Share This Article
Kui plaanite luua online poe, siis selles artiklis ulatame teile kõik võtmed. Lisaks oleme me avaldanud veel 50 selgitavat postitust, et teid toetada!
Teie enda online poe nullist alustamine on tõepoolest väljakutse, kuid järjest rohkem inimesi on otsustanud internetis müüma hakata. 2016. aasta teises pooles registreeris Rahvuslik Turundus- ja Konkurentsi Komisjon 20,3% kasvu online tehingutes võrreldes sama perioodiga aasta varem.
Kui me muudaksime selle protsendi rahaks, räägiksime me umbes peaaegu 6 miljardist online kulutatud eurost. See trend ei näita märkigi langemisest lähemas tulevikus ning aina rohkem ja rohkem inimesi soovivad õppida, kuidas sammhaaval luua online poodi.
Dropshipping pakkujana töötame me BigBuys sadade klientidega, kellel on nende enda e-ettevõtted ning me teame vajadusi ja probleeme, millega nad iga päev silmitsi seisavad. Et neid toetada kõigis raskustes, mis on e-äriga seotud, oleme ette valmistanud selle juhendi, milles me katame peamised kahtlused, mis võivad igapäevaselt esile kerkida, kui hakkate omaenda online poodi looma. Alustame siis!
Teie online poe loomine sammhaaval
SAMM 1: Määratlege oma ärimudel
Paljud inimesed, kes otsustavad luua online poe, jätavad selle sammu vahele, aga oleme selle lisanud, kuna seda tuleks tegelikult teha. Kui te päriselt tahate kasumit teenida ning võtate oma e-ettevõtet tõsiselt, siis esimese asjana peaksite määratlema oma ärimudeli. Ei tea, kuidas seda teha? Ärge muretsege. Oma ärimudeli määratlemine võib olla sama lihtne nagu Visandi tegemine. Visand on üks lehekülg, mis näitab põhilist informatsiooni selle kohta, kuidas teie e-ettevõte tööle hakkab, et teid juhendada ja näidata esimest sammu, mida astuda. Küsimuseks on, et millised ärimudelid e-ettevõtluses võivad toimida? Kuigi neid tekib tänu digitaalsele revolutsioonile järjest rohkem, oleme toonud esile neist 3 peamist:
-
B2C (Ettevõte Kliendile): See on kõige laialdasemalt levinud mudel, kus te müüte lõpptarbijale. ‘Asos’, ‘Media Markt’ või ‘El Corte Inglés’ tegelevad puhtalt B2C ettevõtlusega. Peaaegu kogu kirjandus, mille leiate e-ettevõluse ja online turunduse leiate, on tavaliselt keskendunud seda tüüpi mudelile.
-
B2B (Ettevõte Ettevõttele): B2B online pood on see, mis müüb teistele ettevõtetele. BigBuy, näiteks, on B2B. Me tegeleme hulgimüügiga ja otsime kliente, kes tahavad omakorda müüa omaenda klientidele.
-
C2C (Klient Kliendile): C2C mudel oli praktiliselt olematu kuni internet lavale ilmus. Seda ärimudelit, mida nimetatakse ka P2P (“Omataoline Omataolisele”), võib leida ettevõtetest nagu Airbnb või BlaBlaCar, mis viivad üksikisikud omavahel kokku ning võtavad tavaliselt igalt tehingult teenustasu.
Milline äri saab teie e-ettevõte olema? Kui te müüte tooteid või teenuseid, võite olla nii B2C või B2B (või isegi mõlemat) või kui lihtsalt juhatate kliente omavahel suhtlema, olete C2C.
Selles staadiumis on teil vaja paika panna mitmeid asju, kuid kõige tähtsam on see, kust teie sissetulek tulema hakkab. Teil on vaja näha, milliseid kulutusi teie pood kandma peab, kui palju planeerite müüa ning millal peaksite saavutama paljuihaldatud ‘kasumiläve’ (selle hetke, kus ettevõte enam vähemalt kahjumit ei teeni ja hakkab kasumit tootma).
