Share This Article
Kui soovite paigutada oma veebilehe või online poe suuremate otsimootorite tipptulemuste hulka, siis on üheks kõuge olulisemaks teguriks, mida peate meeles pidama, teie sisu optimeerimine. Google (ja teiste otsimootorite) algoritm on muutumas järjest intelligentsemaks ja keerukamaks. See on nüüd võimeline sisenema ja lugema tervet teie veebsite millisekunditega ning mõistma, mida ja kuidas te oma online poes räägite. Tänases postituses õpetame teile, mida võtta arvesse SEO sisu luues, et seda näidataks otsimootori tulemustes võimalikult kõrgel positsioonil.
SEO Sisu Puudutav Lähenemine ja Algsed Kaalutlused
Online turundusmaailma praegune, paljude järgijatega trend ütleb, et parimaks võimaluseks optimeerida SEO sisu otsimootorite jaoks on paradoksaalselt selle mitte arvestamine. Lisaks on tehnoloogia järjest enam suuteline avastama tegureid, mis varemalt kõrvale jäeti. Selle selge näide on kasutaja kogemus.
Kasutaja peab kujutame endast meie strateegia algust ja lõppu. Google saadab teid tipppositsioonile, kui avastab, et kasutajad, kes sisenevad teie lehele, veedavad seal piisavalt palju aega, lehitsevad, loevad, suhtlevad… Siiski – hoolimata sellest, kuivõrd SEO jaoks optimeeritud teie sisu on, kui kasutaja pidevalt teie veebilehelt lahkub, siis karistab see teid. Seda eeldust arvesse võttes tegeleme mitmete teguritega, mis võivad aidata teil jõuda tipppositsioonidele.
SEO Sisu Optimeerimisel Arvesse Võetavad Tegurid
- Teksti Pikkus
Selle tööstuse kirjutamata reegel määratleb, et minimaalselt peaks teie lehed sisaldama 300 sõna. Üle selle – mida rohkem, seda parem, kuid peate alati võtma kasutajat arvesse. On ajaraiskamine laadida üles tuhandete sõnadega tühje tekste, kuna kasutaja lahkub lõpuks. Samuti pole kasulik omada lühikesi, 100-sõnalisi lehekülgi, kuna kasutaja ei veeda nendel just eriti aega. Heaks tavaks on kombineerida formaate, lisada tsitaate, rõhutusi, mõningaid videosid ja mängida piltide kujundusega.
- Teksti Olulisus
Kas teie tekst on tõeliselt oluline kasutajatele, kes otsivad võtmesõnu, mida teie püüate positsioneerida? Te ei suuda end kunagi positsioneerida sõnaga, millel pole midagi tegemist teie ettevõtte sisuga. Kui järgite kasutajale keskendumise eeldust, keskenduge ja tegelege tõeliselt oluliste teemadega oma ainestikus ning olete oma valdkonna parim.
- Mõned Esimesed Lõigud
Pöörake erilist tähelepanu esimese mõne lõigu sisule. Nagu ka ajakirjanduslike tekstide pugul rakendab algoritm sisule püramiidset struktuuri, tähtsustades enam kõrgemalasetsevaid lõike ning lugedes nendele järgnevaid “täiendavateks”. Kasutage oma võtmesõna (loomulikuna kõlaval moel) esimestes lõikudes, see on järgmiseks hea tava.
- VõtmeSõna Täitmine ja Võtmesõna Tihedus
VõtmeSõna täitmist teatakse tehnikana, kus te üle-optimeerite ja kordate sunniviisiliselt võtmesõna, mida soovite ebaloomulikult positsioneerida. Nagu oleme juba maininud, siis algoritmid on edasi arenenud ja on võimelised avastama seda taktikat. Lisaks pole sama termini pidev kasutamine meeldiv ka lugeja seisukohast võetuna. Samas puudub võtmesõnade tiheduse seisukohast võetuna täiuslik protsent. Google puhul pidage lihtsalt meeles, et kirjutate võimalikult loomulikul moel – veel üks põhjus keskenduda lugejale, mitte masinale.
