere is közösségi hálózatokhoz, és rengeteg érdékes forrása, amelyekből megtudhatod, hogyan kezeld a közösségi médiát az online vállalkozásodhoz.
Ismersz más közösségi hálózati eszközöket is? Oszd meg velünk!