Share This Article
Võtmesõna uuringu tähtsus teie e-ettevõtte lehekülje SEO jaoks. Tööriistad ja nõuanded aitamaks teil valida võtmesõnu teie äri jaoks.
Mis on võtmesõna uuring?
Võtmesõna otsing, tuntud ka kui võtmesõna uuring, on üks kõige põhilisemaid taktikaid SEO strateegias. E-ettevõtte puhul on see lihtsaks viisiks avastada ja mõista, milliseid termineid teie potentsiaalsed kliendid kasutavad leidmaks tooteid, mida teie müüte.
Võtmesõna uuring on samuti ülitähtis, kui asi puudutab maksa-kliki-eest kampaaniate (SEM) loomist. Seetõttu on õigete võtmesõnade leidmine ja teadmine, kuidas neid korrektselt veebisisusse sisestada, on võtmefaktoriks nii teie leheküljesisese SEO strateegia edukaks muutmisel, kui ka SEM kampaaniate puhul.
Miks on võtmesõna uuring oluline?
Kui viite läbi otsingu, siis Google otsustab, millised on kõige kasulikumad tulemused ning järjestab kuvatavad veebilehed nii, et see põhineb kõige otsesemalt sellel, mida parasjagu otsitakse. Selle määravad algoritmid, mis otsustavad nende vastavuse üle. See on peamiseks põhjuseks, miks võtmesõnu peaks hoolikalt valima nii, et otsimootorid mõistaks, et sõnad, mida nad otsivad vastavad sellele, mida pakute oma veebilehel. Ning teie lehekülg asetsebki esimeste tulemuste hulgas Google esimesel leheküljel.
On väga oluline olla positsioneeritud esimeste tulemuste hulgas Google esimesel leheküljel, kuna vastavalt Chitika viimastele uuringutele saavavad need veebilehed rohkem kui 90% of liiklusest ja esimene kolm tulemused sellest omakorda 60%.
Ja miks on võtmesõna uuring nii tähtis online poe jaoks?
Võtmesõna uuring on online poe jaoks isegi olulisem, kuna otsustab suures osas selle struktuuri või arhitektuuri üle, kuna e-ettevõtte veebilehtedel on suurem arv lehekülgi kui seda on normaalsetel lehtedel. Kui te ei suuda läbi viia head võtmesõna otsingut, siis e-ettevõtte lehekülje struktuur ei vasta selle kasutajate vajadusele ning ei saavuta head loomupärast positsiooni otsimootorites.
Sel põhjusel on võtmesõna uuring ühe e-ettevõtte lehekülje jaoks ülioluline, kuna võtmesõnad määratlevad lehekülgi, lõike, kategooriaid ja artiklite nimesid.
Kui te näiteks müüte oma e-ettevõtte leheküljel parfüüme ja kosmeetikatooteid ning avastate võtmesõna uuringu abil, et sõnadele nagu “ripsmetušš”, “põsepuna” või “huulepulk” vastab palju otsinguid, siis on oluline, et neist iga termin moodustaks siis teie leheküljel oma kategooria.
Kui selle korrektselt rakendate, on palju lihtsam ilmuda Google otsingus tipptulemuste seas, kui teie potentsiaalsed kliendid otsivad toodet, mida müüakse teie e-ettevõtte veebilehel. Erinevus, kas teid on positsioneeritud ühes või teises kohas, mõjutab otseselt seda, kas saate suurt kasumit või kaotate seda.
Kuidas teha võtmesõna uuringut
Tööriistad hea võtmesõna uuringu jaoks
Õnneks eksisteerivad mitmed tööriistad, et aidata teid võtmesõnade otsingul. Toome siin välja neist kõige olulisemad:
Google AutoSuggest
See on lihtsaim ja kõige loogilisem tööriist. See on üks Google funktsioonidest, mis soovitab võtmesõnu, mis täiendavad otsingukasti kirjutatuid kõige rohkem soovitud terminite populaarsuse põhjal. See juhtub iga kord, kui hakkame ükskõik, millist terminit Google otsingu abil otsima. Näiteks toome, mida see soovitab, kui otsime “näokreem”.
Semrush
See on üks kõige tuntumatest tööriistadest ning tal on väga intuitiivne ja lihtne liides. Kõik, mida peate tegema, on sisestada võtmesõna oma otsimootorisse. See annab automaatselt seotud võtmesõnad, mida võime rakendada meie veebisisus ja veebilehe struktuuris. Halvaks küljeks on selle hind: see pole just eriti odav. See võib osutuda kasumlikuks, kui seda palju kasutate, kuid vastasel juhul võite soovida piirduda teiste, tasuta rakendustega või vähemalt nendega, mis on odavamad.
Ahrefs
Seda tööriista kasutatakse peamiselt lingiavastuseks, kuid viimastel kuudel on nad lisanud uusi funktsioone ning sel on hea andmebaas. Seega on teie võtmesõna Explorer suurepärane valik otsimaks seotud võtmesõnu.
Keyword Planner
See on Google ametlik tööriist. Sellele ligi pääsemiseks peate te omama aktiivset Google AdWords kontot. Selle tööriista seadistamine on väga lihtne, lihtsalt valige “uute võtmesõnade otsing veebilehe fraasi või kategooriat kasutades” valik. Kui otsingut läbi viite, pange tähele, et saate täpsustada ka keelt ja asukohta.
Keyword Planner pakub mitmeid otsinguid sõnale, mida otsite, ning teistele, mis on sellega seotud. Selle tööriista üheks trikiks on teie konkurentidega seotud võtmesõnade nägemine, lihtsalt sisestage nende veebilehtede URL kasti. Sel moel saate kontrollida, kuidas need sõnad teie konkurentide jaoks toimivad.
Nõuandeid võtmesõna uuringuks
Enne kui alustate võtmesõna uuringu läbiviimist oma online poe jaoks, peaksite teadma nii mõnegi protsessiga seotud ja mõjuka parameetri mõisteid, mida peaksite arvesse võtma.
- Võtmesõnad: Võivad olla nii sõna kui fraas. Peavad olema terminite seeria, mis kirjeldab teie e-ettevõtte lehekülje sisu.
- Otsingumaht: Keskmine otsingute arv kuus iga võtmesõna kohta. Neid võib liigitada kolme gruppi:
- Head: Väga üldised sõnad, suure otsingumahu ja suure konkurentsiga. Näiteks: kreemid.
- Middle Tail: Spetsiifilisemad, kuid siiski üldistatud sõnad. Näiteks: näokreemid.
- Long tail: need words are kõige oluline for te to focus on. nad are much more specific ja there is greater possibility that liiklus nad attract will convert ja have less competition. näiteks: anti-ageing facial creams.
- Konkurents: Lisaks otsingumahule on oluline pidada meeles valitud sõnade konkuretnsi. Selle põhjuseks on, et isegi kui nad on teie ettevõtte võtmesõnad, võib konkurents olla liiga suur, et need terminid teie jaoks hästi töötaksid. Sel põhjusel peate valitud sõnadega töötama korrektselt ning olema kannatlik, kuna tulemused võivad ilmneda alles keskmise või pika ajaperioodi jooksul.
Kuhu peaks võtmesõnad lisama?
Et võtmesõnad töötaksid hästi, peaksite neid oma online poes korrektselt positsioneerima, seda siis erinevates sildistavates elementides, mis moodustavad veebilehe leheküljesisese SEO: pealkiri, kirjeldus, alapealkirjad (H1, H2 ja nii edasi), piltide sildid ning nähtav tekstiline sisu.