Share This Article
Reklaamide esitamine otsingumootorites on vaid üks tegevustest, mida saate teha AdWords platvormil. Selles postituses õpetame teile sellist tüüpi kampaaniate võtmetegureid.
Google AdWords on teenus, mis võimaldab teil luua ja hallata internetis reklaamikampaaniaid. Kuigi selliseid kampaaniad seostatakse tavaliselt Google otsingu juures kuvatavate reklaamidega, on olemas lai valik reklaamitüüpe ning terve võrgustik kohti, kus teie kampaaniaid võidakse esitada.
Terminit “otsireklaamid” kasutatakse ainult sellistele kampaaniatele ja reklaamidele viitamiseks, mis on seadistatud aktiveeruma Google otsingutes ja/või teistes veebiportaalides, mis kasutavad samu algoritme ning pakuvad sarnaseid otsinguteenuseid. Selles postituses anname ülevaate teguritest, millega tuleb arvestada, kui seadistate otsimootorite reklaame, ning jätame kõrvale kõik teist tüüpi reklaamid või kampaaniad, mida saab luua Google AdWords abil.
Kampaaniate seadistamine
Et kampaaniat avaldada, tuleb esimese asjana seadistamisele tähelepanu pöörata alates hetkest, mil sellega tegutsema hakkate. Esimeseks sammuks on valida kampaania tüüp. Praegusel juhul peaksite valima “ainult otsivõrgustik” valiku või “otsing kuvavalikuga”. Nende kahe vaheliseks erinevuseks on see, et kui esimene võimaldab ainult reklaami otsingumootorites, siis teine võimaldab kombineerida seda tüüpi reklaame kuva võrguversiooniga.
Järgmiseks sammuks on valida, kas lisada need, mida Google nimetab “otsinguvõrgustiku partneriteks” teie reklaamide asukohana. Nendeks partneriteks on otsinguteenustega veebilehed, mis kasutavad sarnast algoritmi, mida pakub Google, ning mis on võimelised reklaame kuvama. Selliste lehekülgede näideteks on Ask.com ja URAOL.com.
Võtmesõna Sobivus
Võtmesõnad on need, mille põhjal me pakume ning mis aktiveerivad meie reklaamid, kui need otsingusse sisestatakse. Sobivus viitab soovitud täpsuse tasemele, mis määrab, kas otsing aktiveerib reklaamid või mitte. Kui me näiteks määrame võtmesõnaks “parfüümide ost”, küsiksime, kas tahame, et meie reklaame näidatakse ka sel juhul, kui otsingusse sisestatakse sünonüümid nagu “lõhnavee ost” või “osta parfüüme”. Kas me soovime, et neid kuvatakse ka siis, kui muudetakse sõnajärkorda ning otsitakse “osta parfüüme”? Kas me soovime lisada variandid ainsuses ja mitmuses? Kõige selle kindlaks määramine täpsustab sobivuse tüüpi.
Sobivuse tüübid:
- Kaudne sobivus: See on vaikimisi valik. Kui sõnal on kaudne sobivus, aktiveeritakse see siis, kui keegi otsib sarnaseid fraase, mis sisaldavad võtmesõna või selle sünonüüme. Kui meil on võtmesõnaks näiteks “parfüüm”, kuvatakse meie reklaame iga kord, kui otsitakse “parfüümide ost”, “lõhnavesi” või “parfüümibrändid”. On oluline märkida, et kaudse sobivuse kasutamise tulemuseks näidatakse seda tõesti väga kaudsetel juhtudel (võtmesõna “Seat Ibiza” näidataks ka näiteks tulemusena Ibza saare kohta tehtud otsingus).
- Kaudne Muudetud Vastavus: Selle aktiveerimiseks, suleb lisada “+” iga võtmesõna algusesse. Kui te valite sellist tüüpi sobivuse, aktiveerivad teie võtmesõnad reklaamid, kui sooritatakse otsing, mis sisaldab täpselt otsitavat võtmesõna (mitte sünonüüme) või selle kergeid variatsioone (ainsuses, ,mitmuses, jne) hoolimata järjekorrast, milles neid otsingusse sisestati. Näiteks oleks meie kaudse muudetud vastavusega võtmesõna + ost + parfüümid. See aktiveeriks reklaamid, kui otsitakse termineid nagu “parfüümide ost”, “osta parfüüme online” või “parfüümide ost internetis.”
