Share This Article
Meilidisainis eksisteerivad nii head kui halvad tavad, nagu ka mustrid, mis aegajalt esile kerkivad. Vaatame siin mõned neist üle.
Meiliturundus on üldiselt võetuna leviku ja reklaami strateegia, mis tugineb elektroonilistele kirjadele, mis panevad aluse reklaamikampaaniatele või tekitavad ärikontakte. See võib koosneda paljudest erinevatest eesmärkidest: tootetuntuse parandamine, tootepakkumise reklaamimine või klientide kutsumine sündmusele.
Kuid kuidas saaksime me kõike seda saavutada? On palju muutujaid ja kaalutlusi, mida võtta arvesse, kui loote meiliturundus strateegiat efektiivsele e-ettevõtlusele, aga täna räägime me ühest kõige tähtsamast nähtavast elemendist meie planeerimises: meili disainist.
Allpool jagame erinevaid kaalutlusi, mida võiksite arvesse võtta, kui kujundate efektiivset meilidisaini.
Meilidisaini peamised küsimused
Pole olemas ühte, ideaalset viisi elektroonilise kirja kujundamiseks, aga on kindlasti mitmeid kasulikke küsimusi, mida alustamisel arvesse tuleks võtta:
- Millist eesmärki püüame oma meilidisaini abil saavutada?
- Millisena kliendid meie ettevõtet tajuvad?
- Milliseid mehhanisme nad kasutavad oma meilide lugemiseks? Seda viimast külge mõistame me alles meili saatmise järgse analüüsi abil.
Kui oleme arvestanud nende kolme küljega, peame mõtlema meie meili või uudiskuirja kujundamise tehnilisematele küsimustele.
- Pikkus ja laius: Olenevalt informatsiooni hulgast, mida soovime oma uudiskirjas esitleda, muutub teie meili pikkus. Standardlaiuseks on umbes 600px. Selle laiuse ületamine võib põhjustada selle, et meil ilmub teie kliendi postkastis tükkidena.
- Elementide asetus: sisu paigutus tuleb korraldada lihtsalt ja loogiliselt struktureerituna. Lisaks peaksite suhtuma meili nagu informatsioonikapslisse (või moodulisse), mille saab jagada ruutudeks, ristkülikuteks ja tulpadeks.
- Üldised elemendid: järgnevad elemendid peaksid eksisteerima igas meilidisainis:
- Teema: Teie värav. Kuigi see pole just 100% seotud meilidisainiga, on teema rida ülioluline kindlustamaks, et teie kliendid avaksid meili ja näeksid ette valmistatud kujundust. See postitus annab nõu, kuidas valida teemarida, et saaksite teada ideaalse avarea alustest.
- Kirjapäis: Suhtlemine peab alati olema järjekindel, dropshipping poe nimi ja logo alati olema nähtaval kohal. Sellele võib lisada just selle kirja jaoks spetsiifilise pealkirja või pildi, aga see peab alati olema samas stiilis.
- Kirja lõpetamine/Jalus: Lisage sinna alati ettevõtte informatsioon, mida soovime esile tõsta: aadress, üldise meili aadress, telefoninumber, sotsiaalvõrgustikud, link online poodi ja/või blogisse (kui meil on mõni). Siiski on meie kasutajate jaoks jaluse kõige olulisemaks elemendiks võimalus end meie andmebaasist eemaldada. Kuigi see meile ei meeldiks, sunnib seadus meid andma neile võimaluse end kustutada, kui nad ei ole enam huvitatud meie meilide saamisest.
- “Vaata veebilehitsejas” link: See on lihtne link, mis asetseb tihtipeale kirja ülaosas ning mis avab sellesama meili veebilehitsejas. Selle eesmärgiks on lahendada kiiresti probleemid meili väära kuvamise või piltide mittelaadimise puhul.
Kuidas saavutada efektiivne meilidisain
Kui oleme juba tuttavad meilidisaini baaselementidega, siis on meie kampaania edu seotud sellega, kuidas me kujundame ja korraldame neid elemente oma kirjades, et muuta neid kasutaja jaoks nii atraktiivselks kui kasulikuks.