Müüge online laovarusid kogumata
Kui keegi otsustab luua online poe ning analüüsib oma e-ettevõtte kulutusi ja sissetulekut, siis kerkib tavaliselt esile üks probleem – mida ma peaksin tegema laovarudega? Kui müüte teenuseid, siis see probleemiks ei ole, kuid kui teie e-ettevõte tegeleb ükskõik milliste toodete müümisega, siis üheks asjaks, mida peate kindlasti arvesse võtma, on teie eraldised, ladustamine ning loomulikult saatmine. Kui just see tegur tekitab teile kõige rohkem peavalu, soovitame teil rohkem uurida dropshipping müügi kohta. See turustusmudel koosneb põhimõtteliselt ideest, et kui klient teie poest midagi ostab, siis ei tegele saatmisega teie, vaid hulgimüüja. Lühidalt säästab see teid laovarude haldamisest ning võimaldab teil pühenduda müümisele. Igal juhul selgitame seda alljärgnevas artiklis palju paremini.
See faas hõlmab paljusid ülesandeid ning me ei suudaks kõigi nendega sügavuti tegelega: elujõulise turundusniši leidmine, vabakutseliseks hakkamine (või siis mitte)… Neid vaatleme me lähemalt tulevikuartiklites. Praegu aga jätkame me uue e-ettevõte kokku panemise ühe kõige huvitavama osaga: selle loomisega.
SAMM 2: Teie online poe loomine
Ütleme, et meil on baasülesanded enne meie online poe loomist juba kontrolli all: oleme läbi viinud turu-uuringud (mis ei pea tingimata minema kaugemale kui tõsisemad Google otsingud), oleme hakanud ise endale tööandjaks (või leidnud sellele alternatiivi), oleme otsinud hulgimüüja, et laovarusid omandada… Kui see kõik (ja veel mõned asjad) on tehtud, võime minna edasi tööga oma online poe loomisel.
See artikli osa on peamiselt orienteeritud nendele inimestele, kes plaanivad luua oma e-ettevõtte nullist alates ning kes ei ole sõlminud alltöövõtulepingut mõne teise ettevõttega. Siiski kui see tehniline osa ei ole teie teema ning kõik, mida teie soovite, on hakata võimalikult kiiresti müüma, siis võite pöörduda veebidisainiettevõtte poole, kes on spetsialiseerunud e-ettevõtlusele. Kui tahate lisaks, et teie äri tegeleks dropshipping müügiga, on pakkujaid nagu BigBuy, mis pakuvad teile juba eelnevalt täielikult seadistatud ja hulgimüüja kataloogiga sünkroniseeritud dropshipping poode.
Esimesed sammud: Tehke leping majutusteenuse ja domeeni pakkujaga ning valige CMS
E-ettevõtte loomise tehniline osa ei pea olema liiga keeruline. Nagu iga veebilehe puhul, on esimeseks asjaks teha leping majutusteenuse ja domeeni pakkujaga (st selle ruumi pakkujaga, milles teie e-ettevõtet majutatakse, ja nime leping, mis te sellele anda kavatsete). Kui teil see on tehtud, peaksite valima sisuhaldussüsteemi (CMS), mis kõige paremini teie ettevõttele sobib.
Kui sisuhaldussüsteemid pole teie teema, võite alati arendada isiklikustatud veebilehe, kuid seda teha on palju vaevalisem töö ja selleks peaks omama juba paremaid teadmisi programmeerimisest. Enda soovi järgi muudetud veebilehte tavaliselt ei soovitata, kui te just väga spetsiifilist poodi ei plaani luua, kus on vaja isiklikustatud protsesse, mida CMS ei paku. Meie seisukohast on need olukorrad väga haruldased ning eelkujundatud mall on palju odavam ja võimaldab teie veebilehe palju kiiremini valmis saada. On palju e-ettevõtetele mõeldud CMSe, mis on kasulikud, kuid neist igaüks sobib kõige paremini teatud tüüpi poodidele. Vaatame lühidalt neist mõnd kõige tähtsamat:
-
WooCommerce: Ei ole iseenesest CMS, vaid WordPressi plugin. See on väga lihtsalt kasutatav ja võimaldab teil panna püsti lihtsaid, kuid efektiivseid online poode.
-
Shopify: Seda tarkvara on väga lihtne kasutada ja see ei nõua suuri teadmisi arvutitest või programmeerimisest. Lisaks on seal saadaval palju malle, mis sobivad igat tüüpi poodidele.
-
PrestaShop: Kahtlemata on see e-äris kõige tuntum CMS. See on üks kõige täielikumaid ja võimaldab teil luua keskmise suurusega poode. Arendajad üle kogu maailma on loonud PrestaShopi jaoks pluginaid ja malle.
-
Magento: See on e-ettevõtetes kõige rohkem kasutatav CMS, millel on palju viiteid ja liiklust. Selle kasutatavus ei ole just parim ja me soovitame seda vaid juhul, kui eeldate märkimisväärset liikluse ja müügi kogust.