- Fraasi sobivus: Selle aktiveerimiseks peate sisestama võtmesõna jutumärkides: “võtmesõna”. See muudatus aktiveerib reklaamid, kui kasutaja otsing sisaldab määratud võtmesõna samas sõnajärjekorras. Eelnevat näidet kasutades aktiveeriks võtmesõna “parfüümide ost” reklaamid, kui otsitakse termineid nagu “parfüümide ost online” või “parfüümi pood.”
- Täpne sobivus: Selle aktiveerimiseks peate sisestama võtmesõna kandilistes sulgudes: [võtmesõna]. Seda tüüpi sobivus põhjustab reklaamide kuvamise ainult juhul, kui otsitakse täpselt terminit, mille sisestasite kandilistes sulgudes, samas järjekorras või kergete variatsioonidega nagu trükivead või õigekirja vead. Näiteks aktiveeriks võtmesõna [iluhooldustooted] reklaamid, kui otsitakse selliseid termineid nagu “ilu hooldustooted”, “ilu hooldus tooted” või “iluhooldus tooted”.
Meie määratleksime sobivuse vastavalt kasutajate käitumisele, meie enda eelarvele ja strateegiale, mida kasutame.
Negatiivsed võtmesõnad
Negatiivsete võtmesõnade seadistamine väldib reklaamide kuvamist, kui otsitakse teatud termineid, mis isegi juhul, kui nad sisaldavad meie seadistatud võtmesõnu, ei ole seotud toodeetga, mida meie pakume. Näiteks kui teil on moeaksessuaaride dropshipping pood, siis üheks fraasiks, millele võiksite panustada, on “kellade online müük”. Samas võiks seadistada negatiivsed võtmesõnad nagu “seina” või “põranda”, välistamaks reklaamide kuvamist, kui keegi otsib termineid nagu “seinakellade online müük” või “põrandakellade müük online”.
Reklaamilaiendid
Otsingumootorite kuvatuavaid reklaame on erinevaid tüüpe. See on nii, kuna otsialgoritm otsustab, kas teie reklaam on piisavalt oluline kasutaja otsingu jaoks, misjuhul ta pakub automaatselt rohkem informatsiooni reklaami all, nagu oleme varemgi rääkinud. Seda “lisa” informatsiooni, mis vahetevahel ilmub reklaamide kõrval, nimetatakse “reklaamilaienditeks”.
Et neid luua, peate minema AdWordsi vastavasse sektorisse. Laiendeid võib olla erinevat tüüpi ning olenevalt kasutaja otsingust näitab Google talle üht või teist tüüpi või ei näita lihtsalt ühtegi, mispuhul oleks tegemist kõige lihtsamat liiki reklaamiga.
On olemas laiendid, mis automaatselt lisatakse teie reklaamile. Google võtab need automaatselt teie enda veebilehe informatsioonist ning lisab reklaamidele, et pakkuda lisaväärtust kasutajatele, keda te otsite. Paljud teised laiendid peab kampaaniatele lisama siiski käsitsi. Neist kõige tavapärasemad on:
- Kõnelaiendid: lisab ettevõtte telefoni numbri reklaami kõrvale.
- Asukohalaiendid: lisab selle ettevõtte füüsilise poe või kontaktaadressi, mis reklaami haldab.
- Veebilehe lingid: lisab otsesed hüperlingid reklaamitud domeeni teistesse seotud sektsioonidesse.
- Esiletoodud tekstid: võimaldab teil tõsta reklaamis esile teksti, mis on võetud otse teie veebilehelt.
Reklaamidesse laiendite lisamine on näidanud, et suurendab kõvasti võimalust, et kasutaja teie reklaamil klõpsab. Seetõttu soovitame nende laienditega efektiivset töötamist ning nende laiendite aktiveerimist, mis on teie ettevõtte seisukohast võetuna kõige kasulikumad.
Kui te plaanite luua Google’i otsingumootori võrgustikus AdWordsi abil kampaania, siis on need kõige olulisemad tegurid, mida arvesse võtma peate. Ärge unustage, et lisaks nendele tegevustele on ka teist tüüpi kampaaniaid, mis võivad aidata teie dropshipping poes äritegevuse mahtu suurendada. Kui te soovite selle kohta rohkem teada, õpetame oma teistes postitustes teile, kuidas neid seadistada ja rakendada.