- Uudised ja Jagamise Lihtsus
Otsimootorid püüavad pakkuda oma kasutajatele parimat ning üheks teguriks, mida nad arvesse võtavad, on veebilehele sisestatud tekstide päevakajalisus. Teil võib olla lehel tõeliselt läbitöötatud ja optimeeritud tekst, kuid kui see on 10 aastat vana, ei näita ei Google ega ükski teine otsimootor seda oma tulemuste seas. Et vältida sellise asja juhtumist, soovitame, et te uuendaksite oma artikleid ja püüaksite pakkuda kasutajatele võimalikult palju informatsiooni. Samuti peaksite kasutajate jaoks muutma lihtsaks teie sisu jagamise. Sotsiaalvõrgustike linkide sisestamine teksti on selleks hea võimalus.
Pealkirjade Siltide, Altide ja Metasiltide Kasutamine
Pealkirja Sildid (Header Tags)
Pealkirja sildid on sildid, mis määratlevad pealkirjade hierarhia veebilehe sisus. Näiteks pealkirja(pealkiri 1) silt näitab, et tekst, mis sellele järgneb, on kogu skeemi juures kõige tähtsam. Selle all oleks näha pealkirjadsildiga, seejärel sildid ja nii edasi. Kui toome näite, milline tekst on meil selles postituses sellises kirjas:
- siis oleks “SEO Sisu Optimeeriminel Arvesse Võetavad Tegurid” mis on selle lehe peamine pealkiri.
- kirjas on meil “SEO Sisu Puudutav Lähenemine ja Algsed Kaalutlused” ja “Pealkirjade Siltide, Altide ja Metasiltide Kasutamine” ning
- kirjas leiaksime “Pealkirja Sildid”, või kooloni selle nimekirja alt.
See on lihtne ja selge viis sisu visandada ja selgitada Google robotile, kuidas meie lehte tõlgendada.
Alt Sildid
On kasutusel määratlemaks teksti, mida peab kuvama teatud kindla pildi asemel, juhul kui seda ei õnnestu laadida. See on oluline tegur, kuna niiviisi saate Google’ile selgitada, mida pilt endast kujutab. Kui Google näiteks tunneb (tänu alt sildile), et pildil on vihmavari, saab ta aru, et tekst räägib muude asjade hulgas ka vihmavarjudest.
Metasildid
Viimasena on metasildid (meta-title ja meta-kirjeldus), mis kujutavad endast väiksemaid pealkirju ja kirjeldusi URList, kus te asute. See on oluline, kuna just seda kuvab Google teie otsitulemustes. Peaksite sellele tähelepanu pöörama ja püüdma mõne sõnaga kokku võtta, mida kasutaja teie lehekülge külastades eest leiab. Selliseid parameetrite tüüpe teatakse ka SEO-siltidena.
Ettevaatusabinõud
Lisaks kõigele eeltoodule peaksite kindlustama, et teie lehekülje sisu on 100% originaalne. Ärge kopeerige teksti teistelt lehekülgedelt või korrake seda omaenda domeeni siseselt. Peakite ka jälgima oma lehe laadimiskiirust ja kindlustama, et selle sisu kuvataks võimalikult kiiresti. Seetõttu on väga oluline, et te pakiksite kokku oma pildid, et neid saaks võimalikult kiiresti üles laadida.
Kokkuvõttes rõhutaksin veelkord, et sisu peaks olema keskendunud kasutajale või teie online poe potentsiaalsele kliendile ning selle põhimõtte järgi tuleks rakendada ka nõuandeid, mida selles postituses pakkusime. Tehke kindlaks, et teie e-ettevõtte SEO sisu on kasutaja jaoks oluline ja kasulik ning erineks loomulikult teie konkurentide omast. Ainult sel moel on teil võimalik jõuda kõrgeimale positsioonile otsimootori tulemustes.