On olemas sama palju häid näiteid nagu edukates meiliturunduskampaaniates, aga on ka mõned mustrid, mis korduvalt esile kerkivad. Siin vaatleme mõnda neist.
- Kasutage sisu esitlemiseks tabeleid: Mõnesse meiliturunduse haldamise programmi nagu Mailchimp on see funktsioon juba sisse ehitatud. Siiski peate juhul, kui soovite hakata ise kirja paigutust kujundama hakata, teadma tabelite kasutamise #1 reeglit, et tabeleid kasutatakse teie meili jaoks ülioluliste elementide puudumise vältimiseks.
- Valige lihtsad disainid: Lihtne meil on edukas meil, kui üldistada. Ning seda paljudel põhjustel: nad kohanduvad mobiilsete seadmetega palju sujuvamalt, kui keerulisemad kujundused; ühelgi meiliserveril ei teki probleeme nende kuvamisega; nad väldivad paljusid rämpsposti filtreid (kuna paljud rämpspostitused sisaldavad vilkuvaid värve ja elemente); ning nad võimaldavad meie kasutajatel täielikult mõista, millised meie eesmärgid on.
- Mõelge pikalt ja tõsiselt teie “Tegevusväljakutse” üle: Kasutajaid, eriti neid, kes ostavad online poodidest, saab kergesti veenda otseste sõnumitega. Teie meilidisain ei ole nii efektiivne, kui paigutate selle tootekataloogi kujul ning ei lisa sõnumeid nagu “Kasutage ära meie pakkumist, mis kehtib vaid 24 tundi” või “Ostke enne, kui kõik on välja müüdud”. Tegevusväljakutse on otsene sõnum, milles ütlete kasutajale täpselt, mida te neist soovite.
- Kasutage veenvaid pilte: See tundub ilmselge, aga online poe toodete pildid määravad suure osa tuleviku ostudest. Pidage meeles, et meie klient kasutab just pilti, kui otsustab, kas osta või mitte osta meie toodet, seega mis puudutab meilidisaini, peab see hea välja nägema. Äarge muidugi pildikvaliteedi taga ajamisega üle piiri ka minge, kui soovite, et teie meili suurus ikka käideldav jääks. Ideaalsel juhul peaksite te vähendama faili suurust (mitte selle füüsilist suurust) nii palju kui võimalik. Kui märkate, et pilt hakkab ebakvaliteetseks muutuma, lõpetage.
Mõned halva tava näited, millest peaksime õppust võtma
Muidugi on halbu näiiteid meilidisainis samuti külluses. Vaatleme mõnda kõige tavapärasemat viga:
- Mittesoovitatavad pildid: Kuigi need on praegu moes, siis GIFid pole ikka veel 100% soovitatud, kuna nad ei tööta kõigis meiliprogrammides. Mõnel, kes vaatab teie kirja Gmaili abil veebilehitsejas, pole sellega probleeme, kuid neil, kes vaatavad seda Office abil või töölaual, on näha vaid seisvad pildid.
- Piltide ülekasutamine: Hoolimata sellest, et nad on oivalised ja löövad, siis meie meilidisaini ülekuhjamine liiga paljude piltidega võib tähendada pikki viivitusi, kui klient kirja saab, mis võib viia selleni, et nad loobuvad ootamisest. Lisaks võivad paljud meiliteenuse pakkujad otseselt blokeerida pilte, mis jätavad klientidele vaatamiseks tühja meilikuva (kui nad vajutavad nuppu piltide blokeeringu lõpetamiseks, mis ilmub automaatselt, saavad nad seda probleemideta vaadata, aga parim on mitte jätta sellist asja juhuse hooleks).
- Teised vead: Jagame palju rohkemaid näiteid halbadest tavadest meie artiklis tavapärastest vigadest meiliturunduses. See ei ole nii tugevalt seotud meilidisainiga, kuid ikka väga huvitav, kui soovite arendada efektiivset strateegiat.