Kui olete oma CMSi välja valinud ja leidnud sobiva malli, mis teile meeldib, on teil ikkagi vaja kohandada veidi kujundust, seadistada maksemeetodeid, kontaktivorme… Allpool on paar artiklit, mis võivad teile kasulikud olla.
Ärge unustage SEOd
Teie online poe loomise üks olulisemaid osasid on valmisolek korrektseks positsioneerimiseks Google’is. Tänapäeval on CMS ja selle mallid üldiselt kujundatud positsioneerimist edendama, kuid on teatud ülesanded, mille te peate täitma ise.
SEOl, nagu te teate (või varsti avastate), on nii leheküljesisene kui leheküljeväline külg.
-
Leheküljesisene külg on seotud teie veebilehekülje toimimise, selle struktuuri ja sisuga (nii et võite end oma online poe esimestel päevadel pühendada selle optimeerimisele).
-
Leheküljeväline osa on rohkem seotud liiklusega, mille oma veebileheküljele toote: selle kvaliteediga, kust see tuleb, kui palju inimesi teid soovitab … Leheküljevälisel küljel on rohkem tegemist sellega, kuidas te oma veebilehekülge tutvustate ning võibolla peaksime me jätma selle samm 3 juurde, aga et me ei ajaks asju keeruliseks, siis allpool leiate suurepäraseid postitusi, mis on keskendunud SEOle.
-
Sissejuhatus leheküljesisesesse SEOsse: võtmed e-ettevõtte optimeerimiseks
-
Mis on lingiehitus ja kuidas võib see mõjutada minu online poodi?
SAMM 3: Muutke oma e-ettevõte tuntuks
Kui teie e-ettevõte on seadistatud ja valmis müüma, on aeg see tuntuks muuta. See samm on iga e-ettevõtte võtmeks ning paljud blogid ja kursused digitaalse turunduse kohta on peamiselt keskendunud aitama teil võimendada teie ettevõtte edastuskanaleid. Ei oleks ju mingit mõtet luua online poodi, kui keegi sellesse kunagi ei siseneks.
Ilmselgelt on üks asi kindel: kui teie e-ettevõttes puudub liiklus, ei toimu ka müüki. Nii et nüüd saate end reklaamida otsinguvõrgustikus, sotsiaalmeedias, meedias või kus iganes teie kliendid on. See e-ettevõtte haldamise faas on selline “selgroog”, et suur osa meie blogist on keskendunud teie aitamisele selles nii palju kui võimalik. Meil on rohkem kui 20 artiklit, mis on orienteeritud teid sel teemal toetama ning mida saate allpool meie poolt kategooriatesse jaotatutena näha:
Kampaaniad Google AdWords & Google Shopping platvormidel
Google otsingu- ja esitlusvõrgustik, nagu ka Google Shopping, on muutunud e-ettevõtluse joaks hädavajalikuks tööriistaks (olles tihtipeale sotsiaalvõrgustikest eespool). Kui seadistate hästi ja valmistate ette head reklaamid, võivad teie tulemused olla silmatorkavad.
Siiski tuleb pidada meeles ühte tegurit, mida ei saa kõrvale lükata: sellist tüüpi reklaami eest tuleb alati maksta, kuna niipea kui me sellesse investeerimise lõpetame, kaovad meie reklaamid kaardilt. Selles mõttes on väga tähtis arendada SEO strateegiat paralleelselt investeeringuga Google kampaaniatesse. Kui me suudame end edukalt ja korrektselt Google otsingus positsioneerida, ei sõltu meie asetus sellest, kas me maksame või mitte. Google kampaaniatesse aga peame me pidevalt investeerima, kui soovime nähtaval püsida. Küsimus ei ole mitte ühe või teise asja valimises, vaid teadmises, kuidas neid tasakaalus hoida.
Aga ärme lõpeta päris siinkohal. Kui soovite rohkem teada AdWords ja Shopping platvormide kohta, siis meil on valik artikleid, mis võivad teid huvitada:
AdWords Kampaaniatest: Otsinguvõrgustik ja esitlusvõrgustik
Google Shoppingu kohta
-
Optimeerige oma dropshipping pood ja müüge Google Shopping abil – Google Shopping juhend (III osa)
-
Kuidas valida ja optimeerida tooteid oma Google Shopping uudisvoos
Oma ettevõtte käivitamine sotsiaalvõrgustikes
Tungides sügavamale ja sügavamale meie ühiskonda on sotsiaalvõrgustikud muutunud osaks meie igapäevaelust ja ettevõtete jaoks arenenud reklaamitööriistaks. Olenevalt teie e-ettevõtte sektorist ning klienditüübist, keda sihite, sobib teile rohkem üks või teine võrgustik. Kui müüte näiteks naiste kingi, siis on Instagram väga sobilik. Teisest küljest aga poleks LinkedIn absoluutselt kasulik (kui te just ei soovi värvata inimesi oma meeskonda!).
Rohkemal kui ühel juhul oleme selles blogis rääkinud, kuidas kasutada erinevaid sotsiaalvõrgustikke võimalikult hästi ära ja kuidas muuta teie e-ettevõte tuntuks võimalikult paljudele inimestele. Sotsiaalmeedias on tähtis pidada meeles, et uute jälgijate leidmine ei peaks olema teie ainus eesmärk. Sotsiaalvõrgustikus olemine tähendab teie ettevõtte brändituntuse suurendamist (kui teie ettevõte liigub 100 jälgija juurest 10,000 jälgijani Facebookis, on selle brändituntus ilmselgelt suurenenud). Siiski on selline areng kasutu, kui Facebooki kaudu saavutatud müügitulemused ei kasva proportsionaalselt. Lõpiks on sotsiaalvõrgustikud samasugune müügivahend nagu veebilehed. See on meie jaoks väärtusetu, kui meil ei õnnestu muuta oma pingutusi tuluks.
Meiliturundus: Tööriist, mis on pidevas kasutuses
Pole tähtis, kas teie hõivatud postkastile see meeldib või mitte, aga meiliturundus toimib siiani müügitööriistana. Ning seda isegi rohkem e-ettevõtluses. See võimaldab meil hoida oma kliente (ja potentsiaalseid kliente) kursis meie tooteuudiste, pakkumiste ja kõige muuga, millele mõelda oskame.
Hoolimata sellest, et aina enam ettevõtteid seda kasutab, oskavad vaid vähesed neist lõigata kasu faktist, et seda saab personaalseks muuta. Seega, et meie kliendid ei tüdineks ja eemaldaks end meie listist, on oluline meie e-kirju isiklikustada ning kohandada kirjad võimalikult selliseks nagu nad näha tahavad. Segmenteerimine on online turunduse ja eriti meilikampaaniate võtmeks.
SAMM 4: Arvutage, analüüsige & tehke muutusi
Üks kuldsetest reeglitest, mida peaksite digitaalses turunduses ikka ja jälle kordama, on kohustus hinnata kõike, mida teinud olete. Päevad, kui ettevõtted investeerisid tohutuid summasid televiisori- ja raadiokampaaniatesse, kus oli selle toodud tulu raske mõõta, on möödas. Nüüd on kõik mõõdetav ja ROI on käeulatuses.
Kui loote online poodi, on analüüsivõimalused ühendatud teie kampaaniate iga küljega, kuid on tõenäoline, et kõige olulisemaks osutub informatsioon, mille saate oma veebileheküljelt. Veebianalüüsi olulisimaks tööriistaks on Google Analytics: tehnoloogiahiiglane pakub tasuta programmi, mis võimaldab teil kontrollida kõike, mis teie veebileheküljel juhtub.
Ükski ostule ja müügile suunatud e-ettevõte ei tohiks vaadata mööda selle mõõtmise tähtsusest, mida teie kasutajad teevad. Siit leiate 5 postitust, mille abil saate hakata Analyticsit uuendama.
SAMM 5: Käige alati ajaga kaasas
Kuigi me jätsime selle viimaseks, siis e-ettevõte tähendab, et see peab alati ajakohane olema. Just sel põhjusel peaks see viimane samm tegelikult olema läbiv ka kõigi teiste sammude juures. Kui loote online poe, hakkate sõltuma viimastest nõudmistest turul, mis liigub edasi täiskäigul. On oluline, et te ei jää sellest maha.
Et seda teha, võite te tellida meie blogi uudiskirja, jälgida meid Twitteris ja leida üles teised publikatsioonid, mis räägivad e-ettevõtluse ja digitaalse turunduse viimastest trendidest. Võtke riske ja katsetage uusi võimalusi ning looge lihtsaid kampaaniaid, et avastada uusi viise oma klientideni jõudmiseks ja nende tundmaõppimiseks ja loomulikult – rohkem müümiseks.