Share This Article
Kuvakampaania tulemuseks võib olla suur kasum teie dropshipping poe jaoks. Uurige välja, mis see on ja milliseid tegureid peate seda luues kaaluma.
Google AdWords abil võite käivitada mitmet tüüpi kampaaniaid. Lisaks reklaamide kuvamisele otsingutulemustes võimaldab AdWords teil kampaaniaid seadistada esitamiseks Google Kuvavõrgustikus. Just seda kutsutaksegi üldiselt Kuvakampaaniaks ning selles postituses püüame määratleda võtmeid, et panna selline kampaania korralikult kokku.
Mis on Kuvavõrgustik?
Alustame algusest. Kuvavõrgustik on rohkem kui kahe miljoni veebilehekülje, mobiili- ja videorakenduse (peamiselt YouTube) grupp, milles Google on suuteline panema teie AdWords reklaamid ilmuma. Vastavalt Google enda andmetele on rohkem kui 90 protsenti interneti kasutajatest üle maailma selle võrgustiku kaudu kättesaadavad, nii et on lihtne kujutada ette nende lehekülgede ulatust, mis seda hõlmavad.
Kuvavõrgustikus kasutatav reklaamimehhanism on sama nagu kogu AdWordsis. Reklaamija maksab iga saadud kliki eest ning Google sõlmib kokkuleppeid veebilehtedega, mis seda “tuge” pakuvad (meedia, blogid, suure liiklusega lehed, mis jätavad ruumi bänneritega reklaamimiseks). Igal korral, kui kasutaja klikib nendel veebilehtedel reklaamile, maksab Google selle veebilehekülje omanikule väikese summa. Mõned blogid või meedia rahastavadki end niiviisi (kuigi nad peavad tekitama päris korraliku liikluse taseme, et head kasumit teenida).
Reklaamitüübid
Kuvavõrgustikus esitatavad reklaamid võivad olla erinevat tüüpi. Eristame omavahel peamiselt tekstilist reklaami (sarnased nendele, mida näidatakse otsinguvõrgustikus) ja graafikapõhist reklaami.
Pange tähele, et iga asukoht (veebileht, rakendus või video) reserveerib ruumi reklaamide kuvamiseks. Selle tulemuseks on, et tekib erineva kuju ja suurusega “avasid, mida täita”. Ideaalseks lähenemiseks oleks laadida üles kujund iga suuruse jaoks. Siiski saate AdWords abil luua ka universaalse reklaamformaadi, mida kohandatakse vastavalt igale leheküljele, kus seda esitatakse. Neid nimetatakse “dünaamilisteks reklaamideks”.
Kuvakampaania segmenteerimine
Iga lehekülg või asukoht, mis moodustavad Google Kuvavõrgustiku, on parameetripõhiselt ja sildiga jaotatud vastavatesse gruppidesse. Sel moel grupeerib süsteem erinevad leheküljed suures hulgas erinevatesse kategooriatesse, mille vahel saate oma Kuvakampaaniat segmenteerides valida.
Segmenteerimise vormid kuvavõrgustiku jaoks on järgmised:
- Kuvavõrgustikus toimivad võtmesõnad sarnaselt reklaamidele Google Otsinguvõrgustikule. AdWords võimaldab teil sisestada soovitud võtmesõnad ning kus Google’i algoritm need sõnad avastab, esitab ta teie reklaamid. Nagu ka otsingukampaaniate puhul, on olemas parameetrid nagu sobivus või negatiivsed võtmesõnad, mis võimaldavad paremat seadistamist kampaania segmenteerimisel.
- Asukohad: See hõlmab kõiki veebilehti, rakendusi või videosid, kus reklaami kuvatakse. On rohkem kui kaks miljonit asukohta ning võime valida, lisada ja/või välja arvata need, kus soovime, et meie reklaame esitatakse või mitte.
- Teemad: Google’il on parameetrid ja informatsioon, et jaotada gruppi iga veebilehekülg, mis sobib reklaami kuvamiseks, ning et selgelt otsustada, mis teema alla reklaami sisu kategoriseerida. Sel moel võite teie valida reklaamid, mida kuvada kohtades, kus me räägime meid huvitavatest asjadest. Näiteks pakuks kodutarvete poele huvi valida teemad, mis on seotud kodu kaunistamise ja sisedisainiga.
- Huvid: algoritm ja mitmed erinevad küpsised võivad avastada neid, kes on näidanud üles huvi pakutavate toodete või teenuste vastu. Seetõttu on võimalik seadistada kampaaniaid näitama nendele, kes on aktiivselt huvitatud meie toodetest, hoolimata sellest, millega nad kuvavõrgustikus hetkel tegelevad. Näiteks – kui inimene on huvitatud spordisaali toodete ostmisest ning meie valime seda tüüpi huvi segmenteerimise käigus, võib reklaami kuvada, kuigi ta hetkel tegeleb hoopis sündmuste veebilehe uurimisega.
- Taasturustamine: Google Analytics’il on võime saata küpsiseid ja “märgistada” kõik need, kes on kunagi külastanud meie veebilehte. Seda tehnoloogiat AdWordsi ja kuvavõrgustikuga kombineerides võime seadistada kampaaniaid näitama reklaame vaid nendele, kes on kunagi meie lehte külastanud. Seejärel juhtub nii, et isegi kui nad on lõpetanud sessiooni meie veebilehel, siis sõnum või brändi pilt, mida teie soovite reklaamida, “järgneb” kasutaja kõigisse asukohtadesse, mida ta külastab.
- Demograafia: Viimaks võite te orienteerida oma reklaamid ka inimestele vastavalt nende vanusele, soole ning kas neil on või ei ole lapsi.
Teie kampaaniate korrektseks funktsioneerimiseks peate määratlema ja tundma oma kasutajaid hästi ning looma reklaamid, mis tõmbavad tähelepanu ja toovad klikke teie veebilehele. Kui teate oma kasutajaid hästi, on teil võimalik segmenteerida oma kampaaniaid nii, et need kuvataks ainult neile, kes on tõesti huvitatud teie juurest ostmisest. Lisaks saate te ka kombineerida erinevaid sihttüüpe, et muuta oma sihtpublik aina spetsiifilisemaks. Soovitame segmenteerimist kasutada nii, et see ei oleks ei liiga kitsas ega väga lai.
Pidage meeles, see on vaid üht tüüpi kampaania, mida saab luua Google AdWords abil. Kui soovite avastada, kuidas kampaaniad otsinguvõrgustikus toimivad või heita pilku AdWords sõnastikule, mis sisaldab kõige tavapärasemalt kasutatavaid termineid, kui asi puudutab kampaaniate juhtimist, siis võite nende postitusteni jõuda neil linkidel klikkides.