Share This Article
Saage teada, milliseid erinevaid lojaalsusstrateegiaid on olemas, mida saaksite kasutada oma e-ettevõttes, et parandada suhet oma klientidega, ning kasutage neid!
Paljud ettevõtted on rahul uute klientide ligimeelitamisega, kuid ei muretse lojaalsuse pärast. See on tõsine viga, kuna kliendilojaalsus on odavam kui nende ligimeelitamine. Kuigi see ei tähenda, et see on lihtne.
Juhtub see, et suurel osal ajast pole me teadlikud mõnedest pingutustest, mis võivad meile maksma minna lojaalsusstrateegia e-ettevõttes. Mõned tegevused maksavad rohkem ja teised on palju lihtsamad. Paneme kirja mõned punktid, mida pidada meeles meie lojaalsusstrateegiat ellu viies. Vaid ühe abil neist võime tõestada, kuidas kliendi usaldus on suurenenud ning kuidas saame parandada meie ostuvõimalusi.
Klienditeenindus, ettevõtte nägu
Füüsilises poes võib klient ettevõttest saada palju muljeid: kas ruum on valgustatud, kas müügiassistendid on meeldivad ja kas tooted on korrektselt esitletud… Poodlemiskogemus ise räägib teile ettevõtte kohta palju. Samas ilmneb ka e-ettevõtte puhul sama nähtus: klient kujundab arvamuse ettevõttest teades nende veebilehte, tootevarusid, kirjelduste sisu… Kui me sellist analoogiat ei tee, ignoreerime väga oluline asja, milleks on klienditeenindus.
Lojaalsusstrateegia kujundamine, mis tõstab esile müügijärgset teenindust, on väga oluline. Ettevõtted nagu Amazon suudavad säilitada kliente tänu selle klienditeeninduse kvaliteedile, pakkudes kõnekvaliteeti ja lihtsust, kui asi puudutab ostude tagastamist.
Personaliseerige suhtlemisviisid
Nagu arutlesime varem artiklis e-ettevõtte uudiskirjade kohta, on väga oluline kohandada suhtlemisviise meie kasutajatele vastavaks.
Kui räägime “personaliseerimisest”, siis me mõtleme ühest küljest kasutaja nimetamist nende nimega, aga ka neile neid huvitava sisu pakkumist. Kui meil on näiteks lemmikloomatoodete pood, siis on hea mõte eristada omavahel koerte ja kasside tooted, et me ei saadaks koerte tooteid kassiomanikele, ega kassitooteid koeraomanikele. Keskendume suhtlemisele ja meie lojaalsusstrateegiale nii, et iga kasutaja saaks kasulikku informatsiooni, mis on spetsiaalselt neile kohandatud. See suurendab nende pühendumist ja lojaalsust meie online poele.
Kasutage sotsiaalmeediat ja looge oma publikuga side
Mitte just paljud ettevõtted ei kasuta Facebook eranditult kaubanduslikul eesmärgil, kuna on ilmselge, et eesmärk, mida sotsiaalvõrgustikud kõige paremini täidavad, on klientuuri lojaalsus. Kui pakume oma publikule sotsiaalvõrgustike kaudu huvitavat sisu, siis ei jälgi nad meid mitte ainult kohustusest, vaid tõelise huviga. Tihtipeale ei pea see sisu olema loodud meie poolt või rääkima meie brändist. Piisab, kui sisu annab meile isikupära ja ühendab meid meie kasutajatega.
Samal viisil on sotsiaalvõrgustikud jätkuvalt üheks klienditeeninduse kanaliks. Igal juhul jagavad mõned kasutajad teile häid asju nende kogemuse kohta (ning need, kel on olnud halb kogemus, teevad seda isegi rohkem) või räägivad oma kogemusest brändi toodetega. Samas võimaldab see paljudel neist küsida küsimusi või panna sõnadesse oma muret, seega on oluline neile kättesaadav olla.
Võistlused ka loosimised on veel üheks viisiks luua oma publikuga sidet ning panna neid huvituma meie toodetest; nad loovad ka aktiivsust sotsiaalvõrgustikus endas ja inimeste people’s movement, so saame include it both in meie lojaalsusstrateegia ja in recruitment of new kliendid.
Allahindlused ja kupongid lojaalsusstrateegiana
Kui soovime oma publiku suhtes lojaalsust üles näidata, siis allahindlused ja kupongid on selleks hea valik, kuni neid pakutakse eksklusiivselt või kui need on kasutatavad ainult klientide poolt pärast ostu või ostuta perioodil, erilise sündmuse tõttu aastas, nende sünnipäeval… Lojaalsusstrateegiad, mis põhinevad allahindluste või kupongide saatmisel klientidele, autasustavad kliente nende lojaalsuse eest, samuti nagu lojaalsusprogrammid, mis koguvad punkte või allahindlusi, suurendades niiviisi kliendi rahulolu ja korduvostude tõenäosust.
Teisest küljest on olemas ka allahindlused, et uusi kliente ligi meelitada. Need, kuigi nad on võimaluseks suunata liiklust meie veebilehele, ei ole siiski lojaalsusstrateegiad.
Privaatsed või eksklusiivsed müügid
Praegustes turutingimustes on VIP olemine väga demokratiseeritud, aga see on jätkuvalt meeldiv. Viies ellu lojaalsusstrateegiat, mis auhindab lojaalseid kliente uute toodete ajaliselt varajase või privaatmüügiga, on miski, mis nõuab planeerimiseks aega, aga otseselt mitte raha.
Järjepideva lojaalsusstrateegia planeerimine on väga oluline, et edendada meie online äri, aga ärge unustage, et kui iganes odavam võib see olla majanduslikus mõttes, vajab see aega, pühendumist ja pingutust, et kujundada CRM või sisu, mis klientides pühendumist tekitab. Selle ellu viimine nõuab oma klientide kuulamise vajadust ning teadmist, mida nad tahavad. Ainult sellisel moel saame me luua lojaalsusstrateegia, mis parandab meie online poe külastusi, liiklust ja müüginumbreid.