Share This Article
Siin mõtleme me välja võtme, kuidas luua head veebilehekülje lingikujundusstrateegiat, et edendada meie veebilehekülje SEOd.
Me teame, mis on lingikujundus ning erinevaid olemasolevaid lingi loomise või genereerimise tüüpe, nii sisemisi (on-site) ja välimisi (off-site). Selles artiklis püüame määratleda hea on-site lingikujunduse strateegia arendamise erinevaid külgi meie dropshipping poe jaoks, ehk meie enda veebileheküljel.
Seejärel määratleme ja selgitame samme, mida järgida, et saada meie dropshipping pood lihtsalt üles Google platvormile ning mitmekordistada meie võimalusi parema SEO saamiseks.
1. Viige läbi SEO uuring, mis saab meie strateegia aluseks
Seda ei tehta ainult meie omavahelise sidustamise plaani jaoks, vaid kui plaanite viia ellu SEO strateegia, siis esimeseks asjaks, mida peaksite tegema, on võtmesõna uuring. Selle abil otsustate, mis on kõige töökindlamad võtmesõnad, mida kasutada oma sihtgruppi silmas pidades.
“SEO e-äri jaoks” artiklist leiate samuti rohkem informatsiooni selle kohta, milliseid faktoreid arvestada, kui teete kõige tähtsamate võtmesõnade valikut.
2. Pange oma sisu eesisseisu on-site lingikujunduse abil
Siit tuleb üks kõige tundlikumaid punkte, millesse tuleks panna kõige rohkem aega ja tähelepanu, kuna sellest saab korrektse on-site lingikujunduse strateegia rakenduse aluspõhi.
Kõigepealt peab otsustama kogu dropshipping poe struktuuri või sisu hierarhia üle esimese tähtsusega dokumendis nagu Exceli tööleht ning määratlema igaühe jaoks peamise võtmesõna. Eesmärgiks on teha kindlaks, et kõik lingid on korrektselt paigutatud ja luua loogiline navigatsioon peamistelt allüksustelt teisestele aladele ja vastupidi.
Kuidas ma selle dokumendi loon? Järgige neid samme:
- Jagage online poe sisu hierarhilistesse tulpadesse – st. esimeses tulbas oleks koduleht, seejärel peamised allüksused, nende sees teisesed alad ja viimaks tooted.
Kui teie dropshipping pood on väga ulatuslik ja kõigi toodete sisestamine oleks väga ajamahukas, siis probleemi pole: võite on-site lingikujunduse strateegia seadistada kategooriapõhiselt ja lihtsalt pühendada ennast ristmüügi muutmisse võimalikult atraktiivseks (mida me selgitame veidi hiljem).
- Seadistage viimane tulp kehtestama peamist võtmesõna igale lõigule – si, mida me järgmisena selgitame.
3. Iga lõigu jaoks võtmesõnade määratlemine
Nende võtmesõnade (if possible, one per section) määratlemise mõte seisneb kindlaks tegemises, et kõik sisemised lingid, mis sellele lõigule viitavad, sisaldavad seda võtmesõna või veidi muudetud versiooni sellest oma ankrutekstis.
Kui on aeg valida igale lõigule sobilikku võtmesõna, peame me arvesse võtma järgmist:
- Võtmesõna peab olema kokkusobiv lõigu sisuga, see tähendab, et võtmesõna peab esinema selle lõigu tekstis.
- See võtmesõna eksisteerib lõigu peamises pealkirjas (H1).
- Selle lõigu URL sisaldab seda võtmesõna või sellele väga sarnast.
Tehke kindlaks, et iga lõigu või toote URL sisaldab kas täpselt sama võtmesõna või miskit väga sarnast sellele, mille oleme eelnevalt juba loonud.
Vaatame üht näidet, where meie võtmesõnaks ja ankrutekstiks olid originaalsed kingitused:
- Siht URL näeks välja järgmine: https://www.bigbuy.eu/et/originaalseid-kingitusi.html
- Samuti peaks “originaalsed kingitused” esinema vaatlusaluse lehekülje tekstis.
4. Konkreetsete linkide seadistamine
Te peate looma linkide arhitektuuri linkidevahelise seostatuse dokumendis, mille meie oleme loonud järgnevalt:
Põhijaotis 1 → link teisestele lõikudele 1
Põhijaotis 2 → link teisestele lõikudele 2
Teisesed lõigud 1 → link põhijaotisele 1
Teisesed lõigud 2 → link põhijaotisele 2
Kõik seisneb linkide võrgustiku tekitamises põhijaotisest nende teisestes valdkondades ja vastupidi. Kuid me ei soovi lõikude linke omavahel segada, kuna sellisel juhul pole Google jaoks selge, millised kategooriad on peamised ja millised teisesed. Mis tähendab, et leheküljed lõigus 1 viitavad alati teistele lehekülgedele lõigus 1. Me ei seosta lehekülge lõigus 1 leheküljega lõigus 2.
5. Samuti mõelge oma kasutajatest sirvimise ja ristmüügi seisukohast
Kuigi oleme juba maininud, et meie on-site lingikujunduse strateegia peamiseks eesmärgiks on pakkuda Google platvormile arusaama meie dropshipping poe sisu struktuurist, on samuti väga tähtis pidada meeles oma kasutajaid ning teha kindlaks, kust nad leiaksid lihtsalt üles just need lingid, mida nad vajavad veebileheküljel navigeerimiseks.
Oleme huvitatud lingistruktuuri muutmisest järjepidevaks oma kasutajate jaoks, sest mida rohkemaid lehekülgi nad külastavad ja sirvivad meie online poes, seda rohkem väärtustab meid Google. Otsingumootorid märkavad veebilehekülje langusprotsenti, kui otsustavad, kas paigutada seda ühele nende ihaldatud esimestest positsioonidest. Lihtsalt juhuks, kui see mõiste teile midagi ei ütle, siis langusprotsent on selliste inimeste number, kes pärast teie veebilehekülje avamist selle taas sulgevad mingisuguseid tegevusi tegemata. Erinevalt enamikust lehekülge puudutavast statistikast peab langusprotsent olema võimalikult madal (kujutage ette 80% langusega veebilehekülge. See tähendaks, et kümnest inimesest, kes sellele veebileheküljele sisenevad, kaheksa lahkuvad sealt midagi korda saatmata. Murettekitav, onju?).
Langusprotsendi vähendamiseks peame me tegema mõningaid erinevaid tegevusi:
- Muutke meie online poe navigatsioonistruktuur lihtsamaks ja loogilisemaks. Seda saab teha näiteks “leivapuru” põhimõttel. See mõiste viitab teekonnale, mida kasutaja on läbinud menüü algusest leheküljeni, kus nad ennast lõpuks leiavad.
- Kui kõik on valmis, on ideaalseks järgmiseks sammuks kontrollida veebilehekülge kasutaja rollis, kindlustamaks, et sisu on liigitatud loogilisel moel (mitte ainult Google, vaid ka kasutajate endi seisukohast).
Kui soovime parandada meie dropshipping poe SEO paigutust, on on-site lingikujunduse struktuuri loomisel need viieks põhiliseks etapiks.
Määratlege meie ristmüügi strateegia. Seda tehakse soovitatud toodete abil iga toote leheküljel.