Share This Article
SEO webu (neboli interní SEO) hraje zásadní roli při zlepšování umístění online obchodu ve vyhledávačích. V tomto článku si projdeme některé z nejdůležitějších postupů.
Pokud chcete na své stránky přilákat více návštěvníků, a zvýšit tak výsledný objem prodeje, musíte vzít v úvahu všechny potenciální kanály, z nichž k vám přicházejí.
Jeden z těchto kanálů je organický (pochází ze zadávání vyhledávacích dotazů na Googlu). Nejlepší strategií pro zvýšení organické návštěvnosti je optimalizace webu vašeho internetového obchodu, jinými slovy optimalizace všeho, co na něm najdeme.
V tomto úvodním příspěvku si představíme klíčové postupy pro účinnou optimalizaci dropshippingových či elektronických obchodů obecně. Pusťme se do toho.
Co je interní SEO a co může dropshippingovému obchodu přinést?
Hned na začátku si je třeba uvědomit, v čem interní SEO vlastně spočívá a jak u elektronických obchodů funguje. Cílem interní optimalizace webu pro vyhledávače (v tomto případě webu internetového obchodu) je vytvořit webovou stránku, která je pro vyhledávače (samozřejmě zvláště pro Google) přátelštější a snadno čitelná.
Optimalizační proces se zaměřuje hlavně na vytvoření jasného, čistého a uspořádaného zdrojového kódu, který robotům Google usnadňuje jeho čtení i analýzu. Je třeba také pracovat s řadou dalších parametrů, které mohou zvýšit hodnocení vašeho dropshippingového obchodu.
Správně provedené interní SEO má proto pro váš dropshippingový obchod velký význam, protože vám dává větší viditelnost na internetu, a tedy i větší pravděpodobnost získání návštěv z organického vyhledávání.
Položme si tedy zásadní otázku: Jak na stránkách vašeho e-shopu optimalizaci provést? V tomto příspěvku vás seznámíme s nejdůležitějšími úkoly, které budete třeba splnit, aby vyhledávače vašemu internetovému obchodu lépe rozuměly, a nabídneme vám i další možnosti, jak zlepšit jeho umístění ve vyhledávání. Vezměme to ale popořadě.
Výběr klíčových slov pro obchod
Než začnete na webu dropshippingového obchodu provádět změny, musíte zjistit, která klíčová slova nebo vyhledávací dotazy související s vaším obchodem zákazníci na Googlu vyhledávají.
Pokud například ve svém online obchodě prodáváte dámské, pánské a dětské boty, měli byste zjistit, zda uživatelé ve vyhledávání Google hledají boty pomocí výrazů „dámské boty“, „boty pro ženy“ nebo „ženské boty“. Jakmile si toto ujasníte, bude potřeba tato klíčová slova použít v různých prvcích webových stránek. Pojďme se na to podívat podrobně.
Jak klíčová slova zvolit? Existují různé techniky a nástroje, které vám s výběrem klíčových slov pomohou. Kliknutím na odkaz zjistíte všechny podrobnosti.
Na závěr této části jsme si nechali jeden užitečný tip. SEO pro e-shopy se prakticky nijak neliší od SEO pro jiné typy webů na internetu, ale najdeme jisté malé rozdíly, které mohou být pro získání vyššího objemu prodejů životně důležité. Proto byste při vyhledávání klíčových slov měli upřednostňovat ta, která vykazují největší potenciál pro váš obchod. Například „koupit dámskou obuv“ nebo „levná pánská obuv“.
Meta značky a další triky pro optimalizaci kódu
Ve zdrojovém kódu všech e-hopů na internetu najdete různé značky, které můžete (a měli byste) upravovat a optimalizovat. Každá stránka, sekce nebo položka zboží ve vašem dropshippingovém obchodu má vlastní značky, takže ideálním postupem je optimalizovat jednu po druhé a vždy přihlédnout k hlavnímu klíčovému slovu každé stránky zvlášť.
Co jsou tyto značky zač? V článku o používání značek SEO pro optimalizaci webu to vysvětlujeme podrobně, ale uvedeme zde alespoň základy:
- Název: Toto je nejdůležitější značka. Stručně popisuje obsah stránky a je to první věc, kterou Google čte při indexaci, aby pochopil, o čem stránka je.
- Popis: Toto je značka, která také popisuje stránku, sekci nebo položku z katalogu, ale trochu podrobněji než název. Název a popis musí být napsány tak, aby zohledňovaly klíčová slova pro SEO a zároveň byly pro uživatele atraktivní, protože tyto texty se obvykle ve výsledcích vyhledávání Google zobrazují nejvýše.
- Nadpisy: Tyto prvky jsou součástí obsahu každé stránky, sekce nebo položky z katalogu, na jejichž základě Google rovněž získává informace o obecném tématu vašich stránek. Měly by být napsány tak, aby obsahovaly důležité informace v kombinaci s klíčovými slovy pro SEO.
Už jste se do optimalizace značek pustili? Pokračujte ve čtení a zjistíte, jak z vašeho dropshippingového obchod udělat uživatelsky příjemný web.
Práce na obsahu a obrázcích v rámci interní SEO
Písemný obsah, obrázky produktů, stránek a sekcí byste také do interní optimalizace měli zahrnout.
Písemný obsah je soubor textů, které tvoří webovou stránku nebo internetový obchod, takže máte perfektní příležitost vložit více hlavních klíčových slov, která jste pro váš web zvolili. Pokud například optimalizujete položku z katalogu (třeba červené dámské boty) a klíčové slovo pro tento produkt je „červené dámské boty“, tento výraz je potřeba zahrnout jak do značek, tak do textů.
Obrázky by neměly být ponechány neoptimalizované. Google analyzuje i značky pro obrázky, takže na to při optimalizaci webu myslete.
Potřebujete více informací o tom, jak obrázky na webu optimalizovat? Stačí kliknout na odkaz.
Struktura interních odkazů
Na závěr jsme si nechali klíčový faktor pro vyhledávač Google. Jedná se o způsob propojení informací na webu. Je nezbytné, aby struktura sekcí, podsekcí a produktů v dropshippingovém obchodě byla taková, aby se uživatelé (a samozřejmě také Google) mohli pomocí interních odkazů snadno a intuitivně přesouvat mezi jednotlivými stránkami. Jak vytvořit dobrou strukturu webu? V našem příkladu on-line obchodu s obuví by vypadala asi takto:
Domovská stránka
Dámské boty
Kozačky
Produkt 1
Produkt 2
…
Kotníkové boty
Produkt 1
Produkt 2
…
Tenisky
Produkt 1
Produkt 2 …
Boty na podpatku
Produkt 1
Produkt 2
…
Chcete získat podrobnější informace o struktuře interních odkazů? V článku, který jsme tomuto tématu věnovali, najdete vše potřebné.
Představili jsme si základní postupy pro interní SEO e-shopu. Změny je třeba provádět postupně a ověřovat si, jak Google reaguje a jak stránky umisťuje v organickém vyhledávání. Když budete výsledky analyzovat, usnadníte si